Debiutancki krążek młodej paczkowianki

0

Dominika Gawlik - (Nie) idealny światPo raz pierwszy wystąpiła na dużej scenie w wieku 5 lat i jak twierdzi to właśnie wtedy pokochała śpiewanie. Obecnie jest uczennicą liceum, lecz pomimo tak młodego wieku ma już spory bagaż muzycznych doświadczeń: współpracowała m.in. z Elżbietą Zapendowską i Andrzejem Głowackim, nauczycielem takich wokalistów jak Doda, Łukasz Zagrobelny czy Alicja Janosz. Od 2009 r. jest solistką nyskiego zespołu ARTifice – formacji grającej głównie muzykę popową i rockową, ale nie stroniącej też od innych gatunków muzyki, m.in. jazzu. Ma już za sobą ok. 350 koncertów solowych oraz kilkadziesiąt z zespołem. Dwa lata temu nagrała w studio swoje pierwsze autorskie utwory. 

Młoda paczkowianka Dominika Gawlik, bo o niej mowa, na początku stycznia wydała swoją debiutancką płytę. W albumie pt. “(Nie) idealny świat” znalazły się polsko oraz anglojęzyczne utwory, do których sama napisała teksty. Krążek ukazał się w nakładzie 300 egzemplarzy. 

Mieszkańcy naszego miasta mogli ostatnio wysłuchać występu Dominiki m.in. podczas koncertu z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kinie “Kopernik” oraz w Kamieńcu Ząbkowickim, gdzie podarowana przez nią płyta została zlicytowana na rzecz WOŚP za kwotę 190 zł. 

{jcomments off}

Leave a Reply