Setki mieszkańców wzięły udział w procesji Bożego Ciała w Paczkowie. Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej fotorelacji. 

Jak co roku, ulicami paczkowskiego centrum przeszła tradycyjna procesja Bożego Ciała. Tym razem pochód wiernych do czterech ołtarzy ruszył spod świątyni Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przeszedł ulicami Staszica, przez skrzyżowanie z Daszyńskiego, Narutowicza i Kościelną by zakończyć się przy kościele parafialnym św. Jana Ewangelisty.

Boże Ciało to jedno z najstarszych świąt kościelnych, a początki procesji sięgają XIII wieku. Dla katolików procesja Bożego Ciała stanowi swego rodzaju publiczną manifestację wiary i jej wyznanie w obecności Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Procesja z monstrancją zatrzymuje się przy czterech ołtarzach. Jest ich tyle, ilu było ewangelistów. Na każdym przystanku czytane są fragmenty z jednej Ewangelii, a więc kolejno: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

Foto: KInga Rajfur

Zrobiłeś ciekawe zdjęcie z Paczkowem w tle? Udało Ci się uchwycić interesujący moment lub wydarzenie? Pochwal się i podziel z Czytelnikami! Czekamy na Wasze zdjęcia pod adresem foto@paczkow24.pl

3 KOMENTARZE

  1. Dziękuje za zdjęcia, za daleko jestem, żeby uczestniczyć z Wami. Dzięki fotkom mogłem z Wami odbyć pielgrzymkę do czterech ołtarzy, ukłony dla Paczkowa i paczkowian.

  2. Szkoda ,że nieśmiertelności ciała nie wymyślili , a to klepanie dzieci , a póżniej uśmiercanie ludzi grzechami to ten Bóg jakiś niszczycielski i niedobry ,ale ludziom kity wciskają jak do tej pory to wszystcy prorocy Biblijni i tak poumierali łącznie z Marią i Jezusem ,a żywi klepią co im wpadnie do głowy a najbardziej głupoty .

Dodaj komentarz