2000 zł za pomoc w ujęciu podpalacza

3
Pożar słomy. Zdjęcie archiwalne, sierpień 2011

W minioną niedzielę doszło do pożaru sterty słomy przy paczkowskiej obwodnicy. Właściciele wyznaczyli nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy podpalenia.

W niedzielę 12 października doszło do pożaru słomy składowanej na prywatnym polu przy drodze krajowej nr 46. W zabezpieczaniu miejsca zdarzenia brały udział dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Właściciele oszacowali straty na ok. 26 tys. zł.

Okazuje się, że to nie pierwsze podpalenie sterty należącej do tego gospodarza. W związku z notorycznymi podpaleniami właściciel postanowił wyznaczyć nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł za pomoc w ustaleniu tożsamości podpalacza.

Informacje na ten temat przyjmuje Komisariat Policji w Paczkowie. Kontakt telefoniczny 77 439 04 45. Policja gwarantuje anonimowość.

3 KOMENTARZE

  1. 2000 to trochę mało. Taka słoma kosztuje dużo więcej i straty są znaczące tym bardziej, że to nie pierwszy raz się stało. Trzeba by kwotę podnieść, wtedy taki podpalacz musiałby naprawdę uważać, bo za większą kase to nie jeden by przypilnował drania. A przydałoby się…

Leave a Reply