Turniej Siatkarski Mężczyzn: Lider trzeci

0

W minioną sobotę, w związku z obchodami święta miasta, na hali Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Turniej Siatkarski Mężczyzn zorganizowany przez UKS Lider Paczków. Rywalizacja toczyła się w systemie pucharowym, a wzięły w niej udział cztery drużyny: UKS Lider Paczków, SKS Mechanik Nysa, Cargo Kamieniec Ząbkowicki oraz KS Siatkarz Otmuchów.

Pierwszym rywalem UKS-u był SKS Mechanik. Niestety paczkowianie ulegli trzecioligowcowi 3:0, choć w pierwszym secie (23:25) pokazali, że nawet z tak silną ekipą potrafią grać jak „równy z równym”. W kolejnych odsłonach drużyna Mechanika zwyciężała już pewnie, rozbijając nasz zespół 25:18 i 25:19. Jak jednak twierdzą siatkarze, mimo porażki, starcie było z całą pewnością kolejną ważną lekcją, jaka została udzielona naszej młodej drużynie przed zbliżającym się sezonem.

Drugi mecz, którego stawką było trzecie miejsce w turnieju, Lider rozegrał z KS Siatkarz Otmuchów. Spotkanie stało na przyzwoitym poziomie i widać było, że obu drużynom zależy na zwycięstwie. Pierwszy set paczkowianie gładko wygrali, pokonując otmuchowian 25:18. Druga część spotkania od początku toczona była pod dyktando siatkarzy drużyny przeciwnika, czego efektem było zwycięstwo Siatkarza 25:21. Kolejne dwa sety pewnie wygrali zawodnicy Lidera (25:18, 25:18), w całym meczu odnosząc zwycięstwo 3:1.

Ostatecznie Lider Paczków zajął w turnieju III miejsce, IV lokata przypadła Siatkarzowi Otmuchów, natomiast w meczu finałowym SKS Mechanik Nysa okazał się lepszy od drużyny z Kamieńca Ząbkowickiego i to on został zwycięzcą całego paczkowskiego turnieju.

W rozwinięciu szczegółowe wyniki rywalizacji.