Ferie w mieście

0

Ferie w mieścieOd dziś przez okrągłe dwa tygodnie uczniowie z całej Opolszczyzny, w tym podopieczni paczkowskich szkół, cieszyć się będą wyczekiwanymi feriami – tym weselszymi dla najmłodszych, że nareszcie zawitała do nas prawdziwa, biała zima.

Od dziś przez okrągłe dwa tygodnie uczniowie z całej Opolszczyzny, w tym podopieczni paczkowskich szkół, cieszyć się będą wyczekiwanymi feriami – tym weselszymi dla najmłodszych, że nareszcie zawitała do nas prawdziwa, biała zima.

Co prawda przerwa w zajęciach formalnie zaczęła się dopiero dzisiaj, jednak paczkowski OKiR worek z atrakcjami rozwiązał już w miniony piątek. Ferie otworzyła projekcja filmu „Król Lew” oraz coroczny turniej sieciowy „Counter Strike”.  Młodzi paczkowianie mieli także okazję  podszkolić swój warsztat w zakresie tańca nowoczesnego.

Kolejne dni zapowiadają się równie ciekawie, szczególnie jeśli chodzi o wypoczynek „aktywny kulturalnie”. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, a wśród nich otwarte lekcje gry na gitarze, zajęcia taneczne oraz wokalne.

W najbliższą środę odbędzie się także przedstawienie pt. „Królowa śniegu”, w wykonaniu znanego młodszej publiczności krakowskiego Teatru ART- RE. Bezpłatne zaproszenia na spektakl pobierać można w siedzibie Ośrodka Kultury. Ciekawie zapowiada się także zaplanowany na czwartek program dla dzieci pt. „Węże dusiciele”. Na przyszły weekend w programie przewidziano również rozrywkę dla nieco starszych dzieci – paczkowskie Kino ”Kopernik” wyświetlać będzie najnowszy film „Sagi zmierzch” według bestsellerowej powieści Stephenie Meyer, a w sobotę odbędzie się dyskoteka dla młodzieży.

Drugi tydzień ferii rozpocznie „Teatr magii” – program dla dzieci w wykonaniu mistrza iluzji Łukasza Podymskiego  (sala OKiR, wstęp 5 zł). Nie zabraknie również zabaw tanecznych oraz rozrywki dla młodych amatorów gier komputerowych. Na sali Ośrodka Kultury odbędzie się także coroczny Karnawałowy Bal z Policusiem. W programie gry, zabawy, konkursy, quizy i inne niespodzianki. W ostatni weekend zimowej przerwy paczkowskie kino wyświetli film animowany pt. „Mniam”, opowiadający o przygodach rekinów, które postanawiają spróbować… smaku drobiu.

Swój program na ferie zimowe przygotowała również Miejska Biblioteka Publiczna, która zaprasza codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00- 12.00 na głośne czytanie baśni i bajek, gry i zabawy, konkursy i quizy, zajęcia plastyczne, spotkania z ciekawymi osobami, zajęcia muzyczne oraz zabawę taneczną.

 

Ferie w mieście - program

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply