Bogdan Wyczałkowski kandyduje do Sejmu z listy SLD

0

Bogdan WyczałkowskiRada Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej zatwierdziła listy kandydatów w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Bogdan WyczałkowskiRada Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej zatwierdziła listy kandydatów w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Znane są już także nazwiska kandydatów SLD z naszego województwa. O miejsce w Sejmie z list lokalnych struktur Sojuszu walczyć będą 24 osoby. Wystawionych zostanie także 3 kandydatów do Senatu.

Wśród ubiegających się o mandaty poselskie i senatorskie znalazł się m.in. Bogdan Wyczałkowski. Burmistrz Paczkowa wystartuje do Sejmu z 22 miejsca na opolskiej liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W poprzednich wyborach opolskiemu SLD udało sie wprowadzić do Sejmu tylko jednego kandydata – przewodniczącego wojewódzkiej struktury partyjnej Tomasza Garbowskiego, który będzie partyjną „jedynką” również tym razem.

W najbliższych wyborach do Sejmu wystartuje także Teresa Karol. Była wicemarszałek Województwa Opolskiego i aktualna wiceprzewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego znalazła się na drugim miejscu opolskiej listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wybory parlamentarne odbędą się najprawdopodobniej 9 października bieżącego roku. Wybierzemy w nich 460 posłów oraz 100 senatorów. W nadchodzącej kadencji Opolszczyzna będzie miała dwunastu, a nie, jak dotąd, trzynastu posłów. To efekt stale zmniejszającej się liczby mieszkańców województwa. 

foto: UM Paczków

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply