Budżet obywatelski 2017: znamy listę projektów

Urząd Miejski ogłosił listę projektów dopuszczonych do głosowania w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

 

[ads1]

 

Urząd Miejski w Paczkowie ogłosił listę projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Od 15 lutego do 1 marca każdy z nas będzie mógł oddać głos na jedno wybrane przez siebie zadanie.

Aby zagłosować wystarczy wypełnić i własnoręcznie podpisać kartę do głosowania, którą można pobrać TUTAJ. Poprawnie wypełnioną kartę należy wrzucić do urny w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego lub wysłać w kopercie na adres: Urząd Miejski w Paczkowie, Rynek 1, 48-370 Paczków, z dopiskiem: „Budżet obywatelski – Głosowanie”. Poniżej publikujemy listę projektów dopuszczonych do głosowania.

 

 1. Rozbudowa – przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościcach,
 2. Modernizacja boiska oraz remont szatni przy boisku sportowym w Dziewiętlicach,
 3. Remont drogi ul. Górnicza w Paczkowie – opracowanie dokumentacji i inne,
 4. Remont muru przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Paczkowie,
 5. Remont ścieżek i alejek na Cmentarzu Komunalnym w Paczkowie.

 

W tym roku po raz pierwszy na potrzeby projektu Gminę Paczków podzielono na dwa obszary „Miasto Paczków” oraz „Sołectwa”. Po zakończeniu głosowania ustalona zostanie lista wniosków, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów w danym obszarze. Do realizacji przyjęte zostaną te wnioski, które uzyskały największą liczbę głosów w obszarze „Miasto Paczków” i w obszarze „Sołectwa”.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem zwycięskie projekty poznamy 8 marca.

90 KOMENTARZE

 1. A może by tak coś bardziej „przydatnego” coś z czego skorzystają wszyscy mieszkańcy jak np wyremontowanie alei tej za wodociągami było by wspaniałe miejsce na spacery.

 2. Prawie wszystkie te „projekty obywatelskie” należą tak naprawdę do ZADAŃ URZĘDU, czyli urząd powinien to zrobić w ramach swoich obowiązków.
  Proszę zostawić pulę pieniędzy przeznaczoną na „projekty obywatelskie” w spokoju, to nie są pieniądze do realizacji zadań Urzędu.

  • Przecież to ludzie zgłaszają projekt a nie urząd.Na jednym mi zależy,Zbieramy podpisy.Robimy to sami,poświęcamy swój wolny czas.Jak nie rozumiesz o co w tym chodzi to nie pisz bzdur i nie siej propagandy.

   • Te wszystkie projekty w Paczkowie powinny byś zrobione przez pieniadze z Urzędu ( niech Pan Panie Burmistrzu nie zabiera nam tych pieniędzy ) , prosimy zostawić te pieniądze i ogłosić prawdziwe projekty ludzi . Ulice należą do naprawy przez Urząd , ścieżki na cmentarzu do ZUKIM-u , a pieniądze przeznaczyć na odnowienie fontanny , pomnika Jan Nepomucena na Sienkiewicza , murów obronnych i wybudowanie obiecanej fontanny w Rynku i inne przyjemności dla oka turystów i mieszkańców Paczkowa .

 3. Remont ścieżek i alejek na Cmentarzu Komunalnym w Paczkowie? Czy to na pewno podchodzi pod budżet obywatelski?Z tego co mnie wiadomo cmentarzem zarządza ZUKIM a zukim podlega pod urząd miasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To jak to jest?

 4. Syf, kiła i mogiła w tym Paczkowie! Do tego kasa z budżetu na obowiązkowe remonty urzędu. Dalej natomiast pełno g.ó.w.n.a. psiego na chodnikach i smogu w powietrzu. Smutne i przygnębiające.

 5. Może niech Pan burmistrz za ten budżet postawi sobie domek? Budzetem obywatelskim wyręcza to co powinien zrobić za pieniądze gminy?Może tak jeszcze remoncik urzędu??? Nic nie robi, chodzi ściska ręce i obiecuje „pomogę”, „będzie praca”,”będzie lepiej” puste słowa,to wciąż są tylko puste słowa. W radiu powiedział,że dwie kadencje spokojnie mu wystarczą. A mi się wydaje,że skończy się panowanie na jedej kadencji. A co do muru w szkole nr 3 to trzeba tam wyremontować drogę i chodniki,bo autobusy i rodzice nie mają jak dzieci dowozić do szkoły. Czy naprawdę ludzi w urzędzie boli???A może to są nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednich stanowiskach….

  • Paczków przy tej władzy będzie wyglądał jak kampingi w lesie,żygać się już chce ,zamiast stworzyć miejsca pracy żeby ludzie godnie żyli ,to władza zajmuje się zabawą publicznymi pieniędzmi w jakieś budrzety obywatelskie,zacznijcie myśleć ,skąd ludzie mają wziąć na czynsz i życie…

  • No i czego krzyczycie. Przeciez to był pomysł poprzedników.Ten tylko realizuje co jest zapisane. No i dobrze że coś takiego jest.Ludzie mogą coś zrobic dla swojego otoczenia.Na to są pieniądze.Tak sie dzieje na zachodzie i to jest normalne,tylko w Paczkowie paru osobom to nie „pasi”

   • Po pierwsze. Z tego co kojarzę to to był pomysł „HORYZONTU”.
    Po drugie. Projekt obywatelski nie miał służyć do realizacji obowiązków urzędu gminy tylko do rzeczy, które obywatele chcieliby zrobić tak ponad to. Np. plac zabaw, siłownia na powietrzu, trasę rowerową itd.
    Urząd ma za zadanie i obowiązek dbać o swoje mienie czyli chodniki murki alejki,
    A my obywatele mamy taki na przykład projekt obywatelski po to żeby zrobić coś dla siebie nadprogramowego.
    I wszystko Byłoby OK gdyby nie to że urząd przeznacza pieniądze z projektu obywatelskiego na własne zadania i obowiązki.

    • To jest nasz projekt i taki złożyliśmy.Guzik nas obchodzi urząd.Mamy nadzieję że nam się uda.Nasz projekt jest ponad to z pozytkiem dla naszego srodowiska.Daj nam działać.Lepiej zamilcz.Jak to mówią sam nic nie robisz to daj innym robic w spokoju.

     • Ciekawe dlaczego właśnie te projekty dopuścił. Bo upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu.

 6. Mam pytanie ,gdzie można w internecie zobaczyć projekty, które nie zostały przez burmistrza dopuszczone do głosowania. Wiem, że zapewne na BIP -ie, ale gdzie konkretnie ????? Podajcie link, bo jestem ciekaw co tam ludzie zgłosili.

  • A co ty zgłosiłeś??? Co zainicjowałeś ???? Na czym ci zależy żeby w twoim otoczeniu się zmieniło.Pewnie wielkie NIC.Ty szukasz AFER.Siedzieć na d…e w ciepełku przy kompie nic nie robić tylko sypać jadem.Czy to jest twoim sensem życia ??? Jesteś biednym człowiekiem.

   • Ja akurat nie mam pomysłu na projekt obywatelski, ale chyba mogę się dowiedzieć jakie mieli pomysły inni i co odrzucił burmistrz. Tak czy nie?
    Może właśnie ktoś miał super pomysł za którym z chęcią zagłosowałbym, ale go nie dopuścili.

    • Juz dawno były podane wiadomości o projektach.Teraz sie obudziłeś ???Podpowiem ci.Poszukaj na Paczków pl.Z tego co piszesz to guzik obchodza cie projekty.A co robiłeś przez te kilka miesięcy.Czy pomyślałeś kto i jaki projekt składa ???Może warto było poprzeć daną grupe która ten twój wymarzony projekt składała.

     • Sorki ale ja nie znalazłam listy wszystkich złożonych projektów, tych odrzuconych i tych przyjętych (wnioskodawców)

 7. 2015 jest lista zgłoszonych projektów zgłoszonych i do zrealizowania,w 2016 jest lista odrzuconych w 2017 nie ma .Co urząd chce ukryć?

  • A czy wiesz o tym że wnioskodawcy umawiają się między sobą…Poprę cię w tym roku a ty mnie na przyszły rok ???To logiczne czym mniej wniosków tym wieksza szansa na realizację.Wioski umawiają się między sobą.Faktycznie jesteś JohnyZabłądzony,Jak byłbyś bystrym obserwatorem,pewne zależności byś dostrzegł.

   • Lol , Wioski maja swój budżet a miasto swój ! Ponoć tego roku Burmistrz cały budżet podzielił na pół ! Tylko te projekty to są beznadziejne , widać , że chce załatać swoje obowiązki naszymi obywatelskimi .

    • Wioski mają budżet sołecki więc wcale im się nie należy ani grosza z budżetu obywatelskiego . Prawda Panie Burmistrzu i wszech niemocna Rado ?

  • Z grupa osób podchodziłam do złożenia projektu.To nie takie proste.Są pewne wymogi od kosztorysów po różną dokumentację.Dalismy sobie spokój.Projekty pisane na”kolanie”pewnie odpadają i nie sa brane pod uwagę

 8. Proste pytanie;ile projektów zostało zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego? Jeżeli 5 to oki,a jeżeli więcej to dlaczego urząd nie publikuje odrzuconych (z różnych względów projektów) ?Może były tam sensowniejsze propozycje nad którymi można popracować już teraz i zgłosić na następny rok.

 9. ja bym te pieniądze przeznaczył na przedszkole na zawadzkiego remont tam jest potrzebny,choćby okna na początek nowe założyć

 10. Wszystkie trzy projekty dot. Paczkowa to chyba jakaś komedia.
  1. Droga na ul. Górniczej (uświadomił ktoś mieszkańców tej ulicy, że do tego niebył potrzebny projekt tylko poprostu wniosek z podpisami do urzędu, że jest tam ulica do zrobienia? )
  2. Murek w szkole nr 3 ( mienie gminy o które nie dbała a teraz jest okazja wyrwać na to kasę psim swędem)
  3. Alejki na cmentarzu (ZUKIM jest teraz zarządcą więc o co chodzi, nie radzą sobie?)
  Podsumowując: panie Rolka jak Pan dba o swoje miasto, że ludzie sami musiel wziąć sprawy w swoje ręce. Sprawy dotyczące mienia powierzonego Pana opiece. Wstyd

  • Anonimie czy ty rozumiesz o co w tym chodziło co zawniskowali o utworzeniu tego programu???? Chodziło o aktywizację ludzi.o zwracanie uwagi ludzi aktywnych na swoje środowisko w których żyją.Żeby ludzie identyfikowali się ze swoją wioską,ulicą środowiskiem w którym żyją.I dobrze zauważyli że murek potrzebuje naprawy,naprawa drogi jest potrzebna czy alejki.Popatrz ile ludzi zaangażowało się społecznie w swoje projekty.Czy to żle ??? Dołącz do którejś grupy.Podziałaj,a nie szukaj dziury w całym

    • No to popytaj ludzi z HORYZONTU co przyświecało im zgłaszając wnisek o utworzenie Budżetu Obywatelskiego .Jak porozmawiasz z nimi,myślę ze już nie będziesz się głupkowato śmiać.

     • Lila , idź się przespać , bo chyba źle się czujesz ! W końcu wreszcie zacznji myśleć !

     • Prawdopodobnie Horyzont zgłosił Budżet Obywatelski a nie dołączył regulaminu i to jest cała prawda .
      Teraz ten Budżet jest ogołacany przez zgłaszających , bo pomyślcie kogo na to stać aby zapłacić za kosztorys .
      Podejrzewam , że na alejki na cmentarzu za projekt zapłacił ZUKIM , za kosztorys muru przy szkole zapłaciła dyrekcja Szkoły Podstawowej , a że nie wspomnę o ul. Górniczej , to już jest całkowita ściema .

     • Jeżeli chodzi o kostkę w Rynku , to weźmiemy na to kredyt a Unia za ten kredyt zwróci nam pieniądze . Tyle na ten temat .

 11. Myślę że ludzie z Horyzontu nawet w najśmielszych snach nie przypuszczali że budżetem obywatelskim będzie się łatać dziury w budżecie gminy.

 12. zróbcie coś z tą dziurą koło cegielni na asfalcie na przeciwko kapliczki ktoś urwie kolo gmina będzie płacić

 13. Pan Rolka napisał na Fb w związku co prawda z Marszałkowskim Budżetem Obywatelskim (myślę, że jednak analogiczny do paczkowskiego budżetu obywatelskiego) , że „… zadania o charakterze kulturalnym, prospołecznym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym, ekologicznym lub inne, zgodne z kompetencjami województwa. ”
  I tak to powinno wyglądać.

 14. …kochani Paczkowianie i mieszkańcy gminy! Teraz wszyscy są mądrzy, tylko że te projekty macie do wyboru i żadne inne. Pamiętajcie przy swoich osądach, że nasza gmina jest biedna, niezależnie od tego, kto rządzi. Ktoś zaproponował te zadania, głosujcie na te, które Wam posłużą, a nie piszcie farmazonow. I non stop narzekacie, wytykacie co jest złe. Ja zagłosuję na projekt nr 5. Pozdrawiam! A, i najpierw sprawdzajcie wasze źródła wiedzy, bo posilkujecie się zwykle plotkami.

 15. Mam pytanie do naszego bałera miasta,kiedy powstanie na terenie naszej gminy jakiś zakład pracy z prawdziwego zdarzenia żeby ludzie nie musieli żebrać w opiece społecznej na jedzenie

 16. Po co w Paczkowie naprawiać ulice jak ludzie sami to niszczą,wystarczy się przejść na początek ul.Kościuszki gdzie wybudowane są garaże z krawężników porobili sobie wjazdy do garaży,nie ma pobocza.Jakoś nikt tym się nie interesował .

 17. Ja zgłaszam do budżetu obywatelskiego projekt „podwyżki dla burmistrza” bo sie należy, kto za łapka w górę :)))))))

 18. W projektowaniu budżetu obywatelskiego chyba głowy potracili , to mają być niby projekty, litości kto to zgłosił ten ,ani wiedzy , ani zrozumienia nie posiada, niech lepiej przedsiębiorstwom pomogą i miejsca pracy organizują,aby ludzie mogli godnie żyć, miasto śmierci jak do tej pory.

 19. jestem za pomocą przedsiębiorcą niech opłacą pracowników żeby prywaciarz miał darmową kase do swojej kieszeni bo i tak kiwają biednego pracownika.

 20. REMONT ALEJEK – afera REMONT MURKU – afera REMONT DROGI – afera WIĘC PYTAM, DLACZEGO BYŁA CISZA JAK REMONTOWALI STRAŻ W KAMIENICY. DLACZEGO JEST CISZA NAD PROJEKTEM REMONTU STRAŻY W GOŚCICACH I BOISKA W DZIEWIĘTLICACH. ZAPŁACILIŚMY ZA KAMIENICE ZAPŁACIMY TERAZ ZA GOŚCICE LUB NAJGORSZE ZA DZIEWIĘTLICE . A MY MAMY W MIEŚCIE DALEJ WIELKIE ——- GU…….

 21. Ten budżet obywatelski to po raz kolejny WIELKA ŚCIEMA ! Mamy dawać pieniądze z tego budżetu na to co Pan Panie Burmistrzu powinien zrobić ? Na nic nie głosuję !

 22. Tak naprawdę żadnej innowacji nie ma, łatanie i rozrzutność , tylko kto z tego korzysta na pewno nie obywatele, a po drugie każde wydatki publicznych pieniędzy powinny być do wglądu obywateli.

Leave a Reply