Dziewiętlice sprzątały świat

Dziewiętlice sprzątały świat. Foto: sołectwo Dziewiętlice

Mieszkańcy Dziewiętlic drugi rok z rzędu łączą przyjemne z pożytecznym.

[ads1]

29 kwietnia, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi już po raz drugi zorganizowane zostało sprzątanie Dziewiętlic. W akcji, która została zainicjowana w ubiegłym roku przez tamtejszego sołtysa Mariana Nawrockiego, aktywnie uczestniczą nie tylko dzieci, ale i dorośli mieszkańcy. Sprzątanie Dziewiętlic to inicjatywa, która, jak podkreślają organizatorzy, ma na celu nie tylko poprawę porządku na terenie sołectwa, ale także integrację mieszkańców i zaangażowanie ich w działania społeczne.

Po zakończonej pracy organizowana jest biesiada, podczas której mieszkańcy w podziękowaniu za uczestnictwo są częstowani bezpłatnymi kiełbaskami, napojami i słodyczami. Jak podkreśla sołtys, pomoc mieszkańców jest tym cenniejsza, że sprzątanie terenów należących do Gminy nie należy do ich obowiązku, a jedynie do dobrej woli. Podczas wspólnej biesiady przy ognisku uczestnikom umilał czas zespół Dziewiętliczanki.

– Na prośbę o pomoc w dofinansowaniu sprzątania skierowaną do burmistrza otrzymaliśmy worki, rękawiczki oraz odbiór śmieci. Firma Wacuś z Nysy zasponsorowała karton słodyczy dla najmłodszych, a Salon Fryzjerski Paweł Jaglarz z Paczkowa produkty na grilla. – wylicza sołtys. – Należy też pamiętać o członkach Rady Sołeckiej bardzo mocno zaangażowanych w zorganizowanie akcji: Elżbiecie Cebuli, Agnieszce Mazur, Bogdanowi Zuziakowi oraz o członkach zespołu Dziewiętliczanki, który jest dumą wsi i który zawsze chętnie uczestniczy we wszystkich akcjach i uroczystościach organizowanych przez sołectwo. – dodaje. – Mam nadzieję, że takie cykliczne akcje jak Sprzątanie Dziewiętlic w ramach Dnia Ziemi, Mikołaj dla Biblioteki, gdzie zbieramy książki dla Biblioteki w Dziewiętlicach, czy wspólne wyjazdy będą mobilizować mieszkańców do dalszych działań oraz integrować ich nie tylko w swoich sąsiedztwach, ale także z całą miejscowością. Bo przecież każdy z nas ma wspólny cel – aby nasze sołectwo było tym sołectwem wyjątkowym. – podsumowuje Marian Nawrocki.

9 KOMENTARZE

  1. Gość działa i taka jest prawda a z tą „parodią władzy” z Rynku numer 1 dajcie spokój żal pisać, tyle miało sie dziać i cisza za to głośno w radiu, gazetach, wwwpaczkow i propagandzie wydawniczej urzedu

Leave a Reply