Do Paczkowa trafiły relikwie papieża

0

Do Paczkowa trafiły relikwie papieżaPaczkowska parafia pw. św. Jana Ewangelisty otrzymała od metropolity krakowskiego relikwie błogosławionego Jana Pawła II. W niedzielę odbędzie się ich uroczyste wprowadzenie do kościoła.

Do Paczkowa trafiły relikwie papieża

Paczkowska parafia pw. św. Jana Ewangelisty otrzymała od metropolity krakowskiego relikwie błogosławionego Jana Pawła II. W niedzielę odbędzie się ich uroczyste wprowadzenie do kościoła.

Cząstkę ciała papieża-Polaka w postaci kropli krwi w miniony czwartek przekazał paczkowskiej parafii ks. kardynał Stanisław Dziwiszmetropolita krakowski, przyjaciel i wieloletni osobisty sekretarz Jana Pawła II. Paczków znalazł się wśród nielicznych parafii Opolszczyzny, które będą mogły poszczycić się relikwiami Ojca Świętego.

Uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła odbędzie się w najbliższą niedzielę 20 listopada podczas Mszy Świętej o godz. 11.30.

Krew, którą umieszczono w relikwiarzu w ostatnich dniach choroby papieża została pobrana do dyspozycji szpitala Dzieciątka Jezus w Rzymie na potrzeby ewentualnej transfuzji. Przechowano ją w czterech ampułkach. Gdy okazało się, że do przetoczenia nie dojdzie, dwa pojemniki z krwią pozostawiono w szpitalu pod opieką sióstr, a dwie kolejne przekazano kardynałowi Dziwiszowi.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply