Ferie w mieście z biblioteką i OKiR

0
By Petritap - Praca własna, CC BY-SA 3.0, Link

Już jutro początek ferii zimowych. Sprawdź co dla naszych najmłodszych przygotowały paczkowska Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury.

15 stycznia w województwach dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim rozpoczynają się ferie zimowe. Jak co roku, swoją propozycję zagospodarowania czasu dla dzieci i młodzieży przygotował paczkowski Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Biblioteka Publiczna.

W ciągu trwającej dwa tygodnie przerwy od szkoły chętni będą mogli wziąć udział m.in. w zajęciach tanecznych w OKiR czy „Zimowych zabawach z kredką i pędzlem” oraz warsztatach rzeźbiarskich w Domu Plastyka.

W najbliższą środę o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury odbędzie się ponadto spektakl pt. „Wywrócona bajka o Kapturku” w wykonaniu Teatru Kultureska, a dzień później bal przebierańców z Ruphertem i Rico.


 

Na drugi tydzień ferii zaplanowano z kolei m.in. spotkanie z iluzjonistą Łukaszem Podymskim (23.01, godz. 16.00), oraz warsztaty cyrkowe z Klaunem Jejku (25.01. godz. 11.00). Uczestnicy tych ostatnich wezmą udział m.in w nauce żonglowania, kręcenia talerzykami, modelowania baloników, chodzenia na szczudłach czy tworzenia baniek mydlanych. Feryjny program Ośrodka Kultury zamkną warsztaty kulinarne „Wiem co jem – jak jeść zdrowo i kupować z głową”, które odbędą się 26 stycznia o godz. 9.00.

 

Ponadto codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10-12.30 do udziału we wspólnych zajęciach zaprasza Biblioteka Publiczna. W programie m.in. głośne czytanie, konkursy z nagrodami, zajęcia plastyczne i muzyczne, gry i zabawy oraz teatrzyk lalkowy.

Leave a Reply