Święci i anioły zamiast duchów i upiorów. Obejrzyj naszą fotorelację z Balu Wszystkich Świętych zorganizowanego przez paczkowską parafię.

Paczkowska parafia św. Jana Ewangelisty po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała Bal Wszystkich Świętych – odpowiedź na zachodnią tradycję Halloween.

Jak twierdzi wielu katolików, Halloween to obce polskiej kulturze święto. Zamiast przebierania się za wampiry, potwory, duchy i inne strachy, paczkowscy księża zaproponowali zabawę, na którą można było przyjść w stroju świętego czy anioła. Jak twierdzą organizatorzy, to także dobra okazja, by podczas przygotowywania przebrania poznać życiorys danej postaci.

Pierwszy paczkowski Bal Wszystkich Świętych rozpoczął się w minioną środę o godz. 16.00 w kościele parafialnym, gdzie pojawiła się cała masa dzieci w przebraniach świętych. Wspólnie z księżmi dzieci oraz rodzice w wesołym korowodzie, z pieśnią na ustach przeszli do sali Ośrodka Kultury i Rekreacji. Tam na najmłodszych czekała zabawa taneczna, gry i zabawy oraz poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia w obiektywie Mateusza Klukowskiego.

Foto: Mateusz Klukowski

 

Leave a Reply