Akcja „Znicz” – zmiany organizacji ruchu

0

Kaplica cmentarna w PaczkowieW związku ze zbliżającym się  Świętem Zmarłych w całej Polsce po raz kolejny przeprowadzana jest policyjna akcja „Znicz”. W tym roku weźmie w niej udział 10 tys. funkcjonariuszy z całego kraju. Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu, gdyż spodziewać się można wzmożonych kontroli prędkości. Stróże prawa będą też sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

W Paczkowie oprócz Policji o bezpieczeństwo kierujących oraz odwiedzających rodzinne groby zadba też Straż Miejska. Podczas trwania akcji strażnicy będą do dyspozycji pod numerem telefonu (77) 431 62 31 oraz alarmowym 986. Uwagi i prośby o interwencje można będzie również zgłaszać bezpośrednio do pełniących służbę patroli.

Jak co roku parkingi w okolicy cmentarza zapełnią się po brzegi, zwiększy się również ilość pieszych. W związku z przewidywanymi utrudnieniami komunikacyjnymi wprowadzone zostaną czasowe zmiany organizacji ruchu, które mają na celu ułatwienie dojazdu i poprawę bezpieczeństwa odwiedzających cmentarz. Zmiany dotyczyć będą m.in. wprowadzenia zakazu parkowania w bezpośredniej bliskości głównego wejścia. Całkowity zakaz parkowania i postoju po obu stronach jezdni oraz ograniczenie prędkości maksymalnej do 30 km/h obowiązywać będzie również wzdłuż ulicy Zawadzkiego, na całej długości alei parkowej.

Dla odwiedzających nekropolię udostępniony zostanie parking Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji, plac w okolicach ulicy Chrobrego i Sobieskiego, zamknięta na co dzień ulica Wojska Polskiego (pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 a budynkiem Domu Dziecka) oraz teren dawnej stacji benzynowej.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply