20 Finał WOŚP. Podsumowanie paczkowskiej zbiórki

0

Podsumowanie paczkowskiej zbiórkiZakończyło się liczenie pieniędzy zebranych w gminie Paczków podczas jubileuszowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podsumowanie paczkowskiej zbiórki

Zakończyło się liczenie pieniędzy zebranych w gminie Paczków podczas jubileuszowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czterdziestu dwóch wolontariuszy, którzy wyszli na ulice Paczkowa i okolicznych wsi zebrało łącznie ponad 13 tys. zł. Paczkowianie kwestowali także w pobliskim Otmuchowie, gdzie nie udało się na czas zorganizować lokalnego sztabu WOŚP.

Najwyższą kwotę udało się zebrać Klaudii Kotarze z Paczkowa. W puszce uczennicy Gimnazjum Publicznego znalazło się aż 966,78 zł.

Sukcesem zakończyły się także imprezy towarzyszące niedzielnej kweście. Na wernisażu w Domu Plastyka oraz na koncertach w Bibliotece Publicznej, Muzeum Gazownictwa i Kinie “Kopernik” zjawiła się znaczna liczba mieszkańców, którzy szczodrze wrzucali pieniądze do puszek wolontariuszy.

– Paczkowianie po raz kolejny wykazali się niezwykłą hojnością. Co szczególnie istotne zbiórka odbyła się bez żadnych incydentów. – mówi Bogusław Szczypta, szef paczkowskiego sztabu Orkiestry. – Rozpoczęliśmy już analizę mocnych i słabych stron tegorocznego Finału. W przyszłym roku, po wysłuchaniu uwag i pomysłów wolontariuszy, postaramy się zaskoczyć wszystkich jeszcze większą liczbą atrakcji. – dodaje.

Jak podkreślają organizatorzy ogromne podziękowania za okazane serce należą się mieszkańcom gminy, a w szczególności wolontariuszom bezinteresownie poświęcającym swój czas, oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji Finału, w tym fundatorom obrazów, pracownikom OKiR, Wiejskich Domów Kultury, Biblioteki Publicznej w Paczkowie, Domu Plastyka, Muzeum Gazownictwa i członkom zespołów, które swoimi występami uświetniły zbiórkę, a także policji i Straży Miejskiej.

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dla wcześniaków oraz dla kobiet ciężarnych chorujących na cukrzycę.

foto: WOŚP

{loadposition adsense1}

Leave a Reply