Festyn Pogranicza 2011

0

Festyn Pogranicza 2011

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie ogłosił program tegorocznego święta miasta. Festyn Pogranicza 2011 ma odbyć się w pierwszy weekend września (2-4.08.2011).

Festyn Pogranicza 2011Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie ogłosił program tegorocznego święta miasta. Festyn Pogranicza 2011 ma odbyć się w pierwszy weekend września (2-4.09.2011).

Tegoroczna impreza w założeniu organizatorów ma być bardziej kameralna niż poprzednie i odbywać się będzie na trawiastym placu pomiędzy budynkiem Domu Kata a Ośrodkiem Kultury. Zamknięty teren ma m.in. ułatwić utrzymanie bezpieczeństwa w czasie zabawy.

Pierwszy dzień Festynu Pogranicza 2011 ma skupić się tematycznie na postaci kata zamieszkującego niegdyś historyczny budynek przy ul. Wojska Polskiego. W związku z tym w mieście zagości Katostwo Nyskie, a przez cały czas trwania imprezy w Domu Kata prezentowane będą repliki narzędzi kar, tortur i egzekucji.

W nowowyremontowanym budynku odbędzie się rownież wystawa pt. „Paczków – historia w przedmiotach”, na której będzie można zobaczyć eksponaty z „dawnego Paczkowa”, pochodzące z prywatnych kolekcji mieszkańców miasta. W jednej z sal pokazana zostanie rownież wystawa fotografii  „Przyroda pogranicza” autorstwa Jiriego Strajta z Javornika.

W piątek odbędą się ponadto trzy koncerty. Na placu przy Domu Kultury wystąpią paczkowskie zespoły Ravenous Nemesis oraz Fist of Haeven. Gwiazdą wieczoru i całego Festynu Pogranicza będzie pochodzący z naszego miasta Paweł Kukiz z zespołem Piersi

 

W sobotę średniowieczny klimat święta ma zapewnić widowisko historyczne „Na średniowiecznym trakcie” w wykonaniu Drużyny Wojów Piastowskich Jantar z Poznania. Wojom towarzyszyć będzie akompaniament muzyczny czeskiego zespołu Remdih specjalizującego się w muzyce gotyckiej.

W drugim dniu święta miasta na scenie wystąpi rownież Green Machine – grupa rockowa z partnerskiego miasta Einbeck oraz zespół An Dreo & Karina wykonujący największe włoskie przeboje Al Bano & Romina Power. Sobotni wieczór zamknie koncert zespołu Zero Procent wyróżnionego na ubiegłorocznym koncercie debiutów 47. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 

 

W niedzielę koncerty otworzy występ zespołu Dziewiętliczanki, a rozrywkę dla najmłodszych zapewni znana już w naszym mieście para clownów Ruphert i Rico. Ponadto przez cały czas trwania święta miasta na placu Szkoły Podstawowej nr 3 na najmłodszych czekać będzie wesołe miasteczko.

W ostatnim dniu Festynu Pogranicza na scenie pojawi się także grupa reggae’owa Bongostan oraz specjalizujący się w muzyce tanecznej lat dziewięćdziesiątych zespół 90’s All Stars. Na koniec zagra pop-rockowy zespół Horyzont. Uwieńczeniem święta miasta będzie, jak co roku, pokaz sztucznych ogni. Poniżej szczegółowy program Festynu Pogranicza 2011.

 

 

Festyn Pogranicza 2011 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{loadposition adsense1}


Leave a Reply