Futsalowe Mistrzostwa Europy Kobiet – III kolejka

0
Zakończyła się pierwsza faza rozgrywanych w Paczkowie Futsalowaych Mistrzostw Europy Kobiet, poznaliśmy wszystkich półfinalistów. W ostatnich meczach grupowych Czechy pokonały Bułgarię 7-1, a Rosja dosłownie „zmiotła” Włochy, pokonując je aż 13-0, odbierając piłkarzom z półwyspu apenińskiego nadzieję na zdobycie choćby jednej bramki w tej fazie rozgrywek. Tym samym Włoszki zakończyły rywalizację w grupie tracąc aż 25 bramek, nie zdobywając przy tym ani jednej.

O prawo gry w finale zmierzą się w bratobójczej walce dwie drużyny z Hiszpanii: Galicja z Katalonią oraz Czechy z Rosją. Stawka meczów jest wysoka, bowiem dwie najlepsze drużyny otrzymają bilet na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata federacji UEFS w Argentynie.

Niestety w walce o medale zabraknie biało-czerwonych, które w ostatnim meczu grupowym uległy Galicji 4-0. Pozostaje nam kibicowanie naszym dziewczętom w rywalizacji o piąte miejsce, o które zmierzą się z Włoszkami. Występu Polek nie można jednak oceniać negatywnie. Trzeba pamiętać o tym, że Polskę reprezentowały zawodniczki Unii Opole, a nie oficjalna reprezentacja kraju. Poza tym w półfinale zagra drużyna, która podobnie jak nasza wygrała tylko jeden mecz. Mowa tu oczywiście o Katalonii, która miała nieco ułatwione zadanie bo z rozgrywek w ostatniej chwili wycofała się Belgia, przez co w grupie drugiej rywalizowały jedynie trzy zespoły.

O tym, które drużyny zmierzą się w finale przekonamy się już jutro wieczorem.

Galicja 4:0 Polska

Włochy 0:13 Rosja

Bułgaria 1:7 Czechy

 

Harmonogram jutrzejszych meczów w rozwinięciu.

 

Harmonogram meczów – 11 grudnia:

Mecz o 5. miejsce:
16.30 – POLSKA – WŁOCHY

Półfinał I:
18.00 – GALICJA -KATALONIA

Półfinał II:
19.30 – CZECHY – ROSJA

Leave a Reply