Apel do kandydatów: nie zaśmiecajmy miasta!

0

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Kampania rozgorzała już na dobre, w całej gminie pojawiły się ogromne ilości różnego rodzaju materiałów wyborczych i prawdopodobnie w kolejnych dniach będzie ich przybywać.

Podczas niemal każdych wyborów w całej Polsce, również w Paczkowie i okolicznych wsiach, prawdziwą plagą są plakaty rozlepiane „na dziko”. Bardzo często kandydaci nie bacząc na nic wieszają je na słupach wysokiego napięcia, latarniach, skrzynkach energetycznych, stacjach transformatorowych, ścianach budynków, a nawet przybijają do drzew. Pomijając kwestię, że takie działania bez zgody właściciela danego obiektu są nielegalne, to przede wszystkim zanieczyszczają one miasto – poszarpane przez wiatr pozostałości plakatów fruwają przez długi czas po całej okolicy, zamieniając ją w śmietnik.

Podobnie ma się sprawa w przypadku przystanków, które po każdych wyborach przez wiele miesięcy „straszą” resztkami posterów. Oczywiście komitety mają obowiązek uprzątnięcia swoich plakatów w ciągu 30 dni od głosowaniu, ale jak wygląda to w praktyce wszyscy dobrze wiemy. Doskonałym przykładem ilustrującym problem jest afisz wyborczy jednej z kandydatek sprzed czterech lat, którego fragmenty jeszcze do niedawna wisiały na filarze wiaduktu przy ul. Robotniczej.

Uważamy, że kampanię wyborczą można „ucywilizować” i prowadzić w taki sposób, byśmy nie utonęli w śmieciach i nie musieli przez kolejne 4 lata na każdym kroku oglądać pozostałości po kleju i afiszach. Dlatego pragniemy w tym miejscu zwrócić się do wszystkich osób kandydujących w najbliższych wyborach, by jako ludzie, którzy powinni działać na rzecz miasta, gminy czy powiatu, wykazali się odpowiedzialnością i dbałością o nie. Apelujemy, by nie zaśmiecać ulic a plakaty wieszać wyłącznie tam, gdzie nie będą szpecić, a więc na przeznaczonych do tego słupach i tablicach ogłoszeniowych oraz witrynach sklepów. Uszanujmy nasze otoczenie i nie pogarszajmy stanu jego czystości, która i tak często pozostawia wiele do życzenia!

Zwracamy się również z prośbą o wykazanie się należytą kulturą i niezaklejanie plakatów swoich kontrkandydatów.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply