Chopin w Paczkowie!

0

Fryderyk Chopin, jeden z największych artystów w historii polskiej kultury, najwybitniejszy polski kompozytor, a także czołowy pianista i przedstawiciel muzyki okresu romantyzmu na świecie. Nazywany bywa poetą fortepianu. Choć należy do najchętniej granych kompozytorów muzyki fortepianowej, jego dzieła wymagają od wykonawcy znakomitego warsztatu i wirtuozerii. U źródeł jego twórczości leży wielka wrażliwość artystyczna oraz umiejętność czerpania wzorców z polskiej muzyki ludowej. Fryderyk Chopin to twórca, który odegrał wyjątkową rolę w kształtowaniu naszej świadomości narodowej. W roku 2010 przypada dwusetna rocznica urodzin tej wybitnej postaci. W związku z tym na całym świecie świętowany jest Rok Chopinowski.

W ramach obchodów w kraju i za granicą odbywają się liczne koncerty, konkursy i wystawy, dlatego postanowiliśmy wykorzystać Paczkow24.pl i w miarę naszych skromnych możliwości, choć zaakcentować te obchody także w naszej gminie. Mamy październik, do końca roku nie pozostało dużo czasu, by (jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej) przyjrzeć się tej wybitnej postaci, która od pokoleń swoją twórczością wywiera wpływ, inspiruje i zachwyca rzesze melomanów na całym świecie.

Każdy z nas posiada podstawową wiedzę na temat tego kim był F. Chopin, ale czy potrafimy wymienić lub rozpoznać przynajmniej kilka jego najbardziej znanych utworów? Wspólnie z organizatorami obchodów Roku Chopinowskiego postanowiliśmy choć trochę przybliżyć Państwu sylwetkę i twórczość mistrza form klasycznych.

Jak twierdzą niektórzy, wiedza przyswajana jest najlepiej przez zabawę, dlatego przygotowaliśmy krótki quiz, z ciekawymi nagrodami, który miejmy nadzieję zainteresuje Państwa twórczością polskiego wirtuoza fortepianu.

Aby zdobyć nagrodę w konkursie „Chopin w Paczkowie” wystarczy odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania konkursowe. Wśród osób, które odpowiedzą poprawnie na pierwszy zestaw pytań rozlosujemy 20 kubków i smyczy, poprawne odpowiedzi na pierwszy i drugi zestaw pytań nagrodzimy kubkami, pendrive’ami i smyczami (do wygrania trzy zestawy). Osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe (trzy zestawy pytań) uzyska szansę na zdobycie nagrody głównej: odtwarzacza mp3, kubka i smyczy lub jednego z dwóch wydanych przez Narodowy Bank Polski banknotów kolekcjonerskich z podobizną Fryderyka Chopina. Pierwszych 200 uczestników, którzy odpowiedzą poprawnie na co najmniej dwa pytania otrzyma nagrodę pocieszenia w postaci smyczy.

Pytania nie są łatwe, ale wierzymy, że zgłoszeń będzie wiele, jest w końcu o co walczyć. 

 

 

 

 

 

Aby poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania wystarczy zapoznać się z treściami zamieszczonymi 

TUTAJ i TUTAJ

 

PRZEJDŹ DO PYTAŃ

Odpowiedzi należy przesyłać wraz z imieniem i nazwiskiem na adres redakcja@paczkow24.pl do 10 listopada.

Regulamin konkursu


{loadposition adsense1}

Leave a Reply