140 uczniów w I Biegu Papieskim [zdjęcia]

4
I Bieg Papieski w Paczkowie. Foto: PSP 3

Bieg uliczny, msza i przedstawienie – Szkoła Podstawowa nr 3 uczciła pamięć o Janie Pawle II.

[ads1]

1 kwietnia Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 obchodziła święto swojego patrona – Jana Pawła II. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz i instytucji publicznych z terenu gminy oraz rodzice i dziadkowie uczniów.

Obchody otworzyła msza święta w kościele parafialnym. Po nabożeństwie uczniowie i dyrekcja odczytali modlitwę i złożyli kwiaty pod pomnikiem papieża, a następnie kolumna przystrojona w biało-żółte barwy przemaszerowała do Domu Kultury, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno-muzyczny, prezentacja multimedialna i pieśni w wykonaniu chóru szkolnego przygotowane przez uczniów pod kierunkiem J. Kłoczko, A. Chromik i M. Wołków dostarczyły widzom wielu wzruszeń.

Zwieńczeniem uroczystości miał być I Bieg Papieski. Plany organizatorów pokrzyżowała jednak deszczowa pogoda i ostatecznie zawody zostały przeniesione na 6 kwietnia. Tego dnia rywalizacja odbyła się już bez przeszkód. Do startu w biegu zgłosili się uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy oraz gościnnie uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim. Łącznie w zawodach uczestniczyło 140 uczniów. Trasa biegu wiodła od budynku Zespołu Szkół Stowarzyszeniowych, parkami wzdłuż murów obronnych, obok Wieży Wrocławskiej, plantami przy ścieżce widokowej i koło kościoła parafialnego, aż do mety na boisku szkolnym “Trójki”. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, a na zwycięzców statuetki. Poniżej lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach.


Kategoria dziewcząt ze szkół podstawowych
I miejsce – Rozalia Kurpas – ZSP w Kamienicy,
II miejsce – Julia Pater – PSP nr 3,
III miejsce – Aleksandra Janik – ZSP w Kamieńcu Ząbkowickim,

Kategoria chłopców ze szkół podstawowych
I miejsce – Gabriel Skrzypczak – SP nr 2,
II miejsce – Dominik Mrozek – PSP nr 3,
III miejsce – Mikołaj Haręża – PSP nr 3,

Kategoria dziewcząt z gimnazjum
I miejsce – Karolina Dąbrowska – Puliczne Gimnazjum,
II miejsce – Tatiana Tschope – Nipubliczne Gimnazjum,

Kategoria chłopców z gimnazjum
I miejsce – Jakub Zając – Publiczne Gimnazjum,
II miejsce – Dawid Hławniak – Publiczne Gimnazjum,
III miejsce – Gracjan Skóra – Niepubliczne Gimnazjum.

Foto: PSP 3

4 KOMENTARZE

  1. chwalić każdą inicjatywę z młodzieżą, dla młodzieży. Podziękowania dla organizatorów- dla p.dyr.Mariusza Kwiecień i współpracowników, a dla wszystkich uczestników moc gratulacji.

Leave a Reply