Aleksander Sowa o swojej nowej powieści [wideo]

2
Aleksander Sowa

Nowa książka Aleksandra Sowy – pochodzącego z Kamienicy autora powieści, opowiadań i poradników.

 

[ads1]

 

Aleksander Sowa, autor m.in. ciepło przyjętej przez paczkowian “Góry Bogów Śmierci” zakończył prace nad swoją nową powieścią.  “Punkt Barana”, bo taki jest jej tytuł, jest kontynuacją rozgrywającego się w Opolu kryminału pt. “Era Wodnika”.

punkt-baranaJak mówi autor, nowa powieść osadzona jest w gorzkim, twardym świecie, gdzie dobro i zło w czystej postaci nie istnieją. Zgodnie z zapowiedzią Aleksandra Sowy, książka przedstawia przygniatającą, bolesną, do bólu smutną prawdę o rzeczywistość polskiej, współczesnej policji na tle niesprawiedliwego, bezwzględnego świata najgroźniejszych przestępców i nieprzychylnych przełożonych.

Na karty powieści po raz kolejny powróci komisarz Emil Stompor. W drugiej części planowanej trylogii bohater znany z „Ery Wodnika” wychodzi z więzienia i spotyka dziewczynę swojej byłej partnerki, która proponuje ex-glinie wspólną zemstę. Ten odmawia, pragnąc po latach wyłącznie spokoju. Tymczasem w Warszawie dochodzi do serii brutalnych zabójstw. Prowadząca śledztwo grupa twardych policjantów z Wydziału ds. Przestępczości Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Stołecznej natrafia na pewne ślady. Trop jednak prowadzi w bardzo niebezpiecznym kierunku. Książka trafi do sprzedaży już wkrótce.

 

2 KOMENTARZE

  1. Do wykształconej . Kiedy przychodzi śmierć to wtedy nie myśli się o dobrobycie ! Człowiek urodził się po to aby czynić dobro a śmierć i tak przyjdzie w odpowiedniej chwili , to jest nieuniknięte ! Trzeba też umieć mówić o niej !
    Wiara jest potrzebna , bo czyni czasami cuda !

Leave a Reply