25 lat Domu Plastyka

0
Dom Plastyka w Paczkowie. Foto: Jacek Halicki - own work, under CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons.

Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w obchodach 25-lecia paczkowskiego Domu Plastyka.

W 1968 r. w Paczkowie otwarto filię Państwowego Ogniska Plastycznego. Warunki w jakich przyszło działać instytucji były jednak trudne bowiem jej siedziba, zlokalizowana w Rynku 35, nie była dostosowana do potrzeb placówki. Chcąc sprostać oczekiwaniom środowiska, zdecydowano się na poszukiwanie nowego lokalu. Ostatecznie udało się pozyskać od miasta zrujnowaną kamienicę w Rynku 20.

5 maja 1990 roku po sześciu latach remontu odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Ogniska Plastycznego nazwanej Domem Plastyka. W budynku znalazła się galeria wystawiennicza, sala klubowa, sala do zajęć z dziećmi, sala malarstwa, pracownia tkacka oraz pokoje noclegowe – wszystko zaprojektowane tak, by placówka mogła w pełni realizować powierzone jej zadania. Przez cały okres swojej działalności Dom Plastyka prowadzi szeroko pojętą działalność plastyczną i artystyczną, m.in. poprzez organizację zajęć edukacyjnych oraz wydarzeń upowszechniających plastykę, takich jak wystawy, warsztaty plastyczne czy plenery twórcze.

Z okazji ćwierćwiecza istnienia placówki, Ośrodek Kultury, któremu obecnie podlega Dom Plastyka, zaprasza do udziału w obchodach, które odbędą się w sobotę 5 grudnia o godz. 17. W programie m.in. wernisaż wystawy prac artystów związanych z Ogniskiem, wystawa Paczkowskiej Grupy Artystycznej, wystawa prac dzieci i młodzieży Studia Artystycznego, wystawa grupy decoupage, a także występ grupy teatralnej. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnią soliści Studia Piosenki Voices oraz Big Band z Ośrodka Kultury.

Leave a Reply