Finał bez finału…

0
Drużyna Rosji7 drużyn, 13 meczów i 86 strzelonych bramek – w Paczkowie zakończyły się wczoraj rozgrywane na hali Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji Futsalowe Mistrzostwa Europy Kobiet federacji UEFS. Na koniec nie obyło się także bez małego skandalu. Szczegóły w rozwinięciu.

Drużyna Rosji7 drużyn, 13 meczów i 86 strzelonych bramek – tak pokrótce można podsumować rozgrywane w naszym mieście Futsalowe Mistrzostwa Europy Kobiet. Nie obyło się także bez małego skandalu na zakończenie. W ostatniej chwili mecz finałowy pomiędzy Rosją i Galią został… odwołany. Bezpośrednio przed spotkaniem okazało się, że obie drużyny zaplanowały wystąpienie w jednakowych, białych strojach. Drużyna Galicji odmówiła zmiany barw, za co sędziowie postanowili ją zdyskwalifikować. W rezultacie tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu federacji UEFS przyznano reprezentacji Rosji, która w półfinale, po niezwykle zaciętym meczu pokonała Czechy 2-1.

W spotkaniu o trzecie miejsce, które w rezultacie okazało się meczem o miejsce drugie, nasze sąsiadki zza południowej granicy pokonały 1-0 Katalonię, która zajęła ostatecznie trzecią pozycję.

Turniej do udanych może zaliczyć reprezentująca nasz kraj Unia Opole. Co prawda Polki w walce o medale tym razem się nie liczyły, ale i tak mogą świętować spory sukces, bo po wczorajszym wysokim zwycięstwie nad Włoszkami (12-1) zajęły czwarte miejsce i znalazły się w gronie pięciu najlepszych drużyn, które zapewniły sobie wyjazd na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata do Argentyny. Przynajmniej teoretycznie, bo Polska oficjalnie nie należy do federacji UEFS… Co ciekawe na przyszłoroczny mundial pojadą też Włoszki, które zajęły miejsce piąte nie wygrywając ani jednego meczu, a co więcej strzelając tylko jednego gola.

Tym samym IV Futsalowe Mistrzostwa Europy przeszły do historii. Miejmy nadzieję, że na kolejną imprezę tego typu nie przyjdzie nam długo czekać i Paczków częściej będzie gościł turnieje o zasięgu większym niż powiatowy, a doświadczenie zdobyte podczas ME zaowocuje jeszcze lepszą organizacją w przyszłości.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji.
WIĘCEJ ZDJĘĆ

Poniżej wyniki wszystkich meczów.

Kolejka I – 8 grudnia
Czechy – Polska 4:2
Galicja – Bułgaria 11:2
Katalonia – Włochy 12:0

Kolejka II – 9 grudnia
Czechy – Galicja 2:3
Polska – Bułgaria 7:0
Rosja – Katalionia 3:2

Kolejka III – 10 grudnia
Bułgaria – Czechy 1:7
Galicja – Polska 4:0
Włochy – Rosja 0:13

Awans z grupy A: Galicja, Czechy
Awans z grupy B: Rosja, Katalonia

Półfinały – 11 grudnia
mecz o 5 miejsce: Polska – Włochy 12-1
półfinał I: Galicja – Katalonia 4-1
półfinał II: Rosja – Czechy 2-1

Finały – 12 grudnia
mecz o 3 miejsce: Czechy – Katalonia 1-0
FINAŁ  – nie odbył się

Leave a Reply