15 lat za zabicie żony

0

15 lat za zabicie żony

5 stycznia zakończył się proces paczkowianina, Sławomira W. oskarżonego o zabójstwo żony. Za czyn, który popełnił w ubiegłym roku Sąd Okręgowy w Opolu skazał go na 15 lat więzienia.

15 lat za zabicie żony5 stycznia zakończył się proces paczkowianina, Sławomira W. oskarżonego o zabójstwo żony. Za czyn, który popełnił w ubiegłym roku Sąd Okręgowy w Opolu skazał go na 15 lat więzienia.

Czwartkowy wyrok nie jest prawomocny. Paczkowianinowi przysługuje odwołanie do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Do zbrodni doszło w grudniu 2010 roku w mieszkaniu Sławomira W. i jego żony Krystyny przy ul. Emilii Platter. Jak wynika z aktu oskarżenia małżonkowie często spożywali alkohol w towarzystwie różnych osób.

W czasie feralnego wieczoru, po libacji sowicie zakrapianej alkoholem, doszło miedzy nimi do awantury. Jej świadkiem był wspólny znajomy państwa W., który w trakcie kłótni opuścił ich mieszkanie. Gdy wyszedł, wywiązała się szarpanina, podczas której Sławomir W. ugodził żonę nożem.

Oskarżony bronił się przed sądem, że do pchnięcia doszło przypadkowo, kiedy chciał przygotować sobie posiłek. W złożonych wcześniej wyjaśnieniach mówił: – Przepychaliśmy się, żona trzymała mnie za ubranie, za bluzę, ja ją chciałem dwiema rękami odepchnąć, a w jednej trzymałem nóż. To się wtedy musiało stać, jak chciałem ją odepchnąć. Krystyna przewróciła się na wersalkę, co stoi pod oknem, nie wiedziałem wtedy, że ją dźgnąłem tym nożem, co miałem w ręce.

W zapewnienia o niewinności oskarżonego nie uwierzył prokurator, który po otrzymaniu opinii biegłego postawił zarzut zabójstwa.

Sławomir W. w przeszłości był już karany m.in. za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu, kradzieże, oraz usiłowanie zabójstwa. Na początku lat 90-tych mężczyzna trzykrotnie uderzył siekierą w głowę paczkowianina Jana B., za co spędził półtora roku za kratkami.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply