Frank Morey & His Band – koncert w OKiR

Frank More w PaczkowieJuż jutro w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji odbędzie się bluesowy koncert Franka Morey’a – amerykańskiego wokalisty i gitarzysty z zespołem.

Frank Morey w Paczkowie

Już jutro w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji odbędzie się bluesowy koncert Franka Morey’a – amerykańskiego wokalisty i gitarzysty z zespołem.

Pochodzący z Lowell w stanie Massachussets Frank Morey ma na koncie pięć płyt, w tym jedną wydaną przez legendarną chicagowską wytwórnię Delmark.

Jeden z dziennikarzy napisał, iż wiele można o Franku powiedzieć, ale z pewnością nie, że ma anielski głos – i to chyba najlepsza charakterystyka tego wykonawcy. Jest on znany z szorstkiego, surowego śpiewu, dobrze oddającego charakter muzyki, jaką wykonuje – czyli nieupiększonego, a za to pełnego charakteru bluesa z domieszką folku i rocka.

Jego niepowtarzalny styl to kombinacja wpływu artystów takich, jak Tom Waits, Bob Dylan, Leonard Cohen, Willie Dixon, i Johnny Cash, ale od prostych skojarzeń z folkiem przełomu lat 60. i 70., czy bluesem lub rockiem w czystej postaci, odwodzi większa surowość i mocniejsze, bardziej ostre, podejście. Pomimo tych nawiązań, Frank nie ustępuje swym idolom ekspresją i zaangażowaniem wykonania. Choć grywa covery, to jego koncerty składają się w większości z własnych kompozycji. Ważnym elementem jego autorskiej muzyki są teksty, w których w nienachalnie żartobliwy sposób komentuje rzeczywistość. Jego piosenki to ody do mrocznych spraw toczących się w zaułkach wielkich miast albo w drodze, w środowisku ludzi odrzuconych, przeżywających swoje dramaty z dala od gładkich salonów.

Niepowtarzalne brzmienie tria Franka Morey’a to w dużej mierze również zasługa oryginalnego składu, w którym uwagę (zarówno brzmieniowo, jak i wizualnie) przyciąga instrument perkusisty Scotta Pittmana: archaiczny, o brzmieniu zupełnie innym, niż współczesne zestawy perkusyjne. Wraz z dopełniającym całości kontrabasistą Mattem Murphym, muzycy swymi chórkami wspierają lidera również wokalnie, stwarzając niepowtarzalny klimat.

Frank Moray ze swoim zespołem wystąpi już jutro (22 maja) o godz. 19.00. Wstęp na koncert jest BEZPŁATNY!

INFO: www.delta.art.pl

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply