13-latek sprawcą alarmu bombowego

Telefon zabezpieczony przez policję
Telefon zabezpieczony przez policję

13-letni mieszkaniec gminy Paczków okazał się sprawcą fałszywego alarmu bombowego w jednej z przychodni.

W poniedziałek rano dyżurny Komisariatu Policji w Paczkowie został zawiadomiony o podłożeniu bomby w jednej z miejscowych przychodni lekarskich. Służby mundurowe, które sprawdzały budynek nie znalazły jednak niczego podejrzanego – alarm okazał się fałszywy.

Już dzień po tym wydarzeniu zebrany materiał dowodowy pozwolił ustalić tożsamość osoby odpowiedzialnej za wszczęcie alarmu. Jak się okazało, był nią 13-letni mieszkaniec gminy Paczków. Policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy, z którego nastolatek zadzwonił pod 112.

– Funkcjonariusze dotarli do chłopca kiedy ten był w szkole. W obecności pedagoga przeprowadzili z nim rozmowę ustalając przyczyny zawiadomienia o zagrożeniu, które nie istniało. – mówi Katarzyna Janas z nyskiej policji. – O dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny w Nysie.

11 KOMENTARZE

  1. Dalej niech rodzice pozwalają na wszystko,gdzie oni są kiedy ich córka czy syn siedzą na ławkach w parku albo na 3 dalej tak róbmy co oni robią do rana w tych miejscach, trawa itp powodzenia życzę

  2. dla czego zawsze jest wina rodziców, są czasy jakie są ,nie każdy rodzic jest w stanie przypilnować swoje dzieci na tip top,tym bardziej że każdy goni za pieniądzem, w jakimś stopniu szkoła wychowuje ,to też szkoła jest winna..

    • Szkoła owszem powinna kształtować młodego człowieka,ale podstawowe wartości w życiu wynosi się z domu rodzinnego.Tak było ,jest i będzie,żadne argumenty tego nie zmienią!!!

  3. Nie wiem po sie sracie… Mlody dostanie kuratora i tyle… Jprdl.. Zamieszanie robicie tylko. Kazdy patrzy na kogos innego a sami nue umicie upilnowac dziecka…

Leave a Reply