Fotorelacja: Koncert w 200 rocznicę urodzin kompozytora

3
Koncert arii i duetów miłosnych w 200 rocznicę urodzin Moritza Brosiga. Foto: Czesław Pajkosz

W Ośrodku Kultury odbył się koncert w 200 rocznicę urodzin Moritza Brosiga – pochodzącego z Lisich Kątów kompozytora i wirtuoza organ.

200 lat temu urodził się Moritz Brosig – zapomniany przez lata artysta, uznawany za jednego z największych twórców mszy i chorałów. Kompozytor i wirtuoz gry na organach przyszedł na świat 15 października 1815 r. w pobliskich Lisich Kątach.

Aby uczcić 200-rocznicę narodzin artysty, paczkowski Ośrodek Kultury i Rekreacji zorganizował w minioną niedzielę koncert najpiękniejszych arii i duetów miłosnych. Na scenie, zaaranżowanej nietypowo na środku sali Domu Kultury, wystąpili sopranistka Agnieszka Sokolnicka i tenor Wojciech Sokolnicki. Spotkanie poprowadził towarzyszący od lat festiwalom Brosiga Jacek Woleński. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Zdjęcia: Czesław Pajkosz

3 KOMENTARZE

  1. O jakie to romantyczne.(musiało być) i ciekawe aż się chciało pocharczeć na siedząco. PS. Chyba na trzeźwo nie do wysiedzenia do końca.

  2. Była jakaś zrzutka na będący w ruinie kompleks pałacowy w Lisich Kątach po kompozytorze? Byłoby to piękne zwieńczenie koncertu. Za jakiś czas można byłoby tam go urządzić.

Leave a Reply