Burmistrz przemówił na blogu. Jest odpowiedź

220

Burmistrz skomentował na swoim blogu artykuł “Sportu kryzys nie dotyczy?”. Poniżej publikujemy odpowiedź na jego zarzuty.

Bogdan Wyczałkowski na swoim “blogu z paczkowskiego ratusza” odniósł się do ostatniego artykułu opublikowanego na Paczkow24.pl, który dotyczył finansowania sportu w gminie Paczków. Burmistrz zarzucił opozycyjnemu klubowi „Horyzont” kompromitację. Poniżej odpowiedź na sformułowane przez niego zarzuty.

[box type=”shadow” ] [dropcap]P[/dropcap]anie Wyczałkowski, bardzo się cieszę, że po roku znowu możemy wymienić opinie na temat różnych spraw, bo niestety na sesjach niezbyt chętnie Pan ze mną rozmawia.

Szkoda tylko, że swoim pogardliwym stylem wypowiedzi po raz kolejny pokazał Pan jaki poziom reprezentuje. Nie uważa Pan, że wymyślanie wyzwisk bardziej pasuje do dzieci w piaskownicy niż do urzędującego burmistrza? Czy sklecenie paru zdań bez obrażania mnie sprawia Panu tak wielką trudność? Rozumiem, że ciężko jest wyzbyć się przywar stadionowych, ale wypowiadając się publicznie należałoby zachować minimum klasy – niestety ciągle jest Pan przedstawicielem gminy. Pozwoli Pan, że nie będę zniżać się do komentowania kolejnych złośliwości z Pańskiej strony, a jedynie merytorycznie odniosę się do przytoczonych argumentów.

Pisze Pan, że obudziłem się z redaktorskiego letargu? Co za hipokryzja! Przypomnę Panu, że nie dalej jak w grudniu to z Pana kpiły Nowiny Nyskie, że nie ma Pan nic do powiedzenia, bo od kilku miesięcy na Pańskim blogu nie ukazał się żaden wpis.

zdjęcie

Kolejna rzecz: napisał Pan, że to nieprawda, że na stadion zostanie przeznaczona część z 2,5 mln zł. Na tą chwilę taka kwota jest zapisana w budżecie – na zadanie pod nazwą “Przebudowa infrastruktury sportowej basenu i stadionu miejskiego”. I takie są fakty. Ja proponuje byśmy właśnie na nich, a nie na Pańskich dywagacjach, się opierali. Ta kwota nie jest wzięta z kapelusza, ale z budżetu gminy, który sam Pan przedłożył. A więc taka jest prognoza. Powiem więcej! Z tego co mi wiadomo kosztorys remontu basenu i stadionu opiewa łącznie na kwotę grubo ponad 3 mln zł! Ma Pan rację: w wyniku przetargu może okazać się, że kwota na remont obu obiektów może być nieco niższa niż 2,5 mln, ale też może okazać się znacznie wyższa. Ale to już lepiej przemilczeć, prawda?

Budowa basenu? Panie Wyczałkowski, jeszcze parę lat temu mamił Pan paczkowian wizją pięknej, krytej pływalni, a nie odnawiania starej! Z tego co mi wiadomo ok. 60 tys. zł zostało nawet zmarnowane na dokumentację projektową. Marny więc to sukces, choć w roku wyborczym temat chwytliwy. Teraz pewnie dostaniemy byle bubel, z niezliczonymi usterkami, byleby tylko zdążyć z pokazaniem mieszkańcom efektów jeszcze przed wyborami. Podobne doświadczenia z przeszłości można by długo wymieniać.

Stadion przy ul. Jagiellońskiej nie jest stadionem Sparty? Zgadza się. Ale tylko z nazwy. Gdzie mieści się sekretariat klubu? W budynku stadionu. Co mamy napisane na krzesełkach na całej szerokości trybun? Podpowiem Panu: SPARTA. Wystarczy. Druga rzecz: w normalnym układzie korzystający z obiektu sportowego płaci za to właścicielowi. A u nas? Nie dosyć, że Sparta od lat korzysta ze stadionu za darmo, to jeszcze przez kilka lat, poza dotacją, otrzymywała dodatkowe 20 tys. zł z budżetu gminy na jego utrzymanie. Bardzo chciałbym, wynajmować np. mieszkanie, którego właściciel jeszcze dopłacałby mi za to, że je użytkuję.

I Pański koronny argument na naszą „kompromitację”: pisze Pan, że nie wiemy o modernizację jakiego boiska w Gościcach chodzi. Ma pan rację! Nie wiemy! Bo wszystkie przedsięwzięcia konsultuje Pan tylko i wyłącznie ze swoją ekipą “zawsze wiernych”. Nas nikt nie raczył poinformować jaki zakres działań obejmuje projekt. To doskonale pokazuje jakie stosunki panują w Radzie i jak pewne sprawy są przepychane. Byleby przeszło – radni nie muszą wiedzieć o co chodzi. Proszę mi przypomnieć kiedy przyszedł Pan na posiedzenie Rady, zaprezentowal projekt modernizacji boiska i zapytał radnych o zdanie? NIGDY! Ktoś mógłby przecież mieć jakieś uwagi i byłby problem, prawda? Tak jak zwykle – wszystko odbywa się poza Radą i bez konsultacji z jej członkami – przynajmniej jeśli chodzi o oficjalne zebrania. Niektórym jest to zresztą na rękę, bo wiele kwestii byłoby dla nich zbędnym zawracaniem głowy. Nie od dziś wiadomo, że niektórzy wolą czytać na sesjach Super Express zamiast aktywnie uczestniczyć w obradach.

Cała ta sytuacja jest kolejnym, doskonałym przykładem tego, w jaki sposób traktuje Pan ludzi, którzy mają odmienne zdanie od Pana. Urządził Pan sobie w tym mieście prywatny folwark – nie przyjmuje Pan żadnej krytyki i za nic ma opinie innych ludzi. Jak ktoś jest przeciw, to trzeba go wyśmiać, a w najlepszym przypadku zignorować.

Pisze Pan, że w Gościach jest szkoła. Owszem jest. To szkoła niepubliczna, na której kToś zarabia. Dzieci z tamtej szkoły również są ważne i również powinniśmy o nie dbać, jest ich jednak tylko 9 (słownie: dziewięcioro) w przedziale klas I-III i nie będą korzystać tak często z boiska jak dzieci ze szkół sześcioklasowych w Trzeboszowicach, czy w Paczkowie. Jestem jednak za tym żeby pieniądze przeznaczone dla Gościc już w tej miejscowości zostały, ale uważam, że inne potrzeby tej wioski są pilniejsze. Parking? Jak najbardziej! Kolejne boisko? Niekoniecznie.

Panie Wyczałkowski, nie mam nic przeciwko sportowi. Wręcz przeciwnie. Ale niechże Pan wreszcie przejrzy na oczy! W tej gminie prawie nic nie funkcjonuje tak jak powinno! Na wszystko brakuje pieniędzy! Tylko finansowanie sportu ma się dobrze. To, do jakiego stanu doprowadził Pan tą gminę po tylu nieszczęsnych latach swoich rządów woła o pomstę do nieba.

Wydatki na kluby to tylko 1% budżetu? Tak, ale jednocześnie wszystkie wydatki na sport stanowią ok. 10% wydatków budżetowych. Dodatkowo w tegorocznym planie finansowym wydatki związane ze sportem stanowią 81% wszystkich zaplanowanych wydatków inwestycyjnych. Nadmienię tylko, że inwestycje te generować będą co roku niemałe dodatkowe koszty.

Kolejna rzecz, która bulwersuje: o pieniądzach dla klubów decydują m.in. osoby bezpośrednio z nimi związane, w tym jeden z trenerów i ojciec trenera. Trudno sobie wyobrazić bardziej patologiczną sytuacje, by ktoś podejmował decyzje w sprawach, które dotyczą jego osobiście. Dla mnie to jest patologia, którą należy wyeliminować. Zapewniam Pana, że cała ta sytuacja razi nie tylko mnie.

Co do stowarzyszeń społecznych: napisał Pan, że w tym roku dostaną więcej niż w 2013. Zapomniał Pan tylko dodać, że w 2013 dotacje zostały obcięte O POŁOWĘ. W 2012 stowarzyszenia otrzymały 60 tys. zł, a w 2013 już tylko 30 tys. Tegoroczna podwyżka o 20% i tak zatem nie wyrówna dotacji do poziomu z 2012 roku. Bardzo zręczna manipulacja. Ale cóż, nie po raz pierwszy karmi Pan społeczeństwo bzdurami i półprawdami. A nóż ktoś nie sprawdzi i uwierzy.

Jeśli chodzi o Pańską propozycję rozliczania radnych z ich przedwyborczych obietnic – jestem jak najbardziej za. Musi Pan jednak pamiętać, że niektórzy z nich nie mieli żadnego programu i bazowali jedynie na ładnych zdjęciach na plakatach i uśmiechaniu się do wyborców.

Jeżeli wszystkie te bzdury, o kTórych Pan napisał są kompromitacją opozycji, to nie wiem jak nazwać chociażby ostatnią sytuację z szaletem miejskim. Słowo „kompromitacja” nie oddaje tego, co zrobiliście – niestety nie tylko z własną reputacją, ale też z wizerunkiem naszego miasta. Kompromitacja to zdecydowanie mało powiedziane.

Kończąc i korzystając z okazji, mam dla Pana propozycję, bo tak jak wspomniałem na wstępie, na sesjach niezbyt chętnie Pan ze mną rozmawia. Od jakiegoś czasu Paczków ma poważne problemy z władzami powiatu nyskiego. Chcą zlikwidować nasz Dom Plastyka, Dom Dziecka ma prawdopodobnie zostać przeniesiony do dawnej siedziby Urzędu Pracy, a budynek po nim sprzedany, Wydział Komunikacji ma trafić w jeszcze inne dziwne miejsce. Władze powiatu wykreśliły też z listy inwestycji planowaną na ten rok budowę boiska przy sali LO.

Na stronie paczkow.pl ukazała się tymczasem informacja, że w sprawie zlikwidowanych kursów PKS „wezwał Pan na dywanik wicestarostę”.

na-dywaniku

Moja propozycja jest taka: jeśli Pańska pozycja jest tak mocna, że może Pan wzywać na dywanik wiceszefa Powiatu, to proponuję, by załatwił Pan jeszcze, by Starostwo nie likwidowało nam Domu Plastyka, nie kombinowało przy Domu Dziecka i Wydziale Komunikacji. Ot, wezwie Pan Starostę na dywanik i po sprawie…

Pozdrawiam,

Przemysław Tetłak[/box]

220 KOMENTARZE

 1. Szok ………………………….. to wszystko nadaje się do kryminału !!!!!!! Wiedziałem że dużo się tam dzieje ale że aż tyle . Brud na brudzie . I nikt tym się nie zajął przez tyle lat ?????? Ja się tylko pytam kto go za to rozliczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Ot właśnie powiało kampanią wyborczą :) coś czuję, że po prężnej czteroletniej kadencji bycia radnym autor artykułu sięgnie po stołek burmistrza i oczywiście uzdrowi naszą biedną gminę !!! :), żeby było jasne nie jestem ani sportowcem Sparty, ani zwolennikiem obecnej władzy ani zwolennikiem przyszłych populistów obiecujących gruszki na wierzbie!!! czy miasto i gmina Paczków nie jest czasem za mała na politykowanie !!! na opozycję i koalicję w radzie miasta !!! ideą samorządności nie jest politykowanie !!! TU TRZEBA GOSPODARZA Z ZDOLNOSCIAMI MENAGERSKIMI I DOŚWIDCZENIEM W ZARZĄDZANIU ZASOBAMI I ŚRODKAMI, KTÓRYMI SIĘ DYSPONUJE !!! a niestety jak na razie takiego kandydata nie było i wątpie czy się pojawi, bo jakoś ludzie mający zdolności hm można by to określić przywódcze mający duży potencjał, wiedzę i doświadczenie mają zarazem za dużo rozumu, żeby się w to pchać !!! za dużo politykowania a za mało samorządności. Jakoś mam nieodparte wrażenie, że cokolwiek obecny Burmistrz by nie zrobił to robi źle, a przecież nie wszystko jest złe to co zrobił. Rozumiem, że Pan Panie Przemysławie ma złotą receptę na uzdrowienie tego miasta i jego problemów !!! :)

 3. Nie mamy dobrego gospodarza w mieście to fakt . Pan Bogdan już nam pokazał na co go stać i jemu już czas podziękować ( ale nie bardzo mamy za co dziękować ) aaaaaaaaaaaaa ….. no tak za stadiony , orliki itd. :) za basen to raczej nie .Remont basenu tyle kosztuje a dochód przynosi tylko przez dwa miesiące . Nie rozsądne posunięcie Panie Bogdanie. Patrząc na Rynek to bida z nędzą . Pewnie brakło kasy ???? Zakłady sprzedane mieszkania i lokale też . Co tu jeszcze można sprzedać ja się pytam ????!!!!!!!

 4. Aż żal ściska mnie jak czytam co się dzieje w moim rodzinnym mieście. Choć od dawna nie mieszkam w Paczkowie to dzięki takim artykułom podpatruję co słychać. Miasto z niegdyś z dużymi ambicjami i potencjałem upadające dziś na dno. Tylko patrzeć jak za jakiś czas wejdzie do miasta ZARZĄD KOMISARYCZNY! Pan Przemek na na stanowisku burmistrza byłby dobrym pomysłem lecz zastanawiam się czy po spędzeniu kadencji w radzie, poznaniu finansów i beznadziejnej sytuacji miasta będzie chciał i czuł się na siłach podjąć się niełatwego zadania polepszenia sytuacji gminy.

  • Popieram Pana zdanie . Racjonalna polemika Pana Przemysława przekonuje mnie , że wie o czym mówi i ,że się zna na tym . Nie potrzebna analiza tekstu Burmistrza na jego blogu . Ten bełkot i styl to cała ” kultura ” na jaką stac Tego człowieka i bogata „wiedza „jaka posiada . Chamstwo miało kiedyś wielką przyszłość , ale dzisjaj czasy się zmieniaja . Całe szczęście , że czas Tego Pana na tej funkcji dobiega do końca . Ten Pan nigdy nie przepraszał nawet za głoszone nieprawdy , nigdy sie nie czerwienił . Ludzie tego pokroju nie więdzą co to jest poczucie wstydu , nie widzą drwin i szyderstw jakie im towarzyszą w życiu codziennym . Mądry człowiek nie powinien wdawać się w dyskusję z taka osoba , ale może Pan przełamie tym sposobem ” wierność ” i bojażn osób go popierających i uruchomi w ich umysłach uczciwość i racjonalne myślenie . Uważam , że i Pan Rolka i Pani Karol powinni włączyć się w ten proces . Kazdy z tych kandydatów posiada swoja osobowość i niech prezentuje swoje poglady , w sposób mądry i racjonalny , a nie poprzez wulgarny atak na konkurenta . My chcemy konkretów , my chcemy prawdziwego ujawnienia i rozliczenia wszystkich faktów szalbierstwa i skierowania tych spraw do organów ścigania , chcemy pomysłów na rozwój naszej gminy , pomysłów , które przywrócą nam wiare w uczciwośc życia społecznego . Ale niech każdy pretendentów do tego stanowiska pamięta , że deklaracje wyborcze trzeba spełniać zdając z nich okresowy rachunek . To samo zagadnienie dotyczy kandydatów na radnych . Kazdy z nas ma w swoim otoczeniu ludzi uczciwych i powinien wiedzieć na kogo głosować . Nie może być w tym gronie koniunkturalistów , którzy łamią zasady etyczne i prawne .( jako Radny praca w Sparcie i głosowanie na rzecz dotacji z budżetu na Spartę ) . Sa przykłady moim zdaniem uczciwego sprawowania funkcji Radnego . Napewno do tego grona zaliczę czterech radnych z klubu Horyzont . Wiem , że niektórzy maja smutne doswiadczenia i wątpliwości w mijającej kadencji , stąd ich wątpliwość czy próbować swoich sił o ponowne ubieganie sie o mandat radnego . Jest jeszcze czas i myśle , a nawet jestem przekonany , że zwycięży u Tych Państwa potrzeba dalszego bezinteresownego działania na rzecz społeczności gminy . Ja napewno oddam na Nich swój głos .

   • Bardzo mądrze napisane . Powinna być zdrowa rywalizacja i uczciwe działanie przyszłego następcy miasta tego sobie życzymy , my mieszkańcy Paczkowa .

   • Chcesz poznać człowieka, daj mu władzę. I poznaliśmy prawdziwe oblicze naszego Burmistrza. A przecież kiedyś był zupełnie innym człowiekiem. Sam na niego głosowałem. Może gdyby wokół siebie gromadził ludzi ambitnych, pracowitych i uczciwych a nie takich, którzy tylko zasilają grupę jego klakierów w celu osiągnięcia własnych korzyści, byłoby dzisiaj w naszym mieście inaczej. Już za późno!

    • Często szef gromadzi wokół siebie ludzi podobnych do siebie albo takich, którzy mu przyklaskują, nawet gdy robi źle.Przemawia przez niego próżność i pyszałkowatość.
     Jednak mądry zarządzający sięga po dużo lepszych od siebie, bo ma świadomość, że z pomocą mądrych i pracowitych doradców osiągnie sukces. Jako paczkowianin zazdroszczę tym, którzy mają takiego właśnie szefa miasta. My nie mieliśmy na tyle szczęścia a może… to wina tych, którzy nie poszli do wyborów.

   • O to ciekawe.Przypomnijmy sobie parę haseł z tamtej epoki :
    RADNI ! WYBORCY WAM ZAUFALI. PAMIĘTAJCIE O ICH POSTULATACH ,
    JEDNOŚĆ PRAW I OBOWIĄZKÓW – TO WYZNACZNIK POSTAWY KAŻDEGO POLAKA ,
    MŁODZIEŻY! BĄDZCIE GODNYMI KONTUNUATORAMI DZIEŁA WASZYCH RODZICÓW ,
    ZIELONE SWIATŁO DLA LUDZI OFIARNYCH,PRACOWITYCH I ZDOLNYCH.
    Widzicie Państwo,te hasła niektórych do dzis obowiązują,ale pozwole sobie także zacytować Millera „NIE WSZYSTKIE ORŁY SCHRONIŁY SIE POD DACHEM SLD.ZGROMADZIŁO SIĘ TAM RÓZNE PTACTWO!
    bez komentaża.

 5. Według mnie , to następny kandydat do stołka burmistrza rozpoczął kampanię wyborczą. Kolej na następnych! Pewnie teraz ktoś z „dworu” burmistrza weźmie go pewnie w obronę i sam na siebie będzie chciał zwrócić uwagę.

  • Widać, że adminowi nie pasował wpis i najlepiej dać parę minusów ,żeby go usunąć. Pytanie, dla kogo ta strona, dla mieszkańców, czy dla kombinatorów pragnących dorwać się do „koryta”????

 6. Do Admina – nie ośmieszaj się tym kasowaniem komentarzy , poniekąd dotyczących Ciebie.
  Pewnie ten też skasujesz? Lepiej zlikwiduj całą tą stronę i będzie spokój.
  Ps Jak piszą na kogoś kto Ci nie pasuje to jest oky!?

  • Człowieku skup sie! Jak dużo ludzi da minusa komentarzowi to ten komentarz jest UKRYWANY A NIE USUWANY! Wystarczy nacisnąć „Kliknij tutaj aby zobaczyć”

   Przecież wszystko pisze! Każdy komentarz możesz odczytać! Przeczytaj ze zrozumieniem:

   „Ukryte ze względu na niską ocenę kometarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.”

   Widziałem taki system komentarzy na wielu stronach i ma on głownie na celu to aby ludzie sami mogli zdecydować że jakiś komentarz jest bezwartościowy, wulgarny albo obraźliwy. I jak ktoś go nie ma ochoty czytać to nie klika, jak chce to ma taką możliwość.

 7. nisko oceniany – to nie Admin kasuje,tylko ludzie punktuja komentarze, a system blokuje jeżeli jest za dużo punktów ujemnych. Troszeczkę pomyśl zanim cos napiszesz.

 8. Szanowny Panie Tetłak już nie długo wybory,,, zapraszamy więc Pana, my wyborcy do kandydowania na fotel burmistrza Paczkowa. Łatwo jest krytykować, ciężej się wykazać. Ma Pan szansę…. ZAPRASZAMY!!!!!

  • Ten człowiek nie nadaje się na żadne stanowisko związane z urzędem,jeśli jakiś „system” podejmuje decyzje za niego. Pomyśleć tylko,że jest burmistrzem i przychodzę do niego z jakąś sprawą,a on mi mówi,że nie bo „system” mnie odrzucił. Człowieku weź się lepiej za pisanie bajek,moż ci to lepiej wyjdzie.

   • Człowieku skup sie! Jak dużo ludzi da minusa komentarzowi to ten komentarz jest UKRYWANY A NIE USUWANY! Wystarczy nacisnąć „Kliknij tutaj aby zobaczyć”

    Przecież wszystko pisze! Każdy komentarz możesz odczytać! Przeczytaj ze zrozumieniem:

    „Ukryte ze względu na niską ocenę kometarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.”

    Widziałem taki system komentarzy na wielu stronach i ma on głownie na celu to aby ludzie sami mogli zdecydować że jakiś komentarz jest bezwartościowy, wulgarny albo obraźliwy. I jak ktoś go nie ma ochoty czytać to nie klika, jak chce to ma taką możliwość.

   • Kolego aktualnie tak jest że burmistrz w ogóle nie przyjmuje interesantów . Człowiek przychodzi co wtorek a tu burmistrza niet. Więc przestań dawać jakieś głupie przykłady. Nie potrzebny jest system tylko chęci rozmowy z człowiekiem a tego naszemu burmistrzowi brakuje.

 9. Matko jedyna ile ty masz lat?ą Albo inaczej w którym klubie grasz? Przecież pisze wołami wielkimi.” lKlliknij tutaj aby zobaczyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. do przetargu bez kasy się szykował czy co jak się nie ma ani grosza to się przetargu nie robi ludziska wolą się do pracy wybrać niż energię na stadionach tracić ale coż kiedy tu nic nie ma

 11. Panie Bogdanie!! a nie dałoby rade załatwić jeszcze autobusów do Opola? :( bo niestety nie ma żadnego bezpośrednio z pks Nysa. A jakis autobus do miasta wojewódzkiego by się przydał.

 12. Panie Tetlak powiedz co przez 4 lata zrobiles w miescie jako radny?
  Atakowac i krytykowac kazdy umie a ja chce wiedziec co zrobiles. Bo nie wiem. Czytalem na stronie horyzontu pare zapytan i nic??
  skoro jestes takim paczkowskim dziennikarzem to napisz za mam na ciebie glosowac. Swoja droga nie widze w Twym zachowaniu i kulturze slowa innych standardow niz obecnie panujacych w urzedzie. Zeby nie bylo. Ekipe rzadzaca mam w powazaniu… i nie naleze do zadnego „sztabu”….

 13. Pan Tetłak w programie wyborczym miał m. in. tworzenie miejsc pracy. Ciekawe ile ich utworzył. Patrząc na jego oświadczenie majątkowe na stronie BIP można wywnioskować, że nawet dla siebie nie znalazł pracy.

 14. Błagam was nie bądźcie śmieszni i skończcie z tymi nędznymi prowokacjami! Każdy kto ma trochę oleju w głowie i potrafi liczyć wie że ani pan Tetłak ani cała opozycja nic nie mogli zrobić bo są w mniejszości! Poczytajcie sobie protokoły każdy ich wniosek jest odrzucany. Wniosków i pomysłów mieli mnóstwo ale co z tego pan Tetlak ma w radzie tylko 5 głosów a radnych jest 15

 15. jak napisal michal bezrobocie zajrzalo juz jakis czas temu w oczy radnego. jest to przykre dla kazdego. ale trzeba zyc. nie uwazam jednak ze jest on odpowiedzia na nasze bolaczki. Juz raz Paczkow postawil na mlodego czlowieka i po kilkunastu latach mamy to co mamy. Trzeba doswiadczonego czlowieka. Takiego ktory twardo stapa po ziemi i ma juz okreslona osobowosc. Czego z calym szacunkiem nie mozna powiedziec o radnym. Jest za mlody. A odnoszac sie do ktorychs tam wpisow nt. wspolpracy z Pania Karol to jest to prawda w 100%. Jak mi nie wierzycie to zapytajcie go osobiscie. Nie wiem czemu mowienie prawdy nie sluzy tej stronie… Zanim cos odpyskujecie to zasiegnijcie informacji zamiast wylewac pomyje…. Pozdrawiam.

  • i bardzo dobrze że młody! Trzeba kogoś nieuwikłanego w tutejsze układy a widać nawet po tym tekście że układy facet ma w d… i nie będzie się patyczkował z całym tym dziadostwem

  • Panie NOMAD styl pomówień w jakim Pan zaczął określa Pana charakter . Bardzo dobrze , że jest to człowiek młody , energiczny i posiadający wiedzę . Udowodnił w bieżącej kadencji , że potrafi mysleć i działac . Człowiek , który nie wydeptywał jeszcze ścieżek do tego stanowiska i nie jest kandydatem weteranem . Co w tym złego , jezeli się nawet uczył pracy samorządowej u Pani Karol ? Co z tego wynika ? Czy Pani Karol to negatywna postac ? Jeżeli zna pan jakieś fakty to proszę je ujawnić . ” KŁAMSTWO POSIADA WIELE ASPEKTÓW : NIEDOPOWIEDZENIE , PÓŁPRAWDA , OCZERNIANIE …..
   ALE JEST ZAWSZE BRONIĄ TCHÓRZY ” .

 16. panie tetłak-100 % racji!!!!!!dowal temu h….i i jego pedałom…..stadion miejski??????to czemu nikt nie moze korzystac z głównej płyty??dla kogo ona jest????o hala????spartunia ma za darmo -o zwykły szarak płaci!!!!!na ten j…ny basen tez pewnie nie bedzie mozna wejsc-bo spartunia pływa!!!!!

 17. Nie patrzy się na to czy młody czy stary ,tylko na to co sobą reprezętuje panie mądraliński..Pan jest oczywiście w wieku średnim i zapewne gotowy na to miano.

 18. aha—-zobaczcie na strone sparty—–od poniedzialku do piatku kazde popoludnie dla sparty!!!!!!i nie płaca za korzystanie, hala generuje koszty bo nie zarabia na siebie przez to…….gdzie tu kuzwa sprawiedliwosc—-pytam sie? inni za godzine 60 zł musza płacic-polityka jak nie wiem

 19. błagam nie rozśmieszajcie mnie… w gimnazjum chodził po ścianach a tu bierze się za rządy… nie mogę patrzec na tą obłudną twarz.. niech Pan auto sobie naprawi a potem do władzy….

 20. Panie Tetłak, mam propozycję: niech Pan się rozpłacze.. tyle zarzutów, jest Panu przykro? oj, to właśnie nadaje sie do piaskownicy, jak Pan to pięknie ujął…. biedaczek, nie wie, z której strony ugryżć stanowisko..

  • Jak tam pieski i kotki droga mieszkanko? Jest sroga zima i może powinnaś im poświęcić więcej uwagi zamiast docinać złośliwie człowiekowi

 21. Kobieto jesteś niepoważna, złośliwa i zapewne masz dobre plecy w Urzędzie, co ma auto do władzy, tak to jest jak się próbuje rozbić stare układy. Panie Przemku niech się Pan nie przejmuje .

  • Kiedy kobietę trzyma przy zyciu czyjaś miłość i nagle ta miłość zostaje jej odebrana , zeby nie umrzeć , musi zmienić to uczucie na inne , równie silne : nienawiść .

 22. pan Bogdan W. musi wiedzieć że swój Urząd należy szanować ALE OPRÓCZ DBANIA O SWÓJ INTERES SĄ LUDZIE ;) KTÓRZY MAJĄ DOŚĆ WALKI JAK NA UKRAINIE POD” ZABOREM ROSJI ”mają dość szarpania się NIEUSTĘPLIWOŚCI przeszkód durnych decyzji itp. atrakcji w tym miasteczku

 23. ach ten B. poruszył go artykuł że sportu kryzys nie dotyczy to po CO? tłumaczy się że nie ma ani grosza Do przetargu się szykuje Z CZYM PUSTĄ KASĄ chyba że znajdzie sponsorów i wykonawców, którzy za darmo kupią co trzeba zrobią robotę za dziękuję BO PO CO ZAPŁACIĆ albo wymyślą cudowny projekt i będą orać bezrobotnymi za mniej niż półdarmo bo przecież w imieniu prawa się da Albo dwa tygodnie niech pracownik pracuje drugie 2 będzie się relaksował na wolności takim oto sposobem wyjdzie zero do wypłaty kilku takich na jedną połowę kilku na drugą miesiąca i cuda EKONOMICZNE będą a ferajna od zarządzania na wczasy

 24. Ta strona to niezła ściema. Jak się Panu nie podoba wpis, w którym pewne osoby prostym językiem, „jadą” po Panu – wpis jest usuwany większością minusów. Które za pewne dodaje sam admin:) Śmiech na sali..

 25. Pan Rolka i Pan Tetłak ??? – tego jeszcze nie grali – Tetłak moze i mlody, moze i ambitny, moze nie ma takiej paczki”nierobow i cwaniaczków”?, moze i bedzie chcial sie wykazac? ale Pan Rolka???- pół Paczkowa pod mlotek na kampingi itd… itd… „Mlody” – masz u mnie jedna szanse-nie daj się”WYPALIĆ” jak inni którym Paczków powiewa…masz jedna szanse i JEDYNA! zaoraj ten cały „folwark kolesi” i DAJ Z SIEBIE WSZYSTKO BO ROBOTY MASZ CO NIE MIARA!!!

 26. w morde ale jaja ….. szkoda ze mamy 2014r a nie np,1985r wtedy wladza byla podobna ale za to paczkow tentnil zyciem pod kazdym slowa tego znaczeniu…… a teraz co zostalo? kazdy widzi tylko nie ratusz…..

 27. Ta strona służy tylko i wyłącznie promocji Pana Tetłaka na Burmistrza.
  Pan Tetłak młody felietonista, stracił obiektywizm w swych artykułach, decydując się na działalność polityczną.
  Społeczeństwo gminy Paczków, jest już mocno zmęczone dotychczasową władzą i stanem naszej gminy.
  Jednak czy do rozwoju Paczkowa i okolic wystarczą artykuły na paczków24?
  Proszę pokażcie mi artykuły, które proponują zmiany na lepsze, artykuły proponujące rozwiązanie bieżących problemów, jakimi są bezrobocie, starzejące się społeczeństwo, migracja młodych, realizacja inwestycji w infrastrukturę. Ludzie nie dajcie się zwieść.
  Tetłak jest dobry, ale na radnego, który powinien nadal zdobywać doświadczenie. Ta kadencja to nie będzie bułka z masłem jak się, co niektórym wydaje!

  • Demagogiczna wypowiedz proszę Pana . Ma Pan rację , wszyscy są zmęczeni takimi wypowiedziami również .Niech Pan zamiast uprawiać domorosła socjotechnikę sięgnie po lekture dokumentów prezentowanych na BIP-ie gminy Paczków . Dowie się tam Pan jakie pogłądy prezentował tam Pan Tetłak i członkowie Klubu Horyzont w kontekście bezrobocia , opieki nad ludżmi starszymi , migracją młodych czy pomysłów na racjonalne inwestycje . To nie ich wina , że nie maja siły przebicia , że maja doczynienia ze starym składem radnych , niejednokrotnie nie przygotowanych do zadnej merytorycznej dyskusji, zachowujacych sie jak ” maszynki do głosowania ” bo takie zasady wprowadził w swoim ” dworze ” Pan Burmistrz . Nikt się w tym gronie nie wychyli , bo poprzez rózne nieformalne powiązania mógłby stracic swoje korzyści . A co Pan zaproponuje nowego Szanowny Panie , oprócz niemądrych tekstów ?

   • Bardzo cenię sobie radnych z horyzontu.
    Na przeciw członków zasiedziałej rady, każdy nowy radny przynosi z sobą powiew świeżości (nowe pomysły i rozwiązania). Proszę się nie obrażać pytaniami o konkrety? To forum dla choć kilku procent obiektywizmu powinna być poparta przykładami waszej aktywności – kto ma czas czytać protokoły na bip? Bez żartów.

 28. Ja jestem za tym żeby wyborcy poparli kandydaturę pana Bogdana Wyczałkowskiego na burmistrza ,wie na co przeznaczyć pieniądze i wie co mieszkańców boli a przyjdzie nowy i tak będziecie narzekać i tak ,to nie lepiej narzekać na tego samego…

  • żartowniś z Ciebie… ale trochę prawdy w tym narzekaniu jest.
   Boguś na szczęście już nie będzie kandydował!!!
   A kolejny burmistrz, będzie miał bardzo, ale to bardzo ciężko!!!
   Sam burmistrz nie da rady, Dlatego potrzeba człowieka z doświadczeniem i kontaktami, nie tylko z chęcią…
   Same chęci i kilka artykułów to jednak za mało!

 29. i będzie nowy szef w urzędzie i tak tylko powie SORY ALE TAKI MAMY KRAJ hahahahah

  nie liczcie ludzie na żadne zmiany chyba że dopuścimy kogoś wogóle z innej beczki do rządów

 30. Straszna aktywność ludzi zagrożonych utratą stołków i wizją zasłużonego bezrobocia.To od młodych zależy cy stara władza pozostanie czy odejdzie w niebyt .Wybory i uczestniczenie w nich to obowiązek nas wszystkich młodych mieszkańców naszej gminy aby grupy starych babek z okolicznych wiosek nie podejmowały ważnych decyzji życiowych od których zależy przyszłość tej gminy i miasta.

 31. Błędny popełnia każdy , tylko jeden je widzi a drugi nie , a może skończyć z błędami i wziąść się za odbudowę przedsiiębiorstw, konkurencyjność oraz współpracę z kapitałem zagranicznym.

  • mamy w Paczkowie przedsiębiorców, firmy budowlane i co z tego ludzie mają ,jak szefowie firm się dobrze bawią za pieniądze swoich pracowników ,zatrudniają na lewo nie płacą zusu, podatków i jeszcze ludziom płacą po 7 czy 8 zł na godzinę ,i z tą patologią trzeba walczyć

 32. Witam,
  artykuł kpiacy z Bogdana jak zwykle ściągą obie ekipy przed ekrany:-)
  Patrze na to z zażenowaniem. Piszecie bzdury. Decydujecie kto, co, gdzie, jak… wygra wybory.

  A czy zastanowiliście się tak na spokojnie skąd taki nowy czy stary(vice) burmistrz weźmie kasę na to żeby coś zmienić?? Podniesie podatki i opłaty, sprzeda jeszcze kilka nieruchomości, własności miasta, może kolejny kredyt, może coś zlikwidują. I niech wam nikt nie mydli oczu ze tak nie będzie bo finanse miasta są ujmijmy to „kiepskie”. I czy wybierzecie jednego czy drugiego kandydata to i tak nastąpi poszukiwanie pieniędzy.
  Nowego burmistrza czeka mega wyzwanie i tutaj powinien zwyciężyć zdrowy rozsądek z doświadczeniem żeby jeszcze bardziej tego miasta i jego mieszkańców nie pogrążyć…

  • Szkoda twoich przemyśleń !
   Co by nie napisać, na tym forum można tylko ganić Wyczałkowskiego a wychwalać Tetłaka!
   Wyczałkowski brrr. bardzo zły, a Tetłak widzi to „jako jedyny” i dlatego jest ach… bardzo dobry.

   Oby się nie skończyło na tym, że przez kolejne lata razem z Panem Tetłakiem będziemy rozpamiętywać złe czasy za Pana Wyczałkowskiego i na tym zakończymy (czyt. posprzątamy gminę).
   Liczę na to, że kiedyś jednak minie czas narzekania i zabierzemy się do roboty.
   A TERAZ W RAMACH EGZAMINU Z DEMOKRACJI – PROSZĘ O MINUSY!!!

  • do Tia
   po pierwsze wystarczy robić w mieście te inwestycje, które mieszkańcom są potrzebne po pierwsze nowa trawa na tym boisku na pewno nie te kurniki na murach to chyba dla wandali zrobili żeby mięli się na czym wyżywać mogliby to chociaż kamerami ogarnąć no ale po co wielke miasto turystyczne wc nie ma restauracji nie ma

   • Zastanów się też, kto swoimi decyzjami i brakiem dyplomacji podzielił nasze społeczeństwo, zamiast- jak to robi wielu mądrych rządzących- słuchać rad innych, NAWET JEŚLI BYŁY KRYTYCZNE, wyciągać wnioski, dyskutować i wspólnie podejmować decyzje.Niestety, w naszym mieście nie ma tego od wielu lat.
    A szkoda,bo w ciągu kadencji obecnego Burmistrza miasto straciło coś, co nie będzie łatwe do odbudowania. Jeśli niszczy się tych, którzy mają odmienne zdanie,nie docenia się czyjejś pracy, pomysłów na poprawę czegoś, to znaczy, że rządzący wdepnęli w głęboki dołek.

  • Szanowna Pani . Ma Pani racje nowego Burmistrza czeka mega wezwanie . Oczywiście , ze nowy Burmistrz musi znac zagadnienia makroekonomiczne . Przy taki krytycznym stanie finansów gminy jakie mu pozostawi poprzednik trzeba bardzo duzo samozaparcia i wiedzy aby uzyskac ich poprawę .
   Wykorzystanie walorów historyczno – turystycznych gminy , poszukiwanie inwestorów , stwarzanie dla nich zachęt m.in poprzez ulgi podatkowe , urentowienie jednostek budżetowych , racjonalne inwestycje własne itp. to są chyba perspektywy rozwoju gminy . Napewno nie będzie to łatwe . Czas odnowy muszą poczuć wszyscy mieszkańcy gminy , ale napewno to potrwa . Należało by do tego dodać umiejetny dobór kompetentnych współpracowników . Czy do tego potrzebny jest doswiadczony ” rutyniarz ” z kontaktami ? W czym i z kim ?
   Moim skromnym zdaniem nie . Tylko człowiek z poza dotychczasowego „układu ” towarzyskiego ,
   da gwarancje powodzenia . Człowiek , który będzie w stanie ” wyplenić wszystkie układy patologiczne .
   Tajemnicą poliszynela jest jak wiele jest takich sytuacji np. funkcyjny członek RM głosuje za dotacja dla klubu sportowego , gdzie pracuje . Takie dranstwo nie powinno sie juz nigdy powtórzyć . Wybory Burmistrza , ale i wybory radnych , ludzi godnych tej funkcji to szansa na sukces .
   Spotkałem sie na tym forum z głosami w dyskusji ,ż e strona ta to tuba propagandowa Pana Tetłaka . Nie odnosze takiego wrażenia , czy Pan Tetłak zgłosił swoja kandydature do tej funkcji ?

 33. Ludzie czy Wy nie widzicie, że „Paczków 24” stał się taką „trybuną wyborczą” tego pana , który ją prowadzi?
  Panie „T” proszę o minusy z „systemu” za ten komentarz i ukrycie go od razu w ciemnym kącie.

 34. Pan burmistrz walczy z bezrobociem bo jest najlepszym pracodawcą w gminie. Praca oczywiście dla kolesi i kolesi kolesiów. Biurek w urzędzie to już nie ma gdzie stawiać. IKEA dosłownie. Tam to jest wąska specjalizacja urzędników. A ta cała Rada miasta to w większości ludzie, którzy „nieco” się tam zasiedzieli nawet po 20 lat a może i więcej. Interesuje ich tylko trwanie na stołkach. Wyborcy !!! Czas na zmiany.

 35. I tak na zadnego z nich nie bende glosowac lepiej wybrac osobe nowa to banda debili i zlodzieji zycze tej calej bandzie zeby nie wygrali wybierzmy kogos innego zeby ratowal to miasto i nas ktorzy w nim mieszkamy. Tylko nie badzmy glupi i nie glosujmy na jasioka .amen

  • Masz racje kolego,wybierzmy człowieka uczciwego, godnego naszego zaufania. Masz prawo mieć negatywny stosunek do niektórych osób. Widzę,że jestes zdegustowany obecnym stanem rzeczy, zróbmy więc razem coś dobrego,ale nie tylko wyrażeniem swojej opinii w formie pisanej czy mówionej ,ale poprzez aktywny udział w wyborach. Zgadzam się równiez z tym ,że nie może być to człowiek skażony udziałem w obecnej władzy.

 36. Kampania czy nie kampania, Paczków potrzebuje świeżego spojrzenia na problemy Paczkowa. Pan Bogdan wypalił sie juz w drugiej kadencji.
  Na dywaniku był wiceprezes Powiatu ale nikt nie pomyslał o przywróceniu połączeń Paczków- Kłodzko. Starostwo likwiduje pksy ale może Paczków pomyśli o jakiś kursach, nawet prywatnych. Żeby nie było sie czym dostać do pobliskich miejscowości to woła o pomstę do nieba. Nie wszyscy maja auta i prawo jazdy, bo nie wszyscy sie do tego nadają.

 37. Widać,że wszystkie komentarze , które nie pasują panu T są „automatycznie”minusowane, a te wpisane przez jego popleczników i jego samego, mają same plusy.

   • Tobie się zdaje,że jak ty liżesz,to zaraz inni muszą to robić.
    A ty kandydacie na „burmiszcza” usiądź do książek,zwłaszcza słownika języka polskiego.

    • Dobry masz pseudonim ” wyborcza ” , to wszysto już wiemy o Tobie ! Jesteś urzędasem z Ratusza !!!!!!! Bo tylko tam jeszcze , kupują tę gazetę ! Pracuj a nie czytaj pierdół !

 38. Proszę o odpowiedż na moje pytanie. Z skąd są pieniądze na Gale Szlachetnej Paczki ? I czy nie można było tych pieniędzy przeznaczyć na rodziny ?

 39. Teraz już nie oglądam telewizji publicznej i TVN ! Od pół roku oglądam tylko TELEWIZJĘ REPUBLIKA . Jest w Polsacie na kanale 67 . Najważniejsze wiadomości są od poniedziałku do piątku , od 7 rano do 10 -tej potem od 18-stej do 23-ciej. Wieczorne programy są szokujące dla nas Polaków co robi nasz rząd !!!!!!!
  Powiedz o tej telewizji swoim znajomym !

 40. Test wyborczy, czyli jak sprawdzić złożone obietnice

  31

  01.2014

  Autor: Bogdan Wyczałkowski

  Kategoria: Blog

  Komentarze: 1

  Obietnica wyborcza jest jak uścisk ręki w kampanii: nic nie kosztuje. Gorzej, kiedy trzeba dotrzymać słowa, bo wówczas potrzebne są już realne pieniądze. Co wyszło z obietnic składanych w 2010 roku? Czy udało się choć część z nich zrealizować?

  Proponuję porównanie programów wyborczych wybranych przez nas osób z terenu Gminy Paczków, wchodzących w skład Rady Miejskiej w Paczkowie, czy Rady Powiatu Nyskiego.

  Jeżeli posiadasz w swoim archiwum domowym program wyborczy sprawujących aktualnie kadencję Radnych, koniecznie przyślij na e-mail: burmistrz@paczkow.pl Jestem w posiadaniu swojego programu i Radnego Powiatu – Pana Artura Rolki, czekam na resztę programów. Po zebraniu informacji, będę mógł ocenić wywiązanie się z obietnic poszczególnych osób.

  W przypadku gdy będę mógł od razu stwierdzić, czy coś zostało wykonane bądź nie, będę zaznaczać odpowiednio + lub – np.

  Program wyborczy np. Jana Kowalskiego

  1. Czy powstała sieć kanalizacji sanitarnej np. w Kamienicy? –

  2. Czy w Paczkowie powstało targowisko? +

  W sytuacji, kiedy pojawią się wątpliwości w ocenie działań, na blogu umieszczę ankietę, w której odpowiednio każdy mieszkaniec będzie mógł wyrazić swoją opinię i zaznaczyć odpowiedź tak lub nie. Poniżej przykład:

  Program wyborczy np. Jana Kowalskiego

  Czy poprawiono bezpieczeństwo w gminie?

  Tak (0%, 0 Głosów)

  Nie (100%, 0 Głosów)

  Głosujących: 0

  Ładowanie …

  • kiełbasa wyborcza wylazła z lodówki,trzeba mieć coś z rycerza panie „burmiszczu,a co pan ma?…………………………………………..i tu sami sobie dopiszcie.

  • Burmistrz rozpoczął kampanię jak zam zaznaczył w komentarzu, na blogu urzędowym za nasze pieniądze !!!
   Ciekawe co mówi o tym kodeks wyborczy z 2011 r. i przepisy min. o finansach publicznych.
   Szykuje się niezła afera, z wykorzystywaniem publicznych pieniędzy do własnych celów politycznych.
   SKAANDAL !!!!!!!!!!!!

 41. Nie za bardzo rozumim sens tej psychozabawy.Faktem jest,ze rok wyborczy już rozpoczęty i czekamy na pierwsze deklaracje wyborcze.Jest jednak duża róznica w deklaracjach wyborczych Burmistrza a radnego.Oczywiście,obecnego Pana Burmistrza ten problem (tak Mu się wydaje) nie dotyczy.Przecież oswiadczył publicznie,ze juz mu się znudziło”rzadzenie i ma inne plany na przyszłość,prawdopodobnie jak wieść gminna niesie to będa małe i duże „biznesy”.Myślę, że nowo wybrany Burmistrz musi sporządzić audyt gminy,nie może bowiem z nowo wybrana Radą ponosić odpowiedzialności za hipotekę która oddziedziczył,to edzie równiez odpowiedią na spełnione bądz niespełnione deklaracje wyborcze obecnego Burmistrza.Deklaracje wyborcze Radnego !
  Żaden z Radnych czy kandydatów na radnych nie ma takiej mocy sprawczej,żeby wywiąząć się ze swoich obietnic.Obiektywnym zatem będzie pytanie,jakie podjął inicjatywy aby je spełnić.Sa przecięż dostępne protokoły z sesji RM,komisji.To,że w wiekszości wypadków nie będzie miało pokrycia,to fakt.Dlaczego? Wszyscy mamy w tym udział,poprzez dokonywane uprzednio wybory,lub nie branie w nich udziału.Przez wiele lat akceptowalismy to co się działo.Tym sposobem obecny Pan Burmistrz umocnił swoja pozycje, utworzył swój „wierny ale bierny” zespół.Im dłuższy okres sprawował swój urząd,tym bardziej róśł w przekonanie,że „kocha” go duża rzesza wyborców.
  Może wydawało się Panu Burmistrzowi,że to poliamoria,ale niestety w takich związkach kładzie się duzy nacisk na etykę,szczerość i przejrzystość.Kandydaci ,którzy będą sie ubiegać o funkcje Burmistrza niech maja na uwadze fakty,które miały miejsce w mijającej kadencji.Niejeden władca terenu stracił w wyniku referendum swoje stanowisko, kiedy zaczął lekceważyc swoje deklaracje wyborcze i wyborców.Moim zdaniem mieszkańcy naszej gminy dojrzeli już do tej swiadomości.
  Stąd Szanowna Pani,propozycje zabawy przez Panią wysunięte niech pozostaną utopia.

  • Gratuluję wpisu.
   Rzadko odwiedzam fora internetowe, jednak obecna sytuacja i wcześnie rozpoczęta kampania, nakłoniła mnie do zajrzenia tu i ówdzie.
   Gratuluję Pani lub Panu, trzeźwego spojrzenia przy analizie obecnej sytuacji przedwyborczej.
   Widać, że jest wielu mieszkańców naszej gminy, którzy zachowują zdrowy rozsądek, w przeciwieństwie do władzy, tracącej zimną krew.
   Po takich wpisach „duch w Narodzie nie zgaśnie”
   Pozdrawiam

 42. To nie jest mój pomysł tylko „burmiszcza”prosze zajrzeć na blog gminy Paczków internetowy dziennik „burmiszcza” Paczkowa,a tak poza tym jestem kobietą tylko swój chłop pozdrawiam.

  • Myślałem, że Pan Burmistrz zachowa choć trochę zdrowego rozsądku i uczciwości. Widzę, jednak, że w obecnym postępowaniu nic się nie zmienia, dalej knuje intrygi. Czyżby sprawiało mu to przyjemność?
   A może jest to wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom” swoich wyborców” i stanowi warunek niezbędny do promowania SWOJEGO kandydata. A poza tym, myślę, że najważniejsza osoba w naszym mieście powinna zajmować się ambitniejszymi działaniami.Panie Burmistrzu,przyjdzie czas, ale na Pana rozliczenie!

 43. Szanowny Panie !
  Zwracam honor , skąd mogłem wiedzieć , że ten głupawy pomysł powstał na blogu Pana Burmistrza gminy Paczków i nie Pan jest jego autorem .Bez mała popełnił Pan plagiat. Po dotychczasowych wypowiedziach autora tego pomysłu nigdy nie należało sie spodziewać czegoś „mądrego i odkrywczego”poza intrygą i wzajemnym szczuciem .Rownież Pana pozdrawiam.

 44. burmistrz znowu zdziwiony że komuś może się nie podobać jego podział budżetu nawet do wiadomości nie chce przyjąć że w Paczkowie są inne priorytety niż pomniki pamięci,boiska,kluby sportowe itp. inwestycje sportowe nie ma się co spinać panie burmistrzu pozdrawiam

 45. Według mnie, ludziom nigdy nie dogodzi. Basen w rozsypce, to co drugi chodzi mówi „zrobili by ten basen, nawet w lecie nie ma gdzie z dziećmi pójść.”, albo „w Czechach niedaleko taki łady basen, nie mogło by go u nas być?”, a jak już jest projekt że ma być wyremontowany, to znowu „tyle PINIENDZY, a pracy nie ma”. Ludzie, zastanówcie się trochę.
  Po drugie Pan Tetłak, pisze na swoim blogu może („To szkoła niepubliczna, na której kToś zarabia. „), wciągając w swoje „szmabo” człowieka, bez którego w Paczkowie, co druga szkoła byłaby zamknięta.
  Kolejna sprawa, zauważyłem, że Panu Przemkowi bardzo przeszkadza Sparta. Ciągle, Sparta to, Sparta tamto, stadion Sparty itp. Tylko wydaje mi się, że gdyby nie owa znienawidzona przez Pana Sparta, to stadion byłby ruderą, bo nikt by o niego nie dbał, a ludzie, którzy tam pracują, wkładają w jego utrzymanie na prawdę bardzo dużo pracy. Niech Pan powie, kto wyrywa chwasty z kostki przy wejściu na stadionie, Pan? nie, ludzie Bogdana ze Sparty, kto przygotowuje obiekt do Igrzysk, dla szkół, które co roku się odbywają, Pan? nie, ludzie Bogdana ze Sparty, we współpracy z wf-istami i pracownikami GCSiR, kto zamiata trybuny, Pan? nie, ludzie Bogdana ze Sparty. A co do budżetu, we wspomnianym klubie, to niech Pan powie, w której gminie, gdzie klub gra w IV lidze(czy ligach o podobnym zasięgu-Otmuchów, Nysa), głównym sponsorem nie jest gmina?
  I kończąc, dodam, że jakiś czas temu, Pana blog był „alternatywnym” źródłem informacji o Paczkowie, ale ostatnimi czasy, gdzie, to zaczyna się „kampania wyborcza” rozpoczął Pan swoją kampanię, tutaj na blogu. Zamiast skupić się, jak kiedyś, na ważnych dla mieszkańców sprawach, o których dotychczas dowiadywali się z tego bloga(chociażby turniej charytatywny zorganizowany głównie przez Paczkowską młodzież), Pan zamknął się w coś na kształt trójkąta bermudzkiego – Sparta – Burmistrz – Kasa.

  • Nie rozumiem zdania z tekstu Anonima: „wciąga w to szambo człowieka, bez którego co druga szkoła w Paczkowie byłaby zamknięta”.
   Chyba mocno przesadziłeś Anonimie albo masz złe informacje.Szkoły finansowane są z budżetu Gminy i nie słyszałem, aby był jakiś tajemniczy sponsor, dzięki któremu nie zamyka się szkół w naszym mieście. Od pewnego czasu mówi się jednak o tym, że dzieci z paczkowskich podstawówek są podbierane do niepublicznej nowej placówki w Gościcach i w kolejnych latach następni nauczyciele stracą pracę w paczkowskich podstawówkach.

   • zgadzam się z Panem, we wcześniejszym poście, trochę źle ująłem sytuację, o którą mi chodziło. Bo nie miałem na myśli wszystkich szkół publicznych. a co do zwolnień pracowników szkół, to jedynym powodem nie jest podbieranie uczniów przez szkoły niepubliczne. Cięcia są, bo taki jest nakaz z góry, bo mniej pieniędzy, to samo niedawno działo się w jednym z Kłodzkich liceów,a wcale liczba uczniów w nim nie zmniejszyła się. A szkoły „prywatne”, jak chociażby zespół na kościelnej, czy ta w Gościcach, są taką dodatkowym miejscem pracy dla nauczycieli, a dodatkowo każdemu wygodniej jest posłać dziecko do szkoły w miejscowości, w której się mieszka, niż tułać się do paczkowa, gdzie z Gościc, do Paczkowa są 2 autobusy na krzyż. Według mnie, temu Panu, który został w tym poście, uważam poniżony i wrzucony do worka z innymi „złodziejami”, należą się podziękowania za to co robi dla dzieci w gościcach, a nie patrzenie na to przedsięwzięcie tylko przez pryzmat tego, że będzie miał z tego pieniądze.

    • Nadal nie wiem, jakie są zasługi tego Pana( sponsora?) w niezamykaniu szkół w Paczkowie.
     I jeszcze jedno,dziwię się rodzicom ,którzy oddają swoje dziecko do szkoły, która od podstaw zaczyna się dopiero tworzyć. Taka maleńka szkółka zawsze będzie odstawała od poziomu szkół w Paczkowie, szkół, które mają inne warunki, bazę itd., bo mają inne fundusze. Rodzice myślący o pełnej edukacji i wszechstronnym rozwoju swojego dziecka powinni dobrze przemyśleć swoją decyzję, a odległość nie powinna być jedynym argumentem. Oby kiedyś nie żałowali swojej decyzji.

     • Rozumiem, że przy tym twierdzi Pan, że młodzież ucząca się na kościelnej, jest głupsza i mniej rozwinięta, niż ta, która chodzi na Sienkiewicza? Bo tak wnioskuję z Pana postu. Otóż nie wiem , czy zagłębiał się Pan kiedyś w statystyki testu gimnazjalnego, w których to doskonale widać, jak już w pierwszym roku kiedy to uczniowie z Kościelnej pisali test gimnazjalny, wręcz zmiażdżyli swoimi wynikami tych ze szkoły publicznej. Nie ujmując nic żadnej ze szkół, ale według MNIE, dziecko lepiej rozwija się(jeśli mowa o przedmioty szkolne) w klasie powiedzmy 12 osobowej, niż w 30 osobowej. Bo w małej klasie, nauczyciel ma możliwość poświęcenia większej ilości czasu dla jednego ucznia. A poza tym wszystkim, pomijając już to ile szkoła istnieje, czy jest publiczna, czy nie, jeśli dziecko chce się nauczyć, to ważny jest nauczyciel, który wiedzę przekaże, ale ważniejsze jest to czy dziecko chce się nauczyć. I nie ważne czy to podstawówka, gimnazjum, czy szkoła średnia. Chcesz się nauczyć, to nauczysz się wszędzie, a poziomy w szkołach, to brednie, bo mało kiedy nauczyciel i to czy szkoła jest publiczna czy nie, ma wpływ na uzdolnienia i zapał uczniów. Ale to tylko moje skromne zdanie.:)

     • w niezamykaniu ten Pan może i nie ma udziału, ale w otwieraniu jak najbardziej.:) ale temat tego Pana uznaję za zakończony

  • Panie Anonim wywody nudne jak flaki z olejem pachnace wazeliniarstwem,co nie ukończył Pan kiedyś WUML-u” ?”Musze odswierzyć Panu wiadomości . Cytat ,który Pan przytoczył jest dobrym przykładem.To szkoła niepubliczna , na której kToś zarabia” Powinien Pan doskonale pamietać ,ze nie kto inny jak wielki Marks nauczał ,że nie własność prywatna( wg.tego teoretyka była absurdem),ale umiejętność uzytkowania tej nie swojej własności to dopiero prawidłowość.Kto posiadł ta umiejętność to to czyni . Czy jest przez to mężem opatrznościowym ?Czy Pan wie co to jest koniunkturalizm moralny.
   Jest to dopasowanie swojego systemu moralnego do „bieżących” potrzeb, wygody,dodałbym i uzyskania zysku !Oj zrób Pan repetytorium z minionej wiedzy.

  • Zgadzam się. „Wartość” tego portalu mocno spadła. „Paczkow24.pl -Twój portal informacyjny” – czy jest to jeszcze OBIEKTYWNY portal? … wątpię. Teraz przechodzi dziwną metamorfozę. I te komentarze, gorączka niektórych mieszkańców i różne wywody, a tak naprawdę nie wiadomo ile zarówno w informacjach jednej i drugiej strony jest prawdy. Czy ktoś to wie? Dywagować może każdy. Takie tematy wzbudzają emocje, ale pomyślcie nim coś tu zapiszecie.

  • do Anonima !
   Tak się chłopie produkujesz , że aż mi Ciebie człowieku szkoda !
   Głupich nie sieją tylko już taki się w danym środowisku rodzi !
   Myślałeś ,że jak tak zaciekle będziesz bronił Sparty , to dostaniesz premię !
   Weź już skończ te wywody , bo chyba się ze stroną pomyliłeś , to nie blog Pana Burmistrza !!!!!
   Jestem z tymi , którzy chcą rozwiązać Spartę ale mam pomysł aby na tym miejscu wybudować basen kryty . Dobry pomysł nie ????? Kto jest za !!!!!!

 46. Trzeba wiedzieć , że nie wszydcy będziemy sportowcami, nauczycielami,dziwić się,że ludzie stąd uciekają przecież tu nie stawia się na różnorodność zawodów nie przyciąga ludzi , tylko wypycha z miasta.

 47. Antagonizm wszechobecny. Tyle tu pomówień i nienawiści. Wyścig – kto komu lepiej dogryzie? Ludzie – zastanówcie się, zanim coś napiszecie. Nic się nie zmieni, dopóki „władze” nie znajdą choćby nici porozumienia (pomarzyć można). I na koniec uwaga dla wielu tu Komentujących – > ogarnijcie się.

 48. Może Pan lub Pani ma trochę racji.Powodem antagonizmów jest arogancja „władzy” Gminy.Czy to sie powinno zmienić ?
  Tez bym tak chciał,ale chyba nie ma na to szans.Ten styl uprawiania polityki stało sie metodą, brzydką metodą.Przecietny człowiek nie zawsze będzie spełniał najuleglej wszystkie wytyczne i posługi w imieniu władzy z ,która coraz mniej się utożsamia.
  On ma prawo do protestu.Może nie zawsze potrafi wyartykułować swoje pretensje,ale trzeba je brać pod uwagę.Nie krępujmy tej dyskusji, nikt nie ma do tego prawa.Odrzucam w sposób absolutny komentarze wulgarne,one sa nie do przyjęcia,nie jestem równiez zwolennikiem personalnego wyżywaniem się na kimś,dyskutujmy w oparciu o fakty.Samo stwierdzenie”antagonizm wszechobecny nie wystarczy.Proszę dać przykład mądrej dyskusji.

  • Stwierdzenie jest prawdziwe i wystarczy. Nie chodzi tylko o władze Gminy. Wystarczy przeczytać choćby kilka komentarzy, skąd w nich tyle nienawiści? To nie daje podstawy do „mądrej” dyskusji.

   • Dla prawdy fałszywe opinie są gorsze od kłamstwa.Omnibusie stosunków między ludzkich
    to co robisz jest dopiero wszechobecnym antagonizowaniem.Czy uwazasz,że posiadasz panaceum na mądrość? Mylisz się !!!!

    • Hmm, ciekawe są Twe wywody, szukające podtekstów. Dlaczego się tak denerwujesz i atakujesz? Panaceum na mądrość.. to Ci dopiero :) Ale nie ma sensu tego rozwijać. Pozdrawiam kumatych.

 49. Czy wy naprawdę nie rozumiecie…? Nie wiecie dlaczego jesteśmy w czarnej du..ie?Przecież nas oszukali i oszukują cały czas.Tylko w Polsce prezydentem mógł zostać elektryk ! Dali tępemu narodowi niby człowieka z tłumu aby myśleli wszyscy że jest od zwykłych ludzi… a on zaczął systematyczną sprzedaż Polski i współpracował z komuchami.Jak miało dojść do dekomunizacji to razem z Tuskiem i Pawlakiem obalili rząd Olszewskiego tak bardzo bali się że wyjdzie kto jest kto… Wczoraj nawet wam ukradli z OFE 150 mld zł. i co..? cisza hahahah bo z tym narodem można zrobić wszystko – przyzwyczailiśmy się że zawsze nas po tyłku kopią.Polakowi wystarczy dać stanowisko ba(czasem pracę), trochę więcej do gęby wsadzi i będzie diabła w dupę całować…. TO PRAWDZIWA HISTORIA ! Patriotów wybili w czasie i po II wojnie światowej, ludzi którym zależało… Media wam wodę z mózgu zrobiły wprowadzając chaos i dezinformację abyście pogubili się we wszystkim i nie wiedzieli co jest co.. Stworzyli symbole i fałszywe autorytety a to działa na powierzchowne umysły.a DZISIAJ ROBIĄ Z NAMI CO CHCĄ………….. Myślałem że ten nasz naród zmądrzał… po tym wszystkim co przeszedł przynajmniej powinien a tu NIC!!! Jeszcze bardziej w cuda większość wierzy „ZIELONA WYSPA”,”AUTOSTRADY” itd.Jak po tym wszystkim co przeszliśmy możecie dać się zrobić na takie tanie hasła…????????????? Czy wiecie że rozbudowa infrastruktury w państwie, którego na to nie stać to zadłużanie kraju i w istocie jego powolne rozbieranie…??”Nie róbmy polityki – budujmy autostrady” buhahahha Wstydzili byście się tak płytkiego rozumowania.Daliście się jak zwykle „zrobić” na bardzo tanie chwyty a skutki tego są opłakane a będą jeszcze gorsze.DLATEGO JEST JAK JEST !!!

  • O Boże spuść nogę i kopnij. Co za stek bzdur.Po co ty człowieku mieszkasz i żyjesz w tym kraju.Tak opiniuje swój kraj polak?Nie jesteś godzien tego miana!!!!

   • Do człowieka – oszczercy!
    Niestety jesteś niedokształcony !
    Nie wiem , czy jest to nasz kraj ? Czy już nie ruskich !
    Zobacz co mamy w rządzie ! Ludzi z WSI ! A co to jest WSI ?
    Oczywiście poczytaj w internecie i oglądaj Telewizjię Republika , to dopiero zobaczysz jaka ekipa rządzi naszym krajem !
    Pałac Kultury i Nauki nazywa się imieniem Stalina i co ?
    Powiesz ,że nasz kraj nie jest ruski !
    Ukraina walczy , by wyp…….ć Putina a u nas Putin już jest i co Ty na to ?
    Odpowiedz sobie sam na to pytanie , czy jesteś Polakiem czy nie !
    A najważniejsze idź głosować , bo Ci co nie głosują to nie mają prawa głosu !!!!

  • Panowie dyskutanci.Twierdzicie,że znacie historię.To przypomnijmy sobie kto jest odpowiedzialny za polityczny układ sił i podział strefy wpływów w Europie po II WojnieŚwiatowej. 17 lipca-2 sierpnia 1945 r.
   Konferencja Poczdamska i jej główni udziałowcy i decydencji: USA-H.Truman,Wielka Brytania- W.B Churchill,ZSRR-J.Stalin.To decyzja tej Trójcy w sposób zasadniczy wpłynęła na naszą powojenną historię,której konsekwencje do dziś nas spotykają.Nikt nas nie pytał o zdanie czy to akceptujemy.Dlatego nie da się tez zaprzeczyć faktom,ze nowa forma ustroju przyszła do nas przy pomocy karabinów i bagnetów.Brała w Konferencji Poczdamskiej udziął polska delegacja:B.Bierut,S.Grabski,S.Mikołajczyk,E.Osóbka-Morawski,M.Rola-Żymierski,W.Rzymowski.Jej moc sprawcza w konferencji była mierna.Konsultowano z nią co prawda nowe powojenne granice Polski, które decyzją wielkiej Trójki zostały zatwierdzone.Można róznie oceniać fakty i osoby,które przyczyniły się do zwycięstwa „rodzącej sie demokracji ” w naszym krajua,ale w tym wszystkim potrzebne jest wspólne działanie.Oczywiście,że wszelkiego rodzaju patologie trzeba „wypalic”nawet rozżarzonym żelazem,osoby niegodne wykluczać z życia społecznego ale w ramach wspólnej nauki zasad demokracji.Nie dzielmy się wewnętrznie,dyskutujmy,bierzmy liczny udział we wszystkiego rodzaju wyborach,bo tylko tym sposobem możemy coś osiągnąć.Dzisjaj mamy innego możneg protektora.Jakie efekty przyniosło nam nasze zaangażowenie w toczące się obecnie wojny i walke z terroryzmem światowym?Miały przeciez być wspaniałe kontrakty gospodarcze.Na Konferencji Poczdamskiej ustalono równiez kwestię reparacji wojennych.Tam decyzją Stalina przyznano nam około 15% kwoty ,którą otrzymał ZSRR,czy je w tej wysokości otrzymaliśmy?Czy nie jest to w pewnym sensie analogia historyczna?Nie dajmy się dzielić,może różnie rozumiemy patriotyzm,żyjemy jednak w tym kraju,który jest nasza Ojczyzną.

 50. Facet opisał najzwyklejszą prawdę a ty już wykluczasz go poza nawias . Robią z ludzi matołów intelektualnych i wciskają w puste głowy kit a to że trzeba pracować do 67 roku życia ,ukradli składki z OFE a to że polak jest niewydajny i koszty produkcji wysokie dlatego taka płaca minimalna jest niska a to że w naszym kraju powstało w ostatnich latach ponad dwa miliony firm tylko nikt nie mówi że pracodawcy zmusili pracowników do samozatrudnienia i pracują dalej w tych samych firmach za grosze a właściciel zarabia na tym współczesnym niewolnictwie .Więc zanim włączysz w nasze sprawy Boga to się mocno zastanów i rozglądnij się dookoła to zobaczysz prawdziwą Polskę dobry i godny imienia polaka człłowieku-oszczerco

  • Ale to przecież ludzie, którzy dzisiaj narzekają, wybrali tych, którzy rządzą. Miejmy pretensje do siebie, że źle wybraliśmy, albo do tych, którzy nie poszli do wyborów.

 51. Z takim człowiekiem jak Ty zadna polemika nie ma sensu.Widac twoje orientqacje polityczne.Tak jestem człowiekiem wierzącym i dalej uważam,że jaka jest ta Polska,napewno nie doskonała ,ale jest moja OJCZYZNA i nie godzi się na nią pluć.Odpowiedz sobie na pytanie cos ty zrobił,żeby było lepiej?
  Na tym kończe z Tobą anonimie oszczerco napewno nie patrioto.

 52. Widzę ,że „anonim” startuje do wyborów ,już rozdaje” kiełbasę wyborczą”, może otworzy firmę ,zainwestuje kilka baniek {otrzyma kredyt z banku na biznes-plan} zatrudni „fachowców”,zapłaci godnie i zostanie mu produkt {bo za drogi} i długi w banku w skarbówce i w ZUSie.Ekonomia g…cze ekonomia.Żeby godnie zarabiać trzeba godnie pracować.

 53. Do „człowieka”:Ciebie to chyba nie kopnęli w tyłek tylko w głowę, albo jesteś jednym z tych „śpiochów”za ruble co mają jątrzyć i siać niezgodę ,opluwać kraj który dał Ci obywatelstwo. Spytam Cię ,a co tak wielkiego zrobiłeś dla Polski , {może wynalazłeś coś wielkiego może KOŁO , spóźniłeś się koło już zostało wynalezione } że tak się mędrkujesz , jak Ci się tu nie podoba to spieprzaj do swoich mocodawców. Co umiesz robić oprócz plucia no swą Ojczyznę. Ja swą Ojczyznę kocham, obojętnie jaka jest, bo za Nią moi rodzice i dziadowie oddawali krew,

 54. Staszek kolego czytaj ze zrozumieniem faktycznie facet opisuje rzeczy które można zobaczyć w każdych wiadomościach i nie pluje na ojczyznę bo złodziejscy politycy to nie POLSKA .Tacy jak ty mylą pojęcia i starają się narzucić innym swój tok myślenia i to tacy ludzie jak ty dzielą nas od dłuższego czasu.Przeczytaj swoje wpisy to zobaczysz ile w nich złości i nienawiści do drugiego człowieka który myśli inaczej niż ty i ludzie tobie podobni.

  • Do ja.
   Płytko myślisz kolego ! Stach ma rację .
   Tutaj nie chodzi o nienawiść do drugiego człowieka !
   Polska została podzielona na patriotów polskich i ludzi o silnych poglądach komunistycznych !
   A niestety w Paczkowie tej opocji jest bardzo dużo !
   Czytałeś o ludziach , którzy pierwsi pojawili się w Paczkowie ?
   To prawie sami ludzie o poglądach silno komunistycznych !
   W 1946 roku tu się urodziłem i wiem kto jest kim !!!!
   A Ty zacznij coś robić jeżeli jesteś po tej stronie co MY , bo nigdy nie będzie dobrze jak tego tematu nie zrozumiesz !!!!!!

   • Pierwsi ktorzy pojawili sie w Paczkowie……
    Znam takich i uwierz mi bylo to przed 1946…. Poza tym wielu mieszkancow Paczkowa to potomkowie Kresowian. Wiec nie przypinaj im pogladow komunistycznych. Rzecz o jakiej prawisz bardziej tyczy sie okresu po 1952. Partia rzadzila i tyle. I nie rozumiem twojego rozumowania, zle ze zwolenikami byli. Przeciez mieli stala prace, godne pensje, wczasy. Stac bylo ludzi sie wybudowac, kupic salonowke 125P;-) Wiec dlaczego maja nie tesknic? Skoro masz lat ile masz wiesz ze Paczkow kiedys swietnie funkcjonowal. Bylo pelno pracy. Ludzie byli wobec siebie zyczliwi itd. I nagle stalo sie cos. Demokracja od ktorej jest wiekszy rozpier…. niz za czasow szlachty…..
    A pamietacue postac Bismarka? Co o Nas powiedzial? Ze z nami sie nie wygra. Trzeba dac (Polakom)

 55. Wladze i czekac az sami sie wykoncza…
  I ta strona swietnie to przedstawia.

  Szkoda ze na gadaniu jak zwykle sie skonczy i do wybrow pojdzie 39% mieszkancow i to zaoewne glownie ci o komunistycznych pogladach. Wiec zamiast pisac o tym kto z jakiego domu pochodzi bo zaraz do tego dojdzie zajmijcie sie edukowaniem mlodziezy. Niech wiedza ze zeby bylo lepiej to trzeba identyfikowac dzadostwo i chlew. A jak obecna tu mlodziez podnieca sie jechaniem po burmistrzu jak murzyn blaszka to nie wiem co bedzie po wyborach

 56. do Tia….
  Niestey , widzę ,że bardzo sobie chwalisz czasy PRL-u i naszego Burmistrza !
  Ale większość Paczkowian niestety nie !
  Czasy PRL-u były dobre może dla takich jak Ty , ale nie dla większości !
  Widać braki Twojego oczytania , bo musisz wiedzieć ,że teraz mamy DEMOKRACJĘ SOCJALISTYCZNĄ !!!!
  Gdyby Ci bardzo „potężni ” ludzie przy okrągłym stole , odsunęli komuchów conajmniej na 10 lat od rządzenia , byłaby wtedy demokracja.
  Przeczytaj sobie książki np: Waldemara Łysiaka to dopiero otworzysz oczy !
  To jeden z autorów , gdzie wcześniej czytając jego książki i różnego rodzaju artykuły , dowiedziałem się prawdy o rządzących naszym krajem .
  Teraz wyszła książka RESORTOWE DZIECI – hit ni. 1 w Polsce !
  Największa sprzedaż tej książki ! Bije rekordy sprzedarzy dotychczasowo wydanych książek po 1945 r.
  A może Ty nie chcesz prawdy o Naszym kraju , który ma na imię POLSKA ?
  Jeżeli chodzi o Bismarcka to powiedział , cytuję :” kto za młodu był socjalistą ten na starość będzie głupi ” ” a drugi cytat to ” dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą ” !
  Jest tych wypowiedzi Bismarcka więcej , to które masz na myśli ??????
  A jeżeli chodzi o mieszkańców Paczkowa to powiem Ci tak !
  W samym Paczkowie to ogromna większość ,to ludzie z Czerwonego Zagłębia ( Sosnowiec , Zawiercie i tamte strony ) a naokoło Paczkowa po wioskach to przważnie ludzie z Ukrainy oraz z gór !
  Polecam Ci dwa tomy książek MATURZYŚCI z Paczkowa rocznik 1951.
  Może tam dowiesz się trochę , bo więcej wiadomości mam spisane od najstarszych mieszkańców Paczkowa , którzy tu zamieszkali jako pierwsi zaraz po wojnie !

  Może tyle o demokracji

  • Każdy ma prawo do swoich pogłądów.Tak samo jak nie każdy musi zgadzać z Pana poglądami .Dla mnie Pan Waldemar Łysiak nie jest autorytetem i nie jestem w tym przekonaniu osamotniony.Przez wielu ludzi w tym kraju w tym według mnie niekwestionowane autorytety moralne krytykowana jest działalność publicystyczna i polityczna twórczość Pana Łysiaka.Proszę się zapoznać z życiorysem Pana Łysiaka i wtedy Pani się dowie jak mu się dobrze żyło w okresie PRL-u,ile miał publikacji,wywiadów itp.Prezentował sie równiez na łamach „rezimowego”Dziennika Ludowego.Dzisjaj modnym jest trend bycia w minionym okresie opozycjonistą.Jak było naprawdę – nie wiem?.Niech to ocenią fachowcy, ja posługuję się informacjami prasowymi i niektórymi dziełami „wybranymi „Pana Łysiaka.Należę do tej kategorii ludzi,którzy uważają,że „okrągły stół”w okresie transformacji był rozsądnym wyjściem,a biorących w nich udział „pozytywnych opozycjonistów”uważam za osoby godne. Ostatnim argumentem okreslającym mój negatywny stosunek do Pana Łysiaka jest fakt jego krytyki naszych Noblistów:Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Tym ludziom zarzucać antypolską postawę?
   Polska w swojej historii przechodziła różne dzieje i nie wszyscy mieli o niej dobre zdanie.Nie używał bym jednak cytatów odnoszących sie do naszego kraju słynnego polakożercy Bismarka.Nie rozumiem również co Pan chciał powiedzieć o pochodzeniu Mieszkańców Paczkowa,czy nie mieli prawa osiedlać sie tam gdzie znalezli swoje miejsce w tym kraju.Czyżby to był w Pana mniemaniu argument antydemokratyczny.Ja tez nie bronię starego systemu,ale jednego mi brakuje,podmiotowości człowieka.

 57. Okrągły stół był największym świństwem i kures..em jakie zrobiono zwykłym ludziom .Pozwolono uwłaszczyć się komuchom tylko dla podzielenia się władzą aby opozycjoniści którzy w większości do marca 68 roku byli zagorzałymi członkami PZPR .W po usunięciu ich z partii z wiadomych przyczyn nie mogli się pogodzić z utratą wpływów więc założyli opozycję.Dla swojego dostatniego życia poświęcili cały naród wciskając dzisiejszej młodzieży bujdy na resorach pozwalając żyć starym ubekom i katom niezwykłych patriotów żyć w dostatku i ich dzieciom na tak zwanych dziedzicznych stanowiskach i zawodach.W TVP Historia codziennie można oglądnąć dziennik telewizyjny z 89 rok z datą odpowiadającą dniu dzisiejszemu gdzie w łatwy sposób można wszystko zweryfikować wszystkie wydarzenia z tamtych czasów z dniem dzisiejszym jak ten naród oszukano a Polska została rozkradziona .Pomyślcie o ludziach z Poznania ,Gdańska Szczecina Wujka i innych ofiarach wykorzystanych do osiągnięcia własnych celów czy za Polskę ktoś dzisiaj zajął by ich miejsce bo na pewno nie za taką ojczyznę zapłacili największą ofiarę jakim jest ludzkie życie.

 58. Boluś cieszę się , że jesteś człowiekiem mądrym a nie natkanym fałszywą historią jak Tia ! Ten człowiek mało wie jaką krzywdę zrobił nam okrągły stół !!!

 59. do Tia !
  Przecież Ty zacytowałeś Bismarcka ,ja Cię z kolei w tych cytatach poprawiłem a pozatym nie jest to człowiek godny aby powtarzać jego cytaty !
  Niestety nie mogę z Tobą dyskutować , bo nie będę poniżać się do człowieka , który albo nie zna się na sprawie albo tkwi w nim jeszcze duch komunistyczny ! Jeżeli mówisz o osobach godnych tego OKRĄGŁEGO STOŁU , to o kim mówisz o Michniku i całej tej reszcie , poczytaj sobie ich życiorysy i wtedy będziemy dyskutować .

  • „Nie zatrzymujmy nieprzyjażni względem kogokolwiek w naszych sercach,bo gdy w sercu zbierze się dużo nienawiści,ono niszczeje”

  • Nie wiedzialem ze tak trudno mnie zrozumec… WieC:
   1 KOMUNO Z PRL I PACZKOWA PRECZ
   2. NIE KLOCMY SIE BO SKONCZYMY ZLE (po to przytoczylem bismarka, dla zilustrowania od kiedy zle sie dzieje ..)
   3. Czy ja pisalem cos o okraglym stole??? Nie.
   4. Lusiak – szalu nie ma, j.w. pisano.
   5. Nie wiem czy ustroj panujacy w naszym kraju mozna nazwac demokratycznym. Bo Paczkow rzadzi sie prawami z poprzedniej epoki i reszta kraju niestety wyglada podobnie. Nepotyzm, kolesiostwo, interes wlasny. I trzymanie sie stolka do emerytury.
   Wiecej zyczliwosci zycze. ;-)
   Pozdrawiam

   • Uwazam,że na tym forum powinniśmy się odnosić do rzeczywistości Paczkowa.Władza samorządowa szczególnie szczebla gminy nie powinna mieć barw politycznych.Ukierunkowanie dyskusji na tematy ogólne kraju,wynaturzenia naszej demokracji,chamstwo i arogancja polityków,kłamliwe manipulowanie faktami to bardzo złe przykłady.Nie musimy ich naśladować.Nie dajmy się zepchnąć na tory tej dyskusji,zręcznie podsycane niektórymi wypowiedziami,które chyba mają na celu „przykrycie” istotnych tematów przedwyborczych u nas.Przypomnijmy sobie słowa jakie padły z ust obecnych samorządowców!Czy ci,którzy złamali obietnice wyborcze i sprzeniewierzyli się swoim obietnicom nie powinni miec poczucia wstydu?Poszukujmy więc wspólnie kandydatów uczciwych,bezpatryjnych,określmy im nasze warunki w wyborach i konsekwentnie pilnujmy ich realizacji.Weterani ” politycy sa wszędzie tacy sami,obiecują nawet zbudować most tam gdzie nie ma rzeki”

 60. Poruszyłeś bardzo drażliwą strunę i zaraz zaczną cię określać antysemitą gdyż Adaś potentat medialny swoje imperium zbudował na podwalinach okrągłego stołu. Ostatni sprawiedliwy w naszym kraju robiący kasę oskarżając ludzi myślących inaczej o ksenofobię i antysemityzm .

 61. A ja z w innej sprawie. Od tej soboty i niedzieli nie można skorzystać z usług medycznych w naszym szpitalu. Mam na myśli wykonanie zastrzyków.Trzeba jeździć do Nysy, lub korzystać z usług znajomej pielęgniarki, a takie dwa wyjazdy do Nysy i z powrotem to jest wydatek. Nie każdy ma samochód i nie każdego na to stać. Czy nie można by było przywrócić usług medycznych w naszym szpitalu, chociażby częściowo odpłatnie.

 62. A gdzie przychodnie w naszym grajdole ? taką kasę robią na naszych mieszkańcach że chyba mogą ustalić dyżury na tego typu zabiegi .

 63. Jeden z naszych Wielkich Rodaków powiedział „Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy,gdy może służyć,a nie wtedy gdy musi władać.Władza imponuje tylko małym ludziom,którzy jej pragną,by nadrobić w ten sposób swoją małość.Człowiek naprawdę wielki,nawet gdy włada jest służebnikiem”.

 64. Może burmistrz poinformowałby mieszkańców i potwierdził,że to prawda, o otwarciu w niedługim czasie mostu na zaporze Kozielno dla pieszych i rowerzystów.Podobno kierownik zbiorników Kozielno i Topola pan W. F. począł starania i wszystko jest na najepszej drodze.

  • Otwarcie mostu dla ruchu pieszego nie zależy od Burmistrza. To są obiekty energetyczne i rzadko kiedy udostepnia się je osobom postronnym. Bywają przypadki, kiedy zapora do celów retencyjnych i energetycznych w fazie projektu została dostosowana do np. ruchu kołowego (przed rozbiórką zapora nyska spełniała taką funkcję). Obiekty w Kozielnie i Topoli takiej funkcji nie przewidują. Jesli będą wnioski od mieszkańćów lub samorządowców, wówczas w tej sprawie wypowie się RZGW Wrocław i nie Pan Burmistrz.

   • to są obiekty hydrotechniczne!!!!!! jakoś przez zaporę Topola można przejeżdżać i niema problemów tylko tam rzadko kto jeżdzi a u nas kto wie może pół Paczkowa by chciało.

   • Ale to podobno załatwia sam kierownik zbiorników p.W.F.
    A on ma „plecy”,że hohohoooo!! Tak słyszałam w jednej z restauracji.

    • znam pana W.F i ma plecory pracowałem przy budowie tych zapór trzeba by było podjechać na którąś z nich i zapytać ja nie mogę bo niema mnie w kraju.

 65. Ludzie prędzej rzeka wyschnie,niż tam zrobią przejście! Tyle tylko,że pomarzyć każdy może.
  A pan W,F może wam załatwić,ale drewno na tratwy,którymi będziecie mogli przepłyywać.

 66. Słuchajcie ! Słuchajcie !
  Nasz burmistrz ma drugie miejsce za Barską jako NAJGORSZY BURMISTRZ w naszym powiecie ! Jest 11 wójtów i burmistrzów do oceny przez mieszkańców powiatu nyskiego !

  Dołóżmy Mu jeszcze więcej minusów!!!!!

  Trzeba tylko wysłać SMS na numer 7148 o treści NN.11.NIE

  Konkurs trwa do 30 marca .Koszt jednego SMS a to 1.23 z Vat.
  Ilość SMS-ów dowolna !
  Co tydzień będę Was zawiadamiał o wynikach Przekażcie to swoim znajomym !

  • No pewnie zdobyli by koledzy Bogusia , za próbę likwidacji Domu Plastyka, he he
   Najpierw podpalają a potem gaszą, he he

 67. Udostępnią jak będzie bliżej wyborów! Pewnie przyszły burmistrz (albo kandydat) będzie miał to w swoim programie wyborczym.

 68. Pozdrawiam Pana Władka z Gościc i życzyę Mu szybkiego powrotu do zdrowia.
  Myślę ,że ten niefortunny upadek z wysokiej drabiny szybko wyleczy rany kości i będzie nam miło gościc Pana wśród nas !

 69. DRODZY PACZKOWIANIE PISZECIE RÓŻNE SWE OPINIE NA TEMAT SWEGO BURMISTRZA SWEJ RADY MIASTA SPYTAM WAS TYLKO KTO ICH WYBRAŁ MYŚLE ŻE WY SAMI WIEDZIELISCIE WCZESNIEJSZE ICH RZADY KTÓRE NIE PRZYNIOSŁY W TYM MIEŚCIE ŻADNEGO MIEJSCA PRACY JEDYNIE WYDAWANE PIENIADZE NA STADION NA BASEN WIEM OK TO POTRZEBNE TEZ JEST ALE CZY TO JEST NAJWAZNIEJSZE W YM WASZYM MIESCIE MYSLE ZE NIE.SA MNIEJSZE MIASTA CO NIE MAJA TYLE ZABYTKÓW NIE LEŻA OBOK TAK PIEKNYCH JEZIOR NIE MAJA TYLE DO ZAOFEROWANIA CO SAM PACZKÓW A BUDZET MAJA ZAMKNIETY BEZ DŁUGÓW I KREDYTÓW NA GŁUPOTY.A CO URZEDNIKÓ WASZEGO MIASTA NIEWIEDZACYCH NICZEGO NIEDAJACYCH JEDNIZNACZNYCH I ZROZUMIAŁYCH ODPOWIDZI NA ZADANE PYTANIE SA TO LUDZIE KTORZY JUZ ZADŁUGO SIEDZA NA SWYCH STOŁKACH I CZEKAJACY TYLKO NA GODZINĘ 15 BY ISC DO DOMU A CO DO PACZKOWSKIEGO MOPS-U ROZDAJE PIENIADZE NA LEWO I NA PRAWO ZAMIAST ZACHECAC DO PRACY UCZY WYGODNICTWA I KOMBINATORSTWA JEDYNIE UDZY BY NIE PRACOWAC BO PIENIADZE SAME PRZYCHODZA WIDAC TO CO JAKIS CZAS JAK SIE CI LUDZIE CIESZA W PARKACH Z PIWEM W REKU.DRODZY MIESZKANCY A PO CO WAM STRAŻ MIEJSKA TO OBCIAŻENIE DLA SAMEGO MIASTA I WYDAWANIE WASZEJ KASY KTORA MOZNA PRZEZNACZYC NA POKRYCIE ROSNACYCH DŁUGÓW WASZEGO MIASTA ALBO KUPCIE IM FOTO RADARY BEDA LPAC ROBIC FOTKI NAWET SZYBKO CHODZACY WTEDY ZAPEŁNICIE SKRZYNIE PIENIEDZMI I GROD WASZ STANIE SIE BARDZO BOGATY.ŻYCZE WAM NOWYCH LAT SZCZESLIWOSCI Z TAMIM RADNYMI CO MACIE A NIEDŁUGO SZYBKO WYJEDZIECIE Z TEGO MIASTA ZA CHLEBEM BO PRACY NIE BEDZIECIE MIELI A MOPS PIENIEDZY DLA WAS BYSCIE SOBIE KUPILI BROWARA I BYLI ZADOWOLENI Z ZYCIA.

 70. Co niektórzy tutaj wypisują… Fala krytyki i epitety – typowe. Przez to obraz tutejszej społeczności wygląda nieciekawie, tym bardziej, gdy ktoś zza miasta zerknie tutaj. Dlatego też zastanówcie się choć przez chwilę zanim dodacie komentarz pod postem. Ale przecież to co napisałam nic nie znaczy i pewnie nic nie zmieni, ale mogę to napisać, więc dlaczego nie. Pa.

Leave a Reply