Akcja „Prędkość”: posypały się mandaty

0

W miniony weekend policja w całym kraju przeprowadziła akcję, w ramach której na drogi wyjechało więcej patroli niż zwykle, a funkcjonariusze dokonywali wzmożonych kontroli prędkości. Na terenie całej Opolsczyzny skontrolowano łącznie 982 pojazdy, zatrzymano 637 aut jadących zbyt szybko, a 502 kierowców zostało ukaranych mandatami.

Kontrole nie ominęły też Gminy Paczków. Okoliczne drogi patrolowane były przez nieoznakowany radiowóz z nyskiej drogówki, wyposażony w wideorejestrator. W wyniku akcji policjanci nałożyli w sumie osiem mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że właśnie niedostosowanie prędkości do warunków na jezdni jest najczęstszą przyczyną wypadków. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca na drogach województwa opolskiego zginęły z tego powodu aż 22 osoby, a w 2009 r. w całej Polsce śmierć poniosło 1 438 osób (45,8 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków spowodowanych przez kierujących), natomiast 15 907 zostało rannych. Na przestrzeni ostatnich 10 lat z powodu nadmiernej prędkości w wypadkach życie straciło 16 741 osób.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply