30-latek odpowie za kradzież z włamaniem

1
Skradziony sprzęt wędkarski

Paczkowska policja zatrzymała podejrzanego o włamanie do pomieszczenia gospodarczego na terenie miasta. Łupem złodzieja padł m.in. sprzęt wędkarski.

W miniony czwartek, 24 lipca policjanci z Paczkowa uzyskali informację o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego na terenie miasta. Jak ustalili, do przestępstwa miało dojść w nocy z 22 na 23 lipca. – Funkcjonariusze wytypowali osobę podejrzaną o ten czyn i podjęlii działania zmierzające do potwierdzenia informacji oraz osoby przez nich podejrzewanej. – mówi st. sierż. Katarzyna Janas z nyskiej Komendy. – Jeszcze w tym samym dniu dotarli do 30 – letniego mieszkańca Paczkowa, który przyznał się do kradzieży z włamaniem. – dodaje. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt wędkarski oraz zestaw kluczy, które podejrzany zdążył sprzedać. Skradzione mienie o wartości 600 zł przekazali pokrzywdzonemu.

Na tym praca paczkowskich śledczych nie skończyła się. Jak ustalili w toku prowadzonego postępowania, mężczyzna ten może być odpowiedzialny za inne, podobne zdarzenie na terenie Paczkowa. Mundurowi nie wykluczają kolejnych zarzutów dla 30-latka. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply