Chodziłeś do “trójki”? Prześlij swoje wspomnienia

Szkoła Podstawowa nr 3 w Paczkowie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie za kilka miesięcy będzie obchodzić 50-lecie swojego istnienia. Na październik zaplanowane są oficjalne obchody jubileuszu, a tymczasem już dziś rozpoczęto prace nad stworzeniem księgi pamiątkowej absolwentów.

Szkoła Podstawowa nr 3 w PaczkowiePubliczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie za kilka miesięcy będzie obchodzić 50-lecie swojego istnienia. Na październik zaplanowane są oficjalne obchody jubileuszu, a tymczasem już dziś rozpoczęto prace nad stworzeniem księgi pamiątkowej absolwentów.

W publikacji mają znaleźć się m.in. historia placówki oraz opowieści osób, które uczęszczały do PSP nr 3, dlatego organizatorzy obchodów apelują do absolwentów o spisywanie szkolnych wspomnień, które zostaną następnie opublikowane w księdze. Wydawnictwo w założeniu pomysłodawców ma stanowić podsumowanie półwiecza funkcjonowania placówki. Inicjatorzy przedsięwzięcia proszą również o wypożyczanie fotografii, które będą prezentowane podczas wystawy towarzyszącej obchodom.

Materiały (zdjęcia i spisane wspomnienia) można składać osobiście w sekretariacie oraz nadsyłać na adres mailowy: swerner@wp.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Paczkowie, ul. 1 Maja 2, 48-370 Paczków).

Dwudniowe obchody jubileuszu szkoły odbędą się 12 i 13 października. Rozpocznie je Msza Święta w kościele parafialnym, posadzenie Drzewa Jubileuszowego oraz uroczysta akademia w Domu Kultury. Dalsza część obchodów to Dzień Otwarty Absolwenta (13 października), w którym każdy, kto ukończył paczkowską “trójkę” będzie miał okazję powrócić w mury swojej podstawówki, ponownie zasiąść w szkolnych ławach i po latach spotkać się z kolegami z młodości. Okazją do odnowienia dawnych znajomości będzie także zaplanowany na wieczór Bal Absolwentów. Chętni do udziału w zabawie mogą dokonywać zgłoszeń w sekretariacie szkoły do końca września.

Program obchodów 50-lecia PSP nr 3

foto: PSP nr 3

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply