Piłkarka z Kamienicy mistrzynią Polski!

1
Karolina Napieracz - pierwsza od lewej. Foto: UM Paczków

Zawodniczka z Kamienicy grająca w barwach AZS SMS JUNIOR Wrocław zdobyła mistrzostwo kraju w piłce nożnej kobiet w kategorii U-19.

[ads1]

Karolina Napieracz, młoda piłkarka z Kamienicy wywalczyła wraz ze swoim zespołem Mistrzostwo Polski Drużyn Klubowych w kategorii U-19. W finale rozegranym w Sosonowcu AZS SMS JUNIOR, w którego barwach gra zawodniczka pokonała między innymi ekipy z Warszawy, Gdańska i Radomia.

Co ciekawe kamieniczanka wywalczyła tytuł mistrza Polski w piłce nożnej kobiet już po raz drugi w ciągu roku. W 2015 r. piłkarka została powołana do kadry Województwa Dolnośląskiego dziewcząt  U-15. Po przebrnięciu przez eliminacje ekipa awansowała do finałów Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane na początku lipca w Nowym Sączu. Dziewczęta pokonały wówczas rywalki z pozostałych reprezentacji i wywalczyły mistrzowski tytuł w kategorii U-15.

Karolina Napieracz trenuje we wrocławskim AZS-sie od dwóch lat. Wcześniej była zawodniczką drużyn chłopięcych klubu SPARTA Paczków. Pomimo kilkumiesięcznej przerwy spowodowanej kontuzją, szybko osiągnęła status podstawowej zawodniczki swojej drużyny. W połowie czerwca wraz z koleżankami z AZS II Wrocław wywalczyła awans do I Ligi Krajowej Kobiet. W samej tylko rundzie wiosennej udało jej się ustrzelić aż 14 bramek,  w tym decydującego o awansie gola w wygranym 2:1 meczu z Rekordem Bielsko-Biała. W kolejnym sezonie zawodniczkę czeka debiut w Ekstralidze Polskiej w barwach pierwszego zespołu AZS Wrocław. Wszystko wskazuje na to, że o piłkarce z Kamienicy usłyszymy jeszcze niejednokrotnie. Gratulacje!