Charlesa Aznavour – fotograficzna biografia artysty

0

Charles AznavourBiblioteka Publiczna im. Jana Brzechwy w Paczkowie zaprasza na wystawę poświęconą biografii Charlesa Aznavoura – urodzonego w Paryżu w roku 1924, aktora, kompozytora i słynnego na całym świecie piosenkarza, jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej muzyki rozrywkowej drugiej połowy XX wieku.

Ekspozycję można odwiedzać do 22 października w siedzibie Biblioteki przy ul. Słowackiego 7 w dni powszednie w godzinach otwarcia placówki, a w soboty i niedziele w godzinach od 12:30 do 19:00. Wstęp bezpłatny.

Szczegóły dotyczące artysty i samej wystawy w rozwinięciu.

Biblioteka Publiczna im. Jana Brzechwy w Paczkowie zaprasza na wystawę poświęconą biografii Charlesa Aznavoura – urodzonego w Paryżu w roku 1924, aktora, kompozytora i słynnego na całym świecie piosenkarza, jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej muzyki rozrywkowej drugiej połowy XX wieku.

Ekspozycję można odwiedzać do 22 października w siedzibie Biblioteki przy ul. Słowackiego 7 w dni powszednie w godzinach otwarcia placówki, a w soboty i niedziele w godzinach od 12:30 do 19:00.

{loadposition adsense1}

Na wystawie można podziwiać wiele interesujących fotografii z życia Charlesa, od lat najmłodszych do czasów współczesnych. Znajdują się tu także zdjęcia członków jego rodziny, a nawet uwiecznione w Armenii spotkanie z Janem Pawłem II. Na fotografiach zobaczymy także artystę w otoczeniu takich sław, jak Charlie Chaplin, Fernandel, Jack Nicholson, Liza Minnelli lub polityków, jak Bill Clinton, Francis Mitterand, Jacques Chirac. Odwiedzający wystawę będą mieli również okazję obejrzeć afisz z pierwszego fonograficznego koncertu Aznavoura w 1955 roku oraz plakat duetu Roche et Aznavour z roku 1946. 

Charles Aznavour występować zaczął już w wieku 9 lat, śpiewając w duecie ze starszą siostrą Aïdą, jednak swoją wielką karierę rozpoczął przez nawiązanie współpracy z Edith Piaf. Krytykom z początku nie podobał się jego głos, niski wzrost (161 cm) i sposób bycia na scenie. Tym niemniej jego piosenki zdobywały coraz szerszą publiczność i w 2. poł. lat 50-tych Aznavour liczył się na muzycznej scenie Francji bardziej niż niejeden wychwalany artysta.

Jest twórcą wielu musicali, skomponował około 1000 piosenek, w 2. połowie XX wieku uznawany za niepodważalną gwiazdę muzyki popularnej. W swojej długiej karierze sprzedał ponad 100 mln płyt.

Leave a Reply