71. rocznica Rzezi Wołyńskiej

0

Paczkowianie uczcili pamięć ofiar ludobójstwa na Kresach.

Zgodnie z zapowiedzią, w minioną niedzielę, w 71. rocznicę Rzezi Wołyńskiej, członkowie paczkowskiego Klubu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich uczcili pamięć ludności polskiej pomordowanej na Kresach Wschodnich II RP przez ukraińskie bojówki OUN-UPA.

We mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy udział wzięli kresowiacy oraz ich rodziny, mieszkańcy Paczkowa, przedstawiciele Stowarzyszenia oraz władz samorządowych. Uroczystość zwieńczyło złożenie kwiatów pod pomnikiem „ofiar katyńskich” oraz odśpiewanie „Roty”.

Paczkowski Klub Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich zawiązał się jesienią ubiegłego roku jako  oddział Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd-Wsch. Od kwietnia br. Klub jest pełnoprawnym stowarzyszeniem, którego przewodniczącym jest Pani Maria Kalka. Siedzibą stowarzyszenia jest Biblioteka Publiczna w Paczkowie, gdzie w każdy pierwszy czwartek miesiąca odbywają się spotkania Kresowiaków i sympatyków Kresów Wschodnich RP.

Leave a Reply