Biblioteka Publiczna wkracza w XXI wiek

1

Od połowy czerwca czytelnicy Biblioteki Publicznej w Paczkowie oraz jej filii mogą wypożyczać elektroniczne książki. W bazie znajduje się obecnie kilkaset „e-booków”, które można czytać na komputerach, tabletach i telefonach. A wszystko to całkowicie bezpłatnie za pośrednictwem systemu IBUK Libra.

IBUK Libra to czytelnia on-line, dzięki której bez żadnych opłat możemy uzyskać całodobowy dostęp do książek z katalogu wykupionego przez bibliotekę. W tej chwili czytelnicy z gminy Paczków mogą korzystać z 872 różnorodnych pozycji. Wśród nich znajdziemy zarówno wydawnictwa naukowe, jak i literaturę piękną. Jak zapowiadają bibliotekarze, baza będzie ciągle rozbudowywana o kolejne propozycje.

Wśród zalet e-czytelni IBUK Libra warto wymienić możliwość dodawania zakładek, tagowania ważnych fragmentów i zakreślania ich różnymi kolorami. Użytkownicy mają także możliwość wyszukiwania w książkach danego słowa czy frazy oraz wprowadzania własnych notatek.

Aby uzyskać dostęp do bazy IBUK wystarczy udać się do biblioteki i zapytać o specjalny kod aktywacyjny, który po dokonaniu rejestracji na stronie www.ibuk.libra.pl umożliwi nam bezpłatne wypożyczanie książek.

System pozwala na czytanie książek zarówno w domu na komputerze osobistym, jak i w dowolnym miejscu na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony czy tablety.

1 KOMENTARZ

  1. Commonly I do not read submit on weblogs, nonetheless prefer to state that that write-up quite pressured myself to see in addition to undertake it! Your way of writing has been astonished me personally. Thank you so much, very great article.

Leave a Reply