Drogi do wolności – już dziś niezwykły spektakl w Muzeum Gazownictwa

0

Już dzisiaj w Muzeum Gazownictwa odbędzie się spektakl zorganizowany na stulecie odzyskania Niepodległości przy współpracy Nyskiego Domu Kultury i Polskiej Spółki Gazownictwa.

Paczkowskie Muzeum Gazownictwa zaprasza na spektakl historyczny „Drogi do Niepodległości” organizowany przy współpracy Nyskiego Domu Kultury i Polskiej Spółki Gazownictwa. Przedstawienie o

„Drogi do Niepodległej” to widowisko multimedialno- słowno-muzyczne, opierające się na grze aktorskiej, fragmentach filmów, zdjęciach, przeplatane pieśniami o tematyce niepodległej Polski wykonywanymi na żywo z orkiestrą. Widowisko odbędzie się dziś o 15.00 w sali Muzeum Gazownictwa w Paczkowie.

Scenariusz spektaklu oparty jest na dialogu Józefa Piłsudskiego z Romanem Dmowskim. Historia Polski odrodzonej po 1918 roku, to historia tych dwóch czołowych postaci. Skupiały się wokół nich środowiska polityczne, których spór i zmagania wycisnęły swoje piętno na dziejach odrodzonej państwowości. Dzięki dokonaniom dwóch wybitnych polityków, dziś żyjemy w wolnym, niepodległym państwie. Winniśmy im pamięć, którą chcemy kultywować wśród młodego pokolenia.

Widowisko oparte na nowoczesnych formach ukaże historyczne wydarzenia w atrakcyjnej dla młodych formie. Wstęp wolny.

Leave a Reply