Dziś początek Dni Paczkowa. Sprawdź program

27
Festyn Pogranicza 2011, na scenie Paweł Kukiz i zespół Piersi. Foto: Archiwum UM Paczków

Obchody święta miasta otworzy Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Burmistrz Gminy Paczków i Marszałek Województwa Opolskiego zapraszają do udziału w Dniach Paczkowa połączonych ze Świętem Województwa Opolskiego.

[ads1]

Piątek, 3 czerwca

Trzydniowe obchody rozpoczną się już dziś (piątek, 3 czerwca) Piknikiem Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka na placu Ośrodka Kultury. W programie m.in. sportowy turniej rodzinny, malowanie przy ekranie, program cyrkowo-rozrywkowy i kino pod chmurką. Na ekranie w plenerze zostaną wyświetlone dwa filmy: ubiegłoroczny hit, Mały Książę oraz aktorska wersja przygód dzielnych Galów: Asterix i Obelix w służbie Jej Królewskiej Mości. Początek Pikniku o godz. 16.00. Dziś odbędzie się także otwarcie wystawy lalek “Poczet Królów i Książąt Polskich” w Bibliotece Publicznej.


Sobota, 4 czerwca

Sobotnie świętowanie (4 czerwca) przeniesie się na Rynek i rozpocznie się o godz. 10.00 otwarciem Pikniku Rycerskiego. Później na scenie prezentować się będą dzieci i młodzież oraz Big Band PSM z Nysy. Na godz. 14.00 zaplanowano oficjalne otwarcie Święta Województwa Opolskiego, a na 16.00 widowisko średniowieczne.

O godz. 18.00 na dużej scenie wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Big Cyc. Po nich zagra folk-rockowa grupa Hoverla z Wrocławia, a o godz. 21.30 odbędzie się Pokaz Tańca Ognia. Dzień zakończy zabawa z DJ FOX.

Drugi dzień święta Paczkowa to także szereg imprez towarzyszących, a wśród nich: zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych, jarmark staroci, Opolski Festiwal Sztuk Walki, Gminne Zawody Pożarnicze oraz Piknik z Funduszami Europejskimi ze strefami: Edukacji, Rekreacji oraz Degustacji Produktów Tradycyjnych. Ponadto, o godz. 14.30 w sali Ośrodka Kultury odbędzie się spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, a o godz. 17.00 w Muzeum Gazownictwa warsztaty ekologiczno-artystyczne oraz koncert zespołu kameralnego Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Na godz. 18.00 zaplanowano z kolei otwarcie wystawy fotograficznej Jiří Štrajta w Domu Plastyka, a na 18.30 pokaz startu balonu z Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu.

 

Niedziela, 5 czerwca

Ostatni dzień Dni Paczkowa (5 czerwca) rozpocznie się o godz. 13.30 pokazem Klubu Karate Do Shotokan Funakoshi. Po karatekach na scenie wystąpią Dziewiętliczanki, zespół Echo, Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienicy oraz zespoły mażoretkowe i Zespół Tańca Orientalnego z Ozimka.

O godz. 16.00, w ramach XIV Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga, wystąpi Orkiestra Dęta Górażdże. Po niej na rynkowej scenie zaprezentują się paczkowskie zespoły Kaliber, Different i Chromosom X. Dzień zakończy Wieczór Disco Polo z zespołami Systematic i Milano.

W ostatnim dniu imprezy odbędą się ponadto: Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w hali GCSiR, pokazy i warsztaty rękodzieła ludowego, pokazy sikawek konnych, spektakl przy Ścieżce Widokowej Bramy Nyskiej pt. “Legendy o Paczkowie”, wernisaż pleneru malarskiego “Sztuka Blisko Nas”, a także spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem w Bibliotece Publicznej.

27 KOMENTARZE

 1. w imieniu swoim i mojej rodziny pragnę złożyć wszystkim mieszkańcom Rynku najszczersze wyrazy współczucia, łączę się z Wami w bólu w te ciche dni poza tym dużo wewnętrznej ciszy i spokoju życze a obsiuranymi korytarzami, wykopanymi domofonami i śmieciami się nie przejmujcie najważniejszy biznes w Rynku piwsko będzie się sprzedawać paletami, pragnę również podziękować i pogratulować „panu burmiszczowi” jak poobiecywał miejsca pracy porządek i okres oświecenia w mieście tak robi, jaki „burmiszcz” takie pomysły

  • A niby gdzie najwazniejsze imprezy maja sie odbywac? moze podam kilka przykladów: rynek Wrocław, Kraków, Katowice, Opole, Gdańsk, po sasiedzku Otmuchów itd.., nikomu nikt nie dogodzi! bardzo dobrze Panie Burmistrzu , ze wkoncu zgodzila Pan sie na Rynek, gdzie takie swieto powinno sie odbywac! a co do klatek – to juz organizator ma zapewnic WC i cala obsluge imprezy! – Brawo Panie Burmistrzu, z Rynkiem strzał w 10!

   • Ja bym tam brawa dla Burmistrza nie dawał , bo program niestety super lichy .
    BIG CYC to tandeta !
    Porządnego piosenkarza to Pan Burmistrz nie zaprosił !
    Nie pójdziemy na ten zespół z dziećmi , bo a nuż odbije temu Skibie i pokaże goły biały otyły tyłek .

 2. Pytanie do organizatorów. Czy w Paczkowie nie ma żadnego przedsiebiorcy który mógłby sprzedawać piwo na tej imprezie tylko firma ze śląska? Tyle się teraz słyszy wspierajmy lokalnych przedsiębiorców a nasze władze ponownie „głuche”. Jeśli się myle to prosze o wyjaśnienie dlaczego podjęto taką decyzje

 3. Bawmy się a co tam, pracy nadal nie ma i nie będzie, a Pan Burmistrz nadal będzie obiecywał, że będzie lepiej. Repertuar tego „święta” jest powalający. GRATULACJE. Spotkamy się przy urnie wyborczej.

 4. I jak zwykle pod kinem oraz na plantach wokolo , koncert dadza aktorzy z dziwnie powykrzywianymi od alkoholu mordami ,ktorzy nie nekani przez burmistrza sluzby porzadkowe spokojnie odleja sie na oczach dzieci i turystow wychylajac z rezonem kolejna flaszyne! Jak codzien zreszta!!!

 5. Szkoda że rynek zamknięty dla samochodów.Bo gdzie straż miejska będzie sobie robiła kółeczka wokół rynku.Zamiast zająć się pijakami za kinem.Może burmistrz pójdzie w końcu po rozum do głowy!!!

  • Zapraszam burmistrza na spacerek ul. Piastowską w stronę plant /godzina nie ma znaczenia/.Ujrzy fragment miasta z innej epoki : wszelkiej masci margines społeczny na zaplutym i oblanym trotuarze okupuący też pobliskie ławki. Wstyd dla władz miasta,ktorego ten obszar miasteczka jest jego wizytówką

 6. ludzie kto to jest ten cyc bic czy to nie jest kodowiec ,jak tak to lepiej da sobie spokój z Paczkowem bo tu poparcia PO nie uzyska

 7. Maaaa saaaa kra!
  Jaki gospodarz takie Dni Paczkowa… dzieci, pijani Rodzice, młodzierz w stanie wskazującym ( po godz 24), matki z wózkami a w nich malenkie dzieci….no po prostu szoook! A atrakcji co nie miara…stoliki pod Urzędem tylko skąd Ci ludzie mieli na piwo? tylu bezrobotnych bez propozycji pracy w Paczkowie? A włodarzy tego miasta nie widziałam na oczy….czyzby im się nie podobało ŚWIĘTO mIASTA! Straszna Lipa. Czekam na lato kwiatów…impreza na wysokim poziomie Zapraszam do Otmuchowa!!!!

  • oczywiscie w Otmuchowie nie ma matek z malymi dziecmi – ludzie nie chodza na piwo???-zenada! TAM Jest Pieknie a w Paczkowie Paskudnie!

 8. super…coś dla dużych i dla małych…
  A co do pijaków, no cóż, zawsze byli i będą a po dobranocce dzieci wypadałoby położyć spać.

  • Wszystko ok ale co do pijaczków po dobranocce to oni od wczesnego rana , przez cały dzień i tak codziennie,bez skrepowania i obawy . Nasze władze przecież to tolerują od wielu lat.

 9. Świetne dni Paczkowa, wreszcie coś czym mozna się pochwalić aniżeli to dno na plantach w około murów… Było tak jak miało być! czekam na więcej podobnych imprez ;)

  Dj fox świetny występ, zespoły z Paczkowa mocne walnięcie. gratulacje!

Leave a Reply