Zawody karpiowe zakończone – zwycięstwo dała 4,2 kg ryba

0

Zwycięski 4,2 kg karpPrzez cztery dni i trzy noce non-stop nad Zbiornikiem Kozielno odbywały się III Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w karpiowaniu. W tym czasie 21 zawodników starało się złowić jak największą ilość ryb karpiowatych (karpi, amurów i tołpyg powyżej 2 kg). Inne ryby nie podlegały klasyfikacji.

Przez cztery dni i trzy noce non-stop nad Zbiornikiem Kozielno odbywały się III Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w karpiowaniu. W tym czasie 21 zawodników starało się złowić jak największą ilość ryb karpiowatych (karpi, amurów i tołpyg powyżej 2 kg). Inne ryby nie podlegały klasyfikacji.

Jak napisał jeden z portali wędkarskich, karpiowanie to coś więcej niż zwykłe hobby. „Na obsesję cierpią niewątpliwie zdeklarowani karpiarze. Ci, którzy sprzęt kompletują latami, którzy wiążą tak skoplikowane zestawy, że nie bardzo wiadomo, gdzie jest początek i koniec… Którzy na kulki proteinowe wydają majątek, na jedną rybę poświęcają cały urlop, a po kilku latach wszystko już mają karpiowe – karpiowe pudła, karpiowe fotele, karpiowe łóżka, karpiowe namioty, karpiowe podbieraki, karpiowe namioty i głowy oraz serca pełne karpiowych substancji…” 

Kto nie wierzy w trafność tego cytatu mógł sam, na własne oczy przekonać się o tym nad Zbiornikiem Kozielno. Przystępujący do zawodów uczestnicy przywieźli ze sobą góry sprzętu: łodzie, pontony, łóżka, fotele, namioty, echosondy, góry zanęty i kilogramy kulek. Ten sposób wędkowania zaciekawił nawet telewizję TVN 24, która pojawiła się na granicy Opolszczyzny i Dolnego Śląska, by podstawy karpiowania przedstawić szerszej publiczności. 

Niestety zarówno sprzęt jak i umiejętności oraz wiedza zawodników na niewiele się zdały. Przez cały okres zawodów złapano tylko jednego karpia. Jego łowcą okazał się Ryszard Chmura startujący w teamie z Wiesławem Siekierką. Ryba po zważeniu (4,20 kg) wróciła do wody w bardzo dobrej kondycji. Za zajęcie I miejsca zwycięzcy otrzymali dwa namioty karpiowe o wartości 1400 zł. 

Pozostałe nagrody dzięki ofiarności sponsorów zostały rozlosowane wpośród uczestników i ci, którym dopisało szczęście wrócili do domów z wartościowym sprzętem wędkarskim. Pula nagród przekroczyła kwotę 3.000 zł.

 

{gallery}karpiowanie_2012:210:158:0:0{/gallery}

 

Patroni i sponsorzy:
RZGW Wrocław, PZW Wałbrzych, PZW Ząbkowice Śląskie, Senator RP Stanisław Jurcewicz, Starosta Ząbkowicki, Burmistrz Ząbkowic Śląskich, Burmistrz Złotego Stoku, Burmistrz Ziębic, Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki, Wójt Gminy Ciepłowody, Burmistrz Barda, Perfect s.c.

 

foto: organizator

{loadposition adsense1}

 

 

Leave a Reply