Mieszkańcy dołączają do kupców – akcja przeciwko wysokiej opłacie parkingowej

0

Mieszkańcy dołączają do kupców

Sprzeciw wobec wysokim opłatom parkingowym zatacza coraz szersze kręgi. Do kupców załamanych coraz mniejszą liczbą klientów dołączyli kolejni mieszkańcy gminy.

Mieszkańcy dołączają do kupcówSprzeciw wobec wysokim opłatom parkingowym zatacza coraz szersze kręgi. Do kupców załamanych coraz mniejszą liczbą klientów dołączyli kolejni mieszkańcy gminy.

Od kilku dni w Paczkowie trwa akcja zbierania podpisów pod protestem zorganizowanym przez mieszkańców, którzy nie godzą się na utrzymanie opłaty parkingowej na obecnym poziomie. Aby ułatwić dostęp do protestu osobom, które chcą wyrazić swoje poparcie dla akcji, listy protestacyjne wyłożono w sklepach mieszczących się w obrębie Rynku. Osobna lista krąży również wśród mieszkańców.

Autorzy protestu apelują o obniżenia opłaty parkingowej. Podkreślają też, że tak wysokiej stawki jak paczkowska nie ma w żadnym okolicznym mieście, a decyzja w tej sprawie była nieprzemyślana i nieprzedyskutowana z lokalną społecznością. Do tej pory organizatorom akcji udało się zebrać kilkaset podpisów.

Aktualnie listy dostępne są w:

Domu Chleba,
Kwiaciarni – M. Orlańska,
Sklepach RSP Wilamowa,
Trafika – M. Maluch,
Sklepie Motoryzacyjnym – M. Skotnicki,
Sklepie Rybnym – M. Chowałko,
Sklepie Spożywczym – H. Podgórska.

Jak zaznaczają organizatorzy akcji, przedsiębiorcy, którzy chcieliby wyłożyć listy także w swoich sklepach powinni skontaktować się z przedstawicielami powyższych placówek handlowych w celu powielenia tekstu protestu.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply