Droga w Kamienicy ukończona

0

Zakończyły się prace modernizacyjne przy jednej z dróg gminnych w Kamienicy, prowadzone w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Projekt przebudowy 300-metrowej gruntowej drogi dojazdowej do kilkunastu posesji, usytuowanej wzdłuż głównej szosy przebiegającej przez wieś, obejmował wykonanie nowej konstrukcji jezdni o nawierzchni asfaltowej, budowę chodnika dla pieszych, zjazdów do posesji oraz tzw. mijanki.

Wykonawcą drogi była, wyłoniona w drodze przetargu, firma „Brukarstwo i Usługi Budowlane, Bis Wiesław” z Nysy, która zaoferowała najniższą cenę spośród wszystkich pięciu oferentów (w tym dwóch z Paczkowa). Ta sama firma wykonywała remont jednej z dróg w zniszczonych powodzią Dziewiętlicach. Koszt inwestycji wyniósł w sumie ponad 340 tys. złotych, z czego 50% pochodziło ze Skarbu Państwa.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 to rządowy projekt, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania. W roku 2009 w województwie opolskim dofinansowanie w ramach Programu otrzymały łącznie 74 inwestycje drogowe. Wartość środków z budżetu państwa przeznaczonych na ten cel wyniosła 62,5 mln zł.

 

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply