11-letnia Zuzia z Kozielna walczy z guzem mózgu. Okażmy wsparcie!

0
Uczestnicy akcji "Rodzice Rodzicom" na rzecz chorej Zuzi. Foto: NSP w Lubnowie

Kilka miesięcy temu u Zuzi z Kozielna wykryto złośliwego raka mózgu. Stowarzyszenie Trójka Dzieciom organizuje charytatywny turniej, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Zuzia to pogodna 11-latka z Kozielna uczęszczająca na co dzień do klasy szóstej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowie. Kilka miesięcy temu jej bliskich zaniepokoił fakt, iż wyróżniająca się dotychczas uczennica zaczęła mieć coraz częstsze problemy z koncentracją. Niestety wkrótce rodzice Zuzi usłyszeli straszą diagnozę: dziewczynkę zaatakował złośliwy guz mózgu.

Aby okazać Zuzi i jej rodzicom wsparcie, społeczność szkoły kilkakrotnie organizowała akcje charytatywne, podczas których zbierano środki na leczenie i rehabilitację. Dodatkowo, by wesprzeć 11-latkę psychicznie w walce z ciężką chorobą, przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowano akcję „Pocztówka dla Zuzi”, której celem było doręczenie jej jak największej liczby kartek. Dziewczynka została dosłownie zasypana setkami pocztówek od koleżanek i kolegów!

Dziś do akcji dołącza się także Stowarzyszenie Trójka Dzieciom. W sobotę 17 marca w sali Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej drużyn 35+. Wpisowe od drużyny wynosi 200 zł. Dochód z turnieju zostanie w całości przeznaczony na rzecz Zuzi. Zapisy i więcej informacji można uzyskać w GCSiR lub telefonicznie pod numerem 608 342 926.

Dziewczynce może również pomóc każdy z nas. Wsparcia finansowego rodzinie Zuzi można udzielić dokonując wpłat na konto Rady Rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Lubnowie. Numer konta: BS 26 9533 0004 2001 0015 2943 0001 z dopiskiem: „dla Zuzi”.

Leave a Reply