Dodatkowe pieniądze dla gminy. Paczków wśród najbiedniejszych

0

Dodatkowe pieniądze dla gminy

W grudniu do gminnej kasy niespodziewanie wpłynęło 731 tys. zł. z Ministerstwa Finansów. Choć pieniądze bardzo się przydadzą, to nie jest to jednak powód do zbytniej radości, oznacza bowiem, iż gmina Paczków należy do najbiedniejszych w kraju.

Dodatkowe pieniądze dla gminyW grudniu do gminnej kasy niespodziewanie wpłynęło 731 tys. zł. z Ministerstwa Finansów. Choć pieniądze bardzo się przydadzą, to nie jest to jednak powód do zbytniej radości, oznacza bowiem, iż gmina Paczków należy do najbiedniejszych w kraju.

Pozaplanowe środki przekazane naszej gminie pochodzą z rozdysponowanej przez ministra tzw. rezerwy subwencji ogólnej. Pieniądze otrzymały jednostki samorządu terytorialnego, w których dochody budżetowe w przeliczeniu na mieszkańca są najniższe w kraju.

Wbrew informacji przekazanej przez burmistrza na antenie Radia Opole, otrzymana kwota nie zostanie przeznaczona na spłatę zobowiązań finansowych gminy, lecz na zbilansowanie tegorocznego budżetu, gdyż nie został on w pełni zrealizowany po stronie dochodów. Oznacza to, że wpływy do gminnej kasy nie były tak wysokie jak planowano, a subwencja z ministerstwa posłuży do „załatania dziur”.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply