Dożynki gminne tym razem w Trzeboszowicach

4
Trzeboszowice nagrodzone podczas Dni Powiatu Nyskiego

Ośrodek Kultury i Rekreacji ogłosił program tegorocznego gminnego święta plonów.

 

[ads1]

 

W sobotę 10 września odbędą się tegoroczne dożynki gminne. Tym razem gospodarzem paczkowskiego święta plonów będzie sołectwo Trzeboszowice.

Uroczystości otworzy zaplanowany na godz. 11.30 przemarsz korowodu dożynkowego w towarzystwie Paczkowskiej Orkiestry Dętej do kościoła pw. Św. Jadwigi, gdzie odbędzie się dziękczynna Msza Święta.

Oficjalne otwarcie dożynek i przywitanie gości zaplanowano na godz. 13.30. Część artystyczną rozpocznie występ zespołów „Dziewiętliczanki” oraz „Mali Dziewiętliczanie”, a nieco później na scenie zobaczymy tancerzy z zespołu „Raczyna”. Na godz. 16.00 zaplanowano z kolei rozpoczęcie rywalizacji sportowej pomiędzy sołectwami. Godzinę później odbędzie się wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą koronę dożynkową, a po nim wystąpi paczkowski zespół śpiewaczy „Echo”. Całość zakończy zabawa taneczna.

Warto wspomnieć, że w czerwcu sołectwo Trzeboszowice zostało liderem programu Odnowy Wsi w konkursie rozstrzygniętym podczas Dni Powiatu Nyskiego. Zwycięska miejscowość otrzymała nagrodę finansową w wysokości 3,5 tys. zł.

 

4 KOMENTARZE

Leave a Reply