Duchy przeszłości w Muzeum Gazownictwa

Już po raz czwarty paczkowskie Muzeum Gazownictwa zaprasza na Noc Muzeów.

Nieprezentowane na co dzień eksponaty, zakątki zwykle niedostępne dla zwiedzających, wykłady, specjalne wystawy, filmy i koncerty. To tylko niektóre wydarzenia, które w całej Polsce towarzyszyć będą kolejnej Nocy Muzeów.

W tegorocznej edycji imprezy po raz czwarty udział weźmie, pozostające własnością Górnośląskiej Spółki Gazownictwa, paczkowskie Muzeum przy ul. Pocztowej, które w piątek 23 maja zaprasza na nocną podróż po swych obiektach pełnych niepowtarzalnych zabytków techniki. Tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod hasłem „Duchy przeszłości”.

Otwarcie bram muzeum nastąpi o godz. 19, a goście zostaną przywitani przez Paczkowską Orkiestrę Dętą. W programie przewidziano zwiedzanie w towarzystwie przewodnika ekspozycji stałych Muzeum, (wejście co godzinę od 19:00 do 23:00), podczas którego będzie można zobaczyć m.in. technologię produkcji i oczyszczania gazu, wystawę gazomierzy domowych, zabytkowe urządzenia gospodarstwa domowego i wiele innych.

Imprezie towarzyszyć będą występy uczestników festiwalu TerePaczków. Zaśpiewają m.in. laureaci: Alicja Czajkowska i Kamila Bilewicz, a także Natalia Dyrda, Wiktoria Paluch, Rita Madejczyk oraz Szymon Butor. Na godzinę 21 zaplanowano z kolei koncert grupy muzycznej Klub 50. Na miejscu nie zabraknie także małej gastronomii.

Zachęcamy do skorzystania z okazji i odwiedzenia Muzeum, tym bardziej, że wstęp na nocne zwiedzanie jest całkowicie bezpłatny.

noc_muzeow_2014

23 KOMENTARZE

 1. Szkoda,że w tej wspaniałej imprezie nie ma nic z retrospekcji na temat logicznego myślenia rządzących gminą.Może był by to przykład i obecnie rządzący zostali by natchnieni!!!

  • „Cynizm to produkt nieuctwa,wygodnictwa i bezsilności” Jesteś intelektualnym zerem i nim pozostaniesz KAŁMANAWARDZE.

   • Znowu zbliża się rozliczenie,
    Bardzo nieprzyjemne zdarzenie,
    Bo trzeba się znowu umizgać,
    Oraz z obietnic wyślizgać,

    Bo tych obietnic było tyle,
    W sam raz ażeby debile,
    Którzy mózg mają ledwie tyci,
    Byli w butelkę nabici,

    Ale udało się podwójnie,
    Bowiem znalazło się dość durni,
    Którzy uwierzyli oszustom,
    I teraz kieszeń mają pustą,

    Obietnice gdzieś uleciały,
    Jakby nagle skrzydeł dostały,
    W przestworza poszybowały,
    Niech wybałusza głupek gały,

    • Jeżeli niedouczony grafoman bierze się za jakąś obrażającą i głupią pseudoanalizę to jawi się jako „znawca- specjalista” któremu wydaje się,że wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym.

   • Zdumiewa i zachwyca mnie poziom umysłowy wspaniałych mieszkańców Paczkowa, poziom lokalnej polityki i wyłonionych wybitnych polityków
    Kochani jesteście wspaniali w swoich wyborach.
    Będziemy sie mieć z czego śmiać przez najbliższe 4 lata.
    Kariery zrobią lokalni kpiarze, ale niestety to nie oni będą wystepować na forum lokalnych kabaretów, w które dzieki wam zamienią się urząd gminy i powiatu!

    • To,że wygrywają manipulanci polityczni w chorym samorządzie nie powinno być regułą.Wydaje mi się,że ci ludzie zaczynają już sobie sami nie wierzyć. Żle się dzieje kiedy norma społeczną staje się brak życzliwego traktowania drugiego człowieka.Wierzmy zatem w mądrość mieszkańców naszej gminy

 2. My business is definitely influenced using your producing skills because efficiently much like design in your blog site. Is the your given subject or perhaps does one transform the item your self? Either way continue the superb top quality writing, it is actually unusual to see an excellent website like this one presently.

 3. Superb defeat! I’d like to novice simultaneously as you change your web site, how can my spouse and i subscribe for your website website? The actual accounts made it simpler for us a correct package. I had been tiny bit well known of this your own broadcast available great see-thorugh thought

 4. That’s very interesting, You will be a very competent digg. We have become a member of ones feast and stay right up for trying to get excess of one’s excellent post. Likewise, I shared your internet-site around my social support systems

 5. My friend proposed I’d personally such as this web page. They once was altogether correct. This kind of post essentially manufactured the day. Anyone cann’t imagine what amount period I had put in in this data! Cheers!

Leave a Reply