Dwie drużyny dziewczęce w finale wojewódzkim Kinder+ Sport

0

Turniej Kinder+ Sport w PaczkowieDrużyny dziewcząt klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt Kinder+ Sport. Szczegóły w rozwinięciu.

{gallery}kinder_sport:200:150:1:0{/gallery}

Drużyny dziewcząt klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt Kinder+ Sport.

W rozgrywanym na hali GCSiR wojewódzkim półfinale, czwartoklasistki z “dwójki” pokonały, m.in. drużyny z Kluczborka oraz Nysy i ostatecznie zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji półfinałowej.

Jeszcze lepiej wypadły w swojej kategorii “szóstoklasistki” z PSP nr 3, które pokonały młode siatkarki z Kluczborka, Nysy oraz Olesna i wywalczyły drugie miejsce na tym etapie rozgrywek. W paczkowskim półfinale udział wzieło łącznie 30 drużyn, które rywalizowaly w trzech kategoriach wiekowych. Awansem do finału wojewódzkiego premiowane były cztery pierwsze miejsca. W najbliższą sobotę w szranki staną także zespoły chłopców.

Turniej Mini Piłki Siatkowej Kinder+ Sport, to ogólnopolskie rozgrywki organizowane przez firmę Ferrero i Polski Związek Piłki Siatkowej, w których mogą wziąć udział chłopcy i dziewczęta klas IV, V i VI szkół podstawowych. W kilku etapach rywalizacji, na zmniejszonym boisku, mniejszą piłką i z dostosowanymi przepisami wezmą udział drużyny 2, 3 i 4-osobowe, aż do wyłonienia zwycięzców w Wielkim Finale w Zabrzu.