Do rodzin trafiły paczki o wartości 32 tys. zł!

0

Szlachetna Paczka w Paczkowie zorganizowała paczki za 32 tys. zł!

Paczki o łącznej wartości 32 tys. zł, 145 pudeł i 34 hojnie obdarowane rodziny – tak w wielkim skrócie można podsumować finał „Szlachetnej Paczki” w Paczkowie.

Szlachetna Paczka w Paczkowie zorganizowała paczki za 32 tys. zł!Paczki o łącznej wartości 32 tys. zł, 145 pudeł i 34 hojnie obdarowane rodziny – tak w wielkim skrócie można podsumować finał „Szlachetnej Paczki” w Paczkowie.

W ramach akcji trzynastu wolontariuszy zankietowało łącznie 55 rodzin, których adresy pozyskano m.in. ze szkół, kościoła, OPS-u i przychodni. Wśród nich, oprócz paczkowian znaleźli się potrzebujący z Ziębic i Otmuchowa, gdzie nikt nie podjął się organizacji przedsięwzięcia. Ostatecznie do udziału w programie zakwalifikowano 34 rodziny odpowiadające kryteriom „Szlachetnej Paczki”. 17 listopada, po otwarciu internetowej bazy, z chęcią organizacji paczek dla wybranych przez siebie osób zgłosili się darczyńcy z gminy Paczków, Ziębic, Nysy, Opola, Warszawy i Legnicy .

Pomoc otrzymały wszystkie 34 rodziny. Łączna wartość przedmiotów zgromadzonych w 145 pudłach to aż 32 550 zł! Nietrudno policzyć, że każda z rodzin otrzymała paczki o średniej wartość ok. 957 zł. Poza żywnością, środkami czystości, odzieżą i upominkami, darczyńcy, zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem zakupili nawet tak wartościowe dary jak węgiel, łóżka, bojlery, tapczaniki, a nawet pralkę i lodówkę.

Paczki z magazynu mieszczącego się w Domu Kultury pod poszczególne adresy, wolontariusze rozwozili swoimi prywatnymi samochodami. W dostarczanie świątecznych prezentów włączył się także jeden z darczyńców, pan Marcin Caputa, który przez dwa dni wspierał drużynę „Szlachetnej Paczki” i wraz z nią rozwoził paczki własnym transportem, za co otrzymał tytuł honorowego wolontariusza.

– Szlachetna Paczka w Paczkowie zakończyła się wielkim sukcesem. – podsumowuje pan Ryszard Czykiel, lider miejscowego rejonu akcji. – Tak ogromnej ofiarności paczkowian nikt z nas się nie spodziewał. Wszystkim darczyńcom i wspomagającym nas,  w imieniu szczęśliwych rodzin, bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że dzięki paczkom nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla nich pełne radości. W imieniu własnym oraz inicjatorów akcji chciałbym też jeszcze raz podziękować wolontariuszom i wspierającym, którzy włożyli w przedsięwzięcie swój prywatny czas, wysiłek i środki. Bez nich nie byłoby tak wspaniałych efektów. – dodaje pan Ryszard.


Darczyńcami zostali m.in.:

Młodzież i Nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie,

Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie SP nr 3 w Paczkowie,

Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamienicy,

Pracownicy Rolniczej Spółdzielni  Produkcyjnej w Wilamowej,

Skład węgla pana Bezary  w Otmuchowie,

Skład węgla pana Getingera w Paczkowie,

Stowarzyszenie „Krewmaniacy”,

Firma  „Extreme Tools”,

Klub Radnych „Horyzont”,

Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców w Paczkowie,

osoby  indywidualne z Paczkowa i Ziębic,

organizacja pozarządowa w Warszawy,

pracownicy Betoniarni w Paczkowie,

Policjanci i strażacy z Paczkowa,

Pracownicy oddziału PZU w Lubinie,

Osiem paczek dla Paczkowa przygotowano także w Opolu  (darczyńcami byli studenci, uczniowie, firmy, pracownicy sklepu Liroy Merlin).

Akcję wspomagali również dyrektor i pracownicy Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie, Kawiarnia „Jagienka”, Ośrodek Kultury w Ziębicach,  cukiernie: Danuta Cieśla i Lidia Zygmunt, sklepy EKO i Delikatesy „Centrum”, Oriflame – Maria Wiercigroch, przedsiębiorstwo „Achimex”.

{loadposition adsense1}


Leave a Reply