Stu strażaków ćwiczyło nad Zalewem Paczkowskim

0

Duże ćwiczenia straży na Zalewie PaczkowskimNiemal 100 strażaków, 40 wozów i 20 łodzi gościł w minioną środę Zalew Paczkowski. Wszystko za sprawą odbywających się na Zbiorniku Topola ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej województwa dolnośląskiego.

Duże ćwiczenia straży na Zalewie Paczkowskim

Niemal 100 strażaków, 40 wozów i 20 łodzi gościł w minioną środę Zalew Paczkowski. Wszystko za sprawą odbywających się na Zbiorniku Topola ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej województwa dolnośląskiego.

Na ćwiczenia “Nysa 2012” zjechało 15 komend powiatowych oraz trzy komendy miejskie z Wrocławia, Legnicy i Jeleniej Góry.

Na miejscu można było zobaczyć niemal pełen przekrój sprzętu jakim dysponują jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Nad zbiornikiem Topola pojawiło się 20 samochodów gaśniczych, 18 pojazdów z łodziami, 3 samochody ratowniczo-gaśnicze oraz 7 zestawów z przyczepami pompowo–powodziowymi. W sumie w ćwiczeniach brało udział niemal 100 strażaków, ponad 40 pojazdów i 20 łodzi.

Strażacy z sąsiedniego województwa na ćwiczeniach połączonych ze szkoleniami doskonalili m.in. działania związane z zabezpieczaniem akcji powodziowej, ratownictwem wodnym, udzielaniem pierwszej pomocy, patrolowaniem, wodowaniem i transportowaniem sprzętu. Trening był także doskonałą okazją do sprawdzenia sprawności sprzętu oraz wypróbowania się w trudnych sytuacjach, do których może dojść na wodzie.

To drugie ćwiczenia o takiej skali, które odbywają się na Zalewie Paczkowskim. W 2004 r. na zaporze Zbiornika Topola trenowali żołnierze, policyjni antyterroryści i funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy ćwiczyli odbijanie zaminowanej tamy z rąk terrorystów.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z ĆWICZEŃ

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply