Festyn Pogranicza 2012

0

Znamy już program tegorocznego święta miasta. Festyn Pogranicza 2012 odbędzie się w pierwszy weekend września i potrwa dwa dni.

Festyn Pogranicza 2012Znamy już program tegorocznego święta miasta. Festyn Pogranicza 2012 odbędzie się w pierwszy weekend września i potrwa dwa dni.

Impreza podobnie jak w poprzednim roku odbędzie się na placu obok Ośrodka Kultury przy ul. Wojska Polskiego.

W sobotę 1 września o godz. 15.00 świętowanie otworzy Grupa Rekonstrukcji Historycznej RYCAR, która zaprezentuje pokazy walk rycerskich. Średniowiecznym wojom towarzyszyć będzie stanowisko łucznicze, arena walki i zbrojownia. Zebrani goście będą mogli także wziąć udział w warsztatach tanecznych oraz obejrzeć miniparadę rycerską, a także skorzystać z okazji do konnej przejażdżki. W okolicy rozłożą się średniowieczne kramy oraz kat z narzędziami tortur.

Nieco wcześniej, między 14.30 a 15.00 w parku przy ul. Wojska Polskiego odbędzie się pokaz ewolucji rowerowych MTB STUNT. Między 12.00 a 17.00 na wystawie poplenerowej w Domu Plastyka będzie można oglądać efekty pracy artystów biorących udział w XII Międzynarodowych Warsztatach Twórczych w Paczkowie, z kolei o 16.00 w Domu Kata odbędzie się wernisaż wystawy “Czeski… Art bez granic”.

O 17.00 na scenie za Domem Kultury odbędą się pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu Klubu Tańca Towarzyskiego AKANT z Wrocławia. Godzinę później rozpocznie się występ zespołu PCJ. Tuż po nim zagra grupa coverowa COCO AFRO wykonująca własne aranżacje przebojów muzyki afrykańskiej oraz hawaiiana.

Niedługo po godz. 21.00 jako “gwiazda wieczoru” wystapi disco-polowy zespół BOYS. Pierwszy dzień Festynu Pogranicza 2012 zamknie zabawa taneczna przy muzyce zespołu PCJ.

Niedzielne świętowanie rozpocznie o godz. 15.00 pokaz technik udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z Jednostki Ratowiczo Gaśniczej z Paczkowa. Pół godziny później odbędzie się “Piknik piracki” – program dla dzieci w wykonaniu grupy Wertini. W tym samym czasie w parku przy ul. Wojska Polskiego przeprowadzone zostaną warsztaty Nordic Walking.

O 17.30 na scenie zaprezentuje się paczkowski Zespół Śpiewaczy ECHO, a o 18.00 grający covery duet gitarowo-wokalny BACKSTAGE ACOUSTIC z Wrocławia. Na godz. 20.00 zaplanowano romskie widowisko taneczno-muzyczne w wykonaniu grupy JAMARO DROM.

Gwiazdą wieczoru będzie JAMAL – grupa specjalizująca się w muzyce z pogranicza reggae i dancehallu, znana m.in. z przeboju “Policeman”. Zespół wystąpi o godz. 22.00. Na zakończenie święta miasta, jak co roku obejrzymy pokaz sztucznych ogni.

 

 

Festyn Pogranicza 2012

{loadposition adsense1}

Leave a Reply