Budżet obywatelski 2019: ruszyło głosowanie

2

Ogłoszono listę projektów zgłoszonych w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 18 marca. 

Urząd Miejski ogłosił listę projektów dopuszczonych do głosowania w ramach paczkowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Przewidziane na ten cel 100 tysięcy złotych zostanie podzielone na dwie równe części na projekty dotyczące miasta oraz na sołectwa Gminy Paczków. Od 25 lutego do 18 marca każdy z nas może oddać głos na jedno wybrane przez siebie zadanie.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania dopuszczono pięć projektów. Dwa kolejne zostały odrzucone z przyczyn formalnych. Projekty, na które będziemy mogli zagłosować to:

Projekt nr 1 – Zakup wiaty drewnianej na placu przy świetlicy wiejskiej i OSP w Wilamowej. Wyłożenie kostki brukowej pod istniejącą wiatą i przy świetlicy wiejskiej i OSP w Wilamowej,
Projekt nr 2 – Modernizacja boiska sportowego – wykonanie ogrodzenia obiektu oraz zakup siedzisk – Gościce,
Projekt nr 3 – Plac zabaw w Kozielnie,
Projekt nr 4 – Rozbudowa i modernizacja kuchni w świetlicy wiejskiej w Ujeźdźcu,
Projekt nr 5 – Modernizacja placu zabaw dla dzieci przy ul. Staszica – Paczków.

Aby zagłosować wystarczy wypełnić i własnoręcznie podpisać kartę do głosowania, którą można pobrać TUTAJ. Poprawnie wypełnioną kartę należy wrzucić do urny w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego lub wysłać w kopercie na adres: Urząd Miejski w Paczkowie, Rynek 1, 48-370 Paczków, z dopiskiem: „Budżet obywatelski – Głosowanie”. Głos oddać mogą mieszkańcy Gminy Paczków, którzy w dniu głosowania posiadają czynne prawo wyborcze. Głosować można tylko na jeden projekt.

2 KOMENTARZE

Leave a Reply