GCSiR areną zmagań najlepszych siatkarzy-strażaków

0

Finał Wojewódzki Turnieju Siatkówki Drużyn Strażackich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego PSP w OpoluJuż po raz drugi Paczków gościł najlepszych siatkarzy-strażaków z województwa opolskiego podczas zorganizowanego w minionym tygodniu finału Wojewódzkiego Turnieju Siatkówki Drużyn Strażackich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

Finał Wojewódzki Turnieju Siatkówki Drużyn Strażackich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego PSP w OpoluJuż po raz drugi Paczków gościł najlepszych siatkarzy-strażaków z województwa opolskiego podczas zorganizowanego w minionym tygodniu finału Wojewódzkiego Turnieju Siatkówki Drużyn Strażackich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

Organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Paczkowie oraz miejscowe Gminne Centrum Sportu i Rekreacji. Do walki o mistrzostwo województwa i awans do turniejów makroregionalnych pretendowały cztery najlepsze drużyny wyłonione w  eliminacjach powiatowych oraz półfinałach wojewódzkich. W roli faworyta i obrońcy tytułu wystąpiła drużyna KP PSP w Nysie. Pozostałe drużyny pretendujące do tytułu to reprezentująca KM w Opolu drużyna JRG Niemodlin, jednostka PSP ze Strzelec Opolskich oraz JRG Prudnik.

Jak przystało na finał wojewódzki wszystkie drużyny prezentowały wysoki poziom siatkarski, wszystkie pojedynki były widowiskowe i bardzo emocjonujące. Od początku turnieju dwie ekipy: Nysa i Strzelce Opolskie wyróżniały się szybkością, skutecznością i pomysłowością w grze. Pomimo, rozgrywania turnieju systemem “każdy z każdym”, losowanie kolejności tak ustawiło dramaturgię, że mecz pomiędzy nimi nazwany przez wszystkich finałem odbył się na zakończenie turnieju. Młoda i ambitna ekipa strażaków ze Strzelec Opolskich bez kompleksów rywalizowała z naszpikowaną byłymi gwiazdami siatkówki drużyną KP PSP w Nysie. Szeregi ubiegłorocznych Mistrzów Województwa zasilił m.in. były reprezentant Polski Adam Kurek, ojciec aktualnego reprezentanta Bartosza Kurka. Bardzo szybkie wymiany, doskonałe i skuteczne zagrania w ataku oraz wiele zagrywek kończących się “asem” z obu stron postawiły ten pojedynek na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie zwyciężyła rutyna i doświadczenie – na pierwszym stopniu podium pozostała drużyna z Nysy. Trzecie miejsce zajęła drużyna JRG Niemodlin KM Opole, a czwarte zespół z Prudnika.

GSCiR


{loadposition adsense1}

Leave a Reply