Alterna w Einbeck

0
Po raz kolejny mieszkańcy Paczkowa mieli okazję odwiedzić znajomych w partnerskim mieście Einbeck. Tym razem przyjemność ta spotkała 26-osobową grupę młodzieży ze Stowarzyszenia Młodych Gminy Paczków Alterna.

Do Einbecku przybyliśmy  w czwartkowe popołudnie. Czekał na nas ciepły posiłek i miłe powitanie, jakie zgotowali nam Alicja Michalik (jedna z założycielek SMGP Alterna) oraz Sven Könke (szef Haus der Jungen). Po krótkim spotkaniu i omówieniu spraw organizacyjnych zakwaterowaliśmy się w pokojach o naprawdę wysokim standardzie, co wprawiło Alternowiczów w niemały zachwyt. Wieczorem większa część grupy odpoczywała w schronisku muzykując, a pozostali wybrali się na krótki spacer po średniowiecznym rynku. Przechadzka zakończyła się niezwykłym koncertem trio jazzowego w jednym z klubów na starówce. Niezwykłym, gdyż perkusista grał na worku.

Następny dzień upłynął na licznych próbach zespołów (Undernail, Young, Scutica, Yerba Locos i Pillage&Burn) przygotowujących się do sobotniego koncertu. Ze względu na duże zainteresowanie wspólnym muzykowaniem, sprzęt był eksploatowany do granic wytrzymałości . Wieczorem młodzież udała się na rynek, gdzie roiło się od straganów z pamiątkami i pysznym jedzeniem. W miasteczku rozstawiono kilka scen przeznaczonych dla artystów występujących podczas EulenFest.

Sobota była ważnym dniem. Przed południem odbyło się oficjalne spotkanie władz Einbeck’u z przedstawicielami  miast partnerskich. Goście z Francji przygotowali wystawę, a z naszej strony tę wizytę uświetnił wokalny występ Pameli Kłoczko. Wieczorem na scenie Stowarzyszenia JIMMIE prezentowali się członkowie Alterny. Nawet mocno zacinający deszcz nie przeszkadzał wielopokoleniowej publiczności w zabawie podczas naszego koncertu. Wszyscy bawili się świetnie, zarówno przy mocniejszym uderzeniu zespołów Pillage&Burn, Yerba Locos oraz Scutica, jak i przy nieco lżejszym brzmieniu Undernail i Young. Mówiąc nieskromnie – paczkowska Alterna zaprezentowała się fantastycznie.

Pozostały czas pobytu upłynął na odpoczynku, wspólnym graniu oraz korzystaniu z atrakcji przygotowanych przez organizatorów święta naszego miasta partnerskiego. Uczestniczyliśmy także we wspaniałym koncercie rockowo-bluesowym.

12 października był dniem pożegnania. Przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, wymianę drobnych upominków oraz podziękowania za gościnność i niepowtarzalną atmosferę. Z bagażem cudownych wrażeń żegnaliśmy Einbeck, żyjąc nadzieją, że jeszcze tam zagościmy.

Zarząd SMGP Alterna wraz z młodzieżą uczestniczącą w wyjeździe składają serdeczne podziękowania Władzom Gminy Paczków oraz Urzędowi Miejskiemu w Paczkowie za zorganizowanie i sfinansowanie wyjazdu do Einbeck’u.

Milena Olech

Leave a Reply