Dzień Żonkila po raz szósty [zdjęcia]

0

Dzień Żonkila po raz szóstyNiepubliczne Gimnazjum Stowarzyszeniowe w Paczkowie po raz szósty zorganizowało wczoraj uroczyste obchody „Dnia Żonkila”. Od rana uczniowie kwestowali na ulicach miasta zbierając do puszek datki dla Hospicjum w Nysie.

Niepubliczne Gimnazjum Stowarzyszeniowe w Paczkowie po raz szósty zorganizowało wczoraj uroczyste obchody „Dnia Żonkila”. Od rana uczniowie kwestowali na ulicach miasta zbierając do puszek datki dla Hospicjum w Nysie.

„Dzień Żonkila” jest corocznym elementem ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei”, którego ideą jest pozyskiwanie funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych oraz edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los takich ludzi.

W auli szkoły młodzież wystawiła wzruszający montaż słowno-muzyczny pod hasłem WZNIEŚ SERCE PONAD ZŁO przygotowany pod okiem pani Elżbiety Marczyk. W obchodach „Dnia Żonkila” uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nysie, władze Paczkowa, dyrektorzy szkół oraz pracownicy nyskiego Hospicjum „Auxilium” im. Św. Arnolda Janssena wraz z księdzem Wacławem Leśnikowskim. 

Następnie młodzież szkolna wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi wzięła udział w tradycyjnym „Marszu Nadziei”, który przeszedł ulicami Paczkowa w geście solidarności i pamięci o wszystkich, którzy wymagają opieki hospicyjnej. W tym roku uczestnikom Marszu towarzyszyła orkiestra dęta z Nysy.

W niedzielę 22 kwietnia kwesta zostanie przeprowadzona również w wioskach gminy Paczków. Organizatorzy „Dnia Żonkila” dziękują wszystkim, którzy ze zrozumieniem podeszli do tej pięknej akcji pomocy dla Hospicjum.

 

{gallery}dzien_zonkila_2012:210:158:0:0{/gallery}

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply